Mikolajova
21.09.05,14:13
Ahojte všetci, máte niekto skúsenosti s kartou bezpečnostných údajov? Myslím tým jej tvorbu.
lubko63
24.08.09,05:53
Zaujímavá téma aj pre mňa, tiež sa púšťam do predaja dovezenej chémie. Zišli by sa nejaké info - ako na to ...
Blankake
24.08.09,06:24
Centrum pre chemické látky a prípravky vydalo príručku na vypracovanie KBÚ.
Je v nej všetko - aké info musí obsahovať, ako sa prekladajú R-vety a S-vety...

Prikladám v prílohe.
Pedro007
11.09.11,07:07
Táto téma zaujíma aj mňa... Na vypracovanie takýchto kariet musím mať nejaký certifikát, školenie alebo niečo podobné??? Treba potom tú kartu schválit nejakým kontrólnym orgánom?
Ďakujem
KBU
14.12.11,12:32
Dobrý deň. Na vytvorenie KBU netreba certifikát. stačí osoba, ktorá ma naštudovanú legislatívu a vie sa v nej orientovať. Nenechajte sa oklamať tým, že napríklad z cudzieho jazyka je kartu len potrebné preložiť. To nie je pravda. Je potrebné ju vypracovať- podľa nariadení, chemicky zákon a atd. Kartu schvaľuje až inšpektor. Pokuty sú od 16 501-50 000 eur za jednu kartu.
bystruska_117
21.03.14,13:36
Ako študentka chémie sa zaoberám prekladom KBÚ, príručku mám a v legislatíve sa snažím zorientovať. Chcela by som ale poprosiť, ak by mal niekto prístup k zdroju zákonov, ktoré je nutné uvádzať v KBÚ v podsekcii právne predpisy a normy, bola by som rada :) ˇĎakujem