Blankake
26.01.10,11:05
Vie mi niekto poradiť jednoduchý ale účinný spôsob zálohovania dát? Pred rokmi som si zvykla svoju prácu napaľovať na CD, nedávno som si kúpila externý HDD.
Skopírovala som si naň celú svoju zložku s podzložkami, ale neviem ako by bolo najjednoduchšie dopĺňať najnovšie súbory na tento HDD. Ide o to, že mám dosť zložitú "stromovú" štruktúru svojho adresára a pri práci potrebujem niekedy aj staršie databázy, do ktorých dopĺňam údaje. Ak by som mala stále kopírovať celú zložku s tým, že by som musela niektoré súbory nechať prepísať, to by bolo na nervy a zdĺhavé. Alebo by som mala mať tento HDD stále pripojený a nejako nastavený, aby sa priebežne ukladali súbory aj tam?
marina8
26.01.10,10:08
Vie mi niekto poradiť jednoduchý ale účinný spôsob zálohovania dát? Pred rokmi som si zvykla svoju prácu napaľovať na CD, nedávno som si kúpila externý HDD.
Skopírovala som si naň celú svoju zložku s podzložkami, ale neviem ako by bolo najjednoduchšie dopĺňať najnovšie súbory na tento HDD. Ide o to, že mám dosť zložitú "stromovú" štruktúru svojho adresára a pri práci potrebujem niekedy aj staršie databázy, do ktorých dopĺňam údaje. Ak by som mala stále kopírovať celú zložku s tým, že by som musela niektoré súbory nechať prepísať, to by bolo na nervy a zdĺhavé. Alebo by som mala mať tento HDD stále pripojený a nejako nastavený, aby sa priebežne ukladali súbory aj tam?

tak toto by zaujimalo aj mna, lebo tiez mam externy a neviem ako s ytm nalozit, mam tam zalohu, ale ko ju obnovit, bez pracneho kopirovania vsetkych adresarov, tak to vobec netusim:rolleyes:
tanica1
26.01.10,10:28
Velke dakujem, ak by sa nasiel nejaky dobrak a poradil na tuto zaujimavu temu.
misoft
26.01.10,11:14
Pokiaľ je na externom HDD klasická stromová štruktúra (teda súbory nie sú uložené v komprimovanej podobe), tak sa pomocou súborových manažérov (Total Commander a pod.) dá s týmto HDD pracovať ako s interným (vnútorným) HDD a jednoducho dáta dopĺňať, alebo vyťahovať. Niektoré súborové manažéry majú aj funkciu, v ktorej sa dá do komprimovaného súboru (priečinku súborov) pridávať ďalšie dáta, ktoré sa skomprimujú a pridajú. S vyťahovaním je to už horšie, pretože sa to musí celá "rozbaliť" dekomprimovať - extrahovať.
Martin Mocko
26.01.10,11:29
Nemyslím si, že by práve externý HDD bola dobrá forma zálohovania. Ten sa skôr používa na prenos údajov.
Ja mám zálohovanie vyriešené jednoducho... V PC mám SATA Raid kartu + 2x 1TB HDD so zrkadlením RAID1. Ak aj jeden disk odíde..dáta zostanú na druhom odzálohované.
Blankake
26.01.10,11:32
Pokiaľ je na externom HDD klasická stromová štruktúra (teda súbory nie sú uložené v komprimovanej podobe), tak sa pomocou súborových manažérov (Total Commander a pod.) dá s týmto HDD pracovať ako s interným (vnútorným) HDD a jednoducho dáta dopĺňať, alebo vyťahovať. Niektoré súborové manažéry majú aj funkciu, v ktorej sa dá do komprimovaného súboru (priečinku súborov) pridávať ďalšie dáta, ktoré sa skomprimujú a pridajú. S vyťahovaním je to už horšie, pretože sa to musí celá "rozbaliť" dekomprimovať - extrahovať.
Ja mám na HDD presne takú istú stromovú štruktúru adresára ako v notebooku (pri kúpe som si proste "natvrdo" skopírovala celý môj adresár). Ako mám teda dopĺňať ďalšie súbory? Niektoré zložky nepoužijem trebárs aj pol roka, ale v niektorých mi pribudne nejaký súbor alebo doplním databázový súbor...
misoft
26.01.10,11:45
Blankake
Je to jednoduché!
Pokiaľ máš súborový manažér (napr. TC - Total Commander), tak si zvolíš v jednom okne HDD v NB (napr.: D) a v druhom okne si zvolíš externý HDD (napr.: E - podľa toho, aké má jednotka písmeno). No a pokiaľ si dáta uložila na HDD v NB, tak pomocou tohto TC si vysvietiš (označíš) súbory a pomocou funkcie Kopírovať si ich jednoducho skopíruješ na ext. HDD (samozrejme do patričného priečinku) ;).
Je to len o kopírovaní a presúvaní súborov medzi dvoma HDD.

Poznámka: pokiaľ budeš kopírovať novší súbor na starší súbor ROVNAKÉHO mena, tak tento sa prepíše (ale to ťa bude upozorňovať). Takto môžeš mať na ext. HDD stále aktuálnu situáciu ako na HDD v NB.
Jakubec
26.01.10,11:48
Nemam to vyskusane, ale mohlo by pomoct toto:

http://support.microsoft.com/kb/320820/sk

V zavere sa pise:

V poli Typ zálohovania kliknite na typ zálohy, ktorú chcete vytvoriť.

Môžete vybrať niektorý z nasledovných typov zálohovania:


-Normálne,
-Kópia,
-Rozdielové,
-Prírastkové,
-Denné.

Ak tomu spravne chapem, rozdielove alebo prirastkove zalohovanie by mohlo riesit problem autorky otazky.
misoft
26.01.10,11:53
To je tiež jedno z riešení, ale
Nástroj Zálohovanie nie je súčasťou predvolenej inštalácie systému Windows XP Home Edition. Ikona Zálohovanie sa nenachádza v ponuke Štart systému Windows XP Home Edition a položka Zálohovanie nie je uvedená v ovládacom paneli Pridanie alebo odstránenie programov systému Windows XP Home Edition. Nástroj Zálohovanie sa nachádza na disku CD systému Windows XP Home Edition v priečinku ValueAdd. Ak chcete nástroj Zálohovanie používať, musíte ho nainštalovať manuálne.


a


POZNÁMKA: V systéme Windows XP Home Edition používajúcom nástroj Zálohovanie nie je podporovaná funkcia Automatické obnovenie systému. V aktuálnej verzii systému Windows XP Home Edition možno spustiť proces konfigurácie pre funkciu Automatické obnovenie systému, no tento proces nie je možné dokončiť.

T.Z. že sa nevytvára bod obnovy systému.
Blankake
26.01.10,12:11
Blankake
Je to jednoduché!
Pokiaľ máš súborový manažér (napr. TC - Total Commander), tak si zvolíš v jednom okne HDD v NB (napr.: D) a v druhom okne si zvolíš externý HDD (napr.: E - podľa toho, aké má jednotka písmeno). No a pokiaľ si dáta uložila na HDD v NB, tak pomocou tohto TC si vysvietiš (označíš) súbory a pomocou funkcie Kopírovať si ich jednoducho skopíruješ na ext. HDD (samozrejme do patričného priečinku) ;).
Je to len o kopírovaní a presúvaní súborov medzi dvoma HDD.

Poznámka: pokiaľ budeš kopírovať novší súbor na starší súbor ROVNAKÉHO mena, tak tento sa prepíše (ale to ťa bude upozorňovať). Takto môžeš mať na ext. HDD stále aktuálnu situáciu ako na HDD v NB.
Takéto riešenie som však nechcela. Pretože by som vlastne musela pracne po každom dokončení nejakej práce hľadať, ktoré súbory som vytvorila, zmenila, doplnila... a tie potom kopírovať na HDD. Myslela som, či neexistuje jednoduchší spôsob.:rolleyes:
Blankake
26.01.10,12:23
Nemyslím si, že by práve externý HDD bola dobrá forma zálohovania. Ten sa skôr používa na prenos údajov.
Ja mám zálohovanie vyriešené jednoducho... V PC mám SATA Raid kartu + 2x 1TB HDD so zrkadlením RAID1. Ak aj jeden disk odíde..dáta zostanú na druhom odzálohované.
Je možné použiť takúto kartu aj v notebooku?
Stefan2005
26.01.10,12:45
Je možné použiť takúto kartu aj v notebooku?

Áno, dá sa (ak nie je to "predpotopný" notebook :)).

Ale v prípade prenosných HD sa ponúka ešte možnosť zálohovania pomocou synchronizácie dát...

Bližšie o tom viď napr.:

http://www.zive.cz/clanky/kdyz-potrebujeme-synchronizovat-slozky/sc-3-a-131708/default.aspx
http://www.maxiorel.cz/synctoy-20-beta-synchronizace-slozek-pro-windows-vista-xp

... je to lacná (v prípade freeware) a pritom málo pracná cesta zálohovania...

P.S. ... ale synchronizáciu zvláda i Total Commander.
buchač
26.01.10,12:53
Blankake
Je to jednoduché!
Pokiaľ máš súborový manažér (napr. TC - Total Commander), tak si zvolíš v jednom okne HDD v NB (napr.: D) a v druhom okne si zvolíš externý HDD (napr.: E - podľa toho, aké má jednotka písmeno). No a pokiaľ si dáta uložila na HDD v NB, tak pomocou tohto TC si vysvietiš (označíš) súbory a pomocou funkcie Kopírovať si ich jednoducho skopíruješ na ext. HDD (samozrejme do patričného priečinku) ;).
Je to len o kopírovaní a presúvaní súborov medzi dvoma HDD.

Poznámka: pokiaľ budeš kopírovať novší súbor na starší súbor ROVNAKÉHO mena, tak tento sa prepíše (ale to ťa bude upozorňovať). Takto môžeš mať na ext. HDD stále aktuálnu situáciu ako na HDD v NB.

Veľmô súhlasím ....Total Comander je wery fasa ...


Takéto riešenie som však nechcela. Pretože by som vlastne musela pracne po každom dokončení nejakej práce hľadať, ktoré súbory som vytvorila, zmenila, doplnila... a tie potom kopírovať na HDD. Myslela som, či neexistuje jednoduchší spôsob.:rolleyes:

Blanka ...ale veď si súbor vytvoríš len raz ....potom už len v ňom pracuješ , v jednotlivých zložkách .....tie môžeš predsa otvárať aj priamo z externého HDD ....urobíš potrebné a ukladáš ...

A inak , ako misoft doporučil ...
Blankake
26.01.10,13:01
Veľmô súhlasím ....Total Comander je wery fasa ...



Blanka ...ale veď si súbor vytvoríš len raz ....potom už len v ňom pracuješ , v jednotlivých zložkách .....tie môžeš predsa otvárať aj priamo z externého HDD ....urobíš potrebné a ukladáš ...

A inak , ako misoft doporučil ...
No hej, ale to potom musím mať ten externý HDD stále pripojený k notebooku... či?
Blankake
26.01.10,13:08
Áno, dá sa (ak nie je to "predpotopný" notebook :)).

Ale v prípade prenosných HD sa ponúka ešte možnosť zálohovania pomocou synchronizácie dát...

Bližšie o tom viď napr.:

http://www.zive.cz/clanky/kdyz-potrebujeme-synchronizovat-slozky/sc-3-a-131708/default.aspx
http://www.maxiorel.cz/synctoy-20-beta-synchronizace-slozek-pro-windows-vista-xp

... je to lacná (v prípade freeware) a pritom málo pracná cesta zálohovania...

P.S. ... ale synchronizáciu zvláda i Total Commander.
Čiže ak by som chcela použiť TC, dalo by sa to tak, že raz za čas alebo povedzme po skončení nejakej práce si pripojím externý HDD k notebooku a cez TC si zosynchronizujem všetky priečinky?
marjankaj
26.01.10,13:14
Takéto riešenie som však nechcela. Pretože by som vlastne musela pracne po každom dokončení nejakej práce hľadať, ktoré súbory som vytvorila, zmenila, doplnila... a tie potom kopírovať na HDD. Myslela som, či neexistuje jednoduchší spôsob.:rolleyes:

Nič nemusíš hľadať. Daj si skopírovať celý adresár a v možnostiach si vyber prepisovať iba staršie súbory.
Blankake
26.01.10,13:17
Nič nemusíš hľadať. Daj si skopírovať celý adresár a v možnostiach si vyber prepisovať iba staršie súbory.
Myslíš v TC?
marjankaj
26.01.10,13:43
Myslíš v TC?
Áno v TC.
marina8
26.01.10,17:35
ja som chcela nieco jednoduche, take " co sa robi pomaly same":eek::D:D:D
Blankake
26.01.10,17:40
ja som chcela nieco jednoduche, take " co sa robi pomaly same":eek::D:D:D
...aj ja :mee::D:rolleyes:
marjankaj
26.01.10,17:49
ja som chcela nieco jednoduche, take " co sa robi pomaly same":eek::D:D:D

Samé to asi celkom nepôjde. Veď treba aj pripojiť ten externý disk(ako ho nemáš stále pripojený). A v TC je to celkom jednoduché spustiť.
marina8
26.01.10,17:51
Samé to asi celkom nepôjde. Veď treba aj pripojiť ten externý disk(ako ho nemáš stále pripojený). A v TC je to celkom jednoduché spustiť.

ano ved to je na tom to smutne;)
takze zatial ostavam pri kopirovani:D:D:D
Rozalka
26.01.10,17:55
Nemyslím si, že by práve externý HDD bola dobrá forma zálohovania. Ten sa skôr používa na prenos údajov.
Ja mám zálohovanie vyriešené jednoducho... V PC mám SATA Raid kartu + 2x 1TB HDD so zrkadlením RAID1. Ak aj jeden disk odíde..dáta zostanú na druhom odzálohované.
Zálohovanie máš vymyslené skvele, nechcem maľovať čerta na stenu, čo keď prídeš napr. o FAT (viem, že sa to teraz volá inak, ale neviem ako)
Po nepríjemnej strate dát okrem uvedeného mám kópiu na ďalšom PC + denne si robím kópiu na USB, v sezóne aj pri odchode na obed.
Stefan2005
26.01.10,19:41
ja som chcela nieco jednoduche, take " co sa robi pomaly same":eek::D:D:D

... sú aj také programy. Ale profesionálne - a za tie sa platí. Skúšal som dávnejšie (v nižšej verzii) tento - GrBackPro. Spokojnosť, konfigurovateľný, časovateľný (schedule), vytváranie rôznych úloh (jobs), .... Zipuje, vytvára aj nové zálohy, a mnoho ďalších funkcií....

P.S. pre záujemcov: http://www.grsoftware.net/backup/software/grbackpro.html
kukučka
26.01.10,20:19
ano ved to je na tom to smutne;)
takze zatial ostavam pri kopirovani:D:D:D
dievčatá a poznáte TC? lebo je to výborná a prehľadná pomôcka, ak nepoznáte, dajte si ho ukázať.
Dnes som čítala ako Zolimu odišiel celý PC aj s dátami, našťastie má čerstvo porobené zálohy. hneď som vytiahla ježiška - nový disk a volala môjho dvorného počítačistu, a hlásim hotovo, preinštalovaný windows, všetko zálohované, zbytočné programy zmazané a potrebné inštalované nanovo.
A tak práve upratujem už len to, čomu rozumiem, fotky, dokumenty, recepty. ;)
Pre nás 17-nástky má tu výhodu, že vidím čo robím a pravdu povedať, baví ma šibrinkovať medzi jednotlivými "šufladkami", len to budem musieť robiť častejšie...:D
vykecávam sa tu od šťastia, že bez škôd a dlho odkladanú prácu mám hotovú, ale najmä kvôli tomu, aby som vám napísala, že môj počítačista celý čas používal aj Total comander
marjankaj
26.01.10,20:31
dievčatá a poznáte TC? lebo je to výborná a prehľadná pomôcka, ak nepoznáte, dajte si ho ukázať.
Dnes som čítala ako Zolimu odišiel celý PC aj s dátami, našťastie má čerstvo porobené zálohy. hneď som vytiahla ježiška - nový disk a volala môjho dvorného počítačistu, a hlásim hotovo, preinštalovaný windows, všetko zálohované, zbytočné programy zmazané a potrebné inštalované nanovo.
A tak práve upratujem už len to, čomu rozumiem, fotky, dokumenty, recepty. ;)
Pre nás 17-nástky má tu výhodu, že vidím čo robím a pravdu povedať, baví ma šibrinkovať medzi jednotlivými "šufladkami", len to budem musieť robiť častejšie...:D
vykecávam sa tu od šťastia, že bez škôd a dlho odkladanú prácu mám hotovú, ale najmä kvôli tomu, aby som vám napísala, že môj počítačista celý čas používal aj Total comander
Naozaj?:--- Síce nie som "dievča", ale ako nás to mohlo nanapadnúť?:confused::---
sthruska
27.01.10,05:58
Acronis True Image - a máte aj obnovu systému. Platený, ale keď moja hlavná pracovná náplň je na PC tak niečo aj investujem. Prípadne škody sú určite väčšie než náklady na SW. A ten pocit istoty a sucha :D
salvosko
28.01.10,20:31
Niektore externe disky sa dodavaju aj s backup softverom. Napriklad My Passport od WD. Predat ten co mas a kupit taky so softom na zalohovanie?
Blankake
29.01.10,07:32
Niektore externe disky sa dodavaju aj s backup softverom. Napriklad My Passport od WD. Predat ten co mas a kupit taky so softom na zalohovanie?
A WD My book to nemá?
salvosko
29.01.10,08:20
Ano mal by to mat a malo by sa to dat stiahnut od vyrobcu.
Blankake
12.02.10,16:47
Prosím Vás, môže mi niekto poradiť presný postup zálohovania dát cez TC na externý HDD? V ponuke Príkazy dám Synchronizácia priečinkov - a čo všetko by som mala nastaviť, ak chcem aby sa mi skopírovali všetky priečinky a podpriečinky (mám zložitú štruktúru adresárov) z notebooku na externý HDD?
Stefan2005
12.02.10,19:03
Prosím Vás, môže mi niekto poradiť presný postup zálohovania dát cez TC na externý HDD? V ponuke Príkazy dám Synchronizácia priečinkov - a čo všetko by som mala nastaviť, ak chcem aby sa mi skopírovali všetky priečinky a podpriečinky (mám zložitú štruktúru adresárov) z notebooku na externý HDD?

tu je nápoveda pre Total Commander:

http://total-commander.eu/ceska-napoveda/dialogove-okno-synchronizace-slozek.html
marjankaj
12.02.10,19:21
Prosím Vás, môže mi niekto poradiť presný postup zálohovania dát cez TC na externý HDD? V ponuke Príkazy dám Synchronizácia priečinkov - a čo všetko by som mala nastaviť, ak chcem aby sa mi skopírovali všetky priečinky a podpriečinky (mám zložitú štruktúru adresárov) z notebooku na externý HDD?


No na prvý raz si nastav do ľavého okna disk C: do pravého zálohovú jednotku(neviem akú máš v poradí napr. G:
Potom sa v ľavom nastav na adresár ktorý chceš kopírovať a stlač F5. Môžeš si odkliknúť na pozadie a pracovať popri tom. V možnostiach si nastav, čo potrebuješ. Takto môžeš postupovať aj inokedy.
Stefan2005
12.02.10,19:21
Vidím, že ťa synchronizácia zaujíma, pridám ešte dva linky:

prvý je free od MS, jednoduchý, popis je tu (existuje i novšia verzia)

http://www.maxiorel.cz/synctoy-20-beta-synchronizace-slozek-pro-windows-vista-xp

alebo za prijateľný peniaz už niečo profesionálnejšieho:

http://jsperl.sweb.cz/product_bfile.htm
tomas128
14.02.10,15:39
Ja odporúčam software Synkron, je bezplatný, dá sa naprogramovať, aby to robil automaticky, veľmi príjemný dokonca v Slovenčine.
LubosP
15.02.10,06:08
ak sa ti nepodari zohnat sfotver priamo k tvojmu disku od vyrobcu tak odporucam Cobian Backup http://www.softmania.sk/Cobian-Backup.html

je zdarma (open source), je vynikajuci, splna vsetko co potrebujes
Laco-monter
15.02.10,06:50
Ja tomu veĺmi dobre nerozumiem.

No myslim,si,že zalohovať dáta znamená uskladniť ich niekde a ODLOŽIŤ.

Kým pracovať s rozšíreným HDD je uplne iná problematika.
marjankaj
15.02.10,10:55
Ja tomu veĺmi dobre nerozumiem.

No myslim,si,že zalohovať dáta znamená uskladniť ich niekde a ODLOŽIŤ.

Kým pracovať s rozšíreným HDD je uplne iná problematika.

Musíš čítať aj iné príspevky napr. č. 28.
Vlado40
15.02.10,11:01
Stačí robiť zálohu na iný fyzicky disk ako sú údaje o ktoré , nechcem prísť.
jojom
15.02.10,11:08
Ja tomu veĺmi dobre nerozumiem.
No myslim,si,že zalohovať dáta znamená uskladniť ich niekde a ODLOŽIŤ.
Kým pracovať s rozšíreným HDD je uplne iná problematika.

No a na ext Hdd nie sú uskladnené a odložené? Ja mám 2 ext HDD a ešte pár USB key. 1 hdd používam na zálohu, 2- hý naprenos dát. Fotky a dôležité veci mám urobenú aj dvojitú ( HDD aj USB). Myslíš, že DVD alebo CD sú spoľahlivejšie? Ja si to nemyslím. Po pár poškrabaných cd som to zavrhol. A na zálohovanie používam obyčajné kopírovanie žiadny špec prg.
misoft
15.02.10,18:59
No myslim,si,že zalohovať dáta znamená uskladniť ich niekde a ODLOŽIŤ.

Tu nejde o pojem ZÁLOHOVAŤ a ODLOŽIŤ, tu ide o to, že dáta sa priebežne zálohujú, aby v prípade krachu hlavných súborov (s ktorými sa pracuje) sa všetko nestratilo, ale nahratím zálohy sa dostaneš do stavu, kedy boli dáta uložené pred tým krachom. Príčin krachu môže byť viacej a preto záloha je taká poistka, aby si neprišiel napr. o niekoľko hodinovú, prípadne mesačnú prácu napr. výpadkom prúdu.
tomas128
15.02.10,19:14
Naozaj sa pozrite na ten Synkron, je jednoduchý,v Slovenčine, nastaví ho aj laik a dá sa nastaviť na automatické synchronizovanie.
Vlado40
15.02.10,20:38
Príčin krachu môže byť viacej a preto záloha je taká poistka, aby si neprišiel napr. o niekoľko hodinovú, prípadne mesačnú prácu napr. výpadkom prúdu.

Na to slúži záložný zdroj.
marjankaj
15.02.10,20:47
Naozaj sa pozrite na ten Synkron, je jednoduchý,v Slovenčine, nastaví ho aj laik a dá sa nastaviť na automatické synchronizovanie.

Ako tu vkladáš ten príspevok? To robíš manuálne alebo máš na to soft?
marjankaj
15.02.10,20:49
Na to slúži záložný zdroj.

Niekedy disk odíde aj z iných príčin.:eek:
Vlado40
15.02.10,21:32
Niekedy disk odíde aj z iných príčin.:eek:

To viem , ale ak mám prísť o údaje následkom výpadu prúdu ,tak si kúpim záložný zdroj.Pretože krátkodobý výpadok prúdu vtedy ,ak disk číta môže poškodiť HDD.Nehovoriac o tom , že pre niektorých uživateľov PC je tlačidlo Reset normálka stláčať aj 4x za hodinku.Stačí ak PC trošku zblbne , tak reset.
zolik2001
28.01.13,16:33
mimotemy len pekne zalohujte ja som to mal vsetko v pc a samozrejme som to zalohoval na externy hardisc lenze nahoda je s....:mee: a najprv mi odosiel pocitac tak som to vsetko z "D"ecka skopiroval na zalozny hardisc lenze co cert nechcel aj zalozny zrazu odisiel a prestal sa hlasit takze veci ci pracovne ci osobne su fuc foto za 17 rokov proste vsetko. Takze ak chcete nieco zalohovat odporucam uz len online, lebo ako bolo povedane HDD je dobry na prenos ale nie na dlhodobe uskladnovanie kedze ako PC tak aj HDD ma len istu zivotnost.
deane7
28.01.13,16:50
Nemyslím si, že by práve externý HDD bola dobrá forma zálohovania. Ten sa skôr používa na prenos údajov.
Ja mám zálohovanie vyriešené jednoducho... V PC mám SATA Raid kartu + 2x 1TB HDD so zrkadlením RAID1. Ak aj jeden disk odíde..dáta zostanú na druhom odzálohované.
Ani ja si nemyslím že externý HDD je dobrý na zálohu. Ani nevieš ako Ti spadne alebo ním nechtiac buchneš a môže byť v prdeli. Mne sa to stalo, syn ním nechtiac buchol a ledva som z neho niečo zachránil.
misoft
28.01.13,17:38
Keď zálohovať, tak na viacerých miestach (médiách) - ext.HDD, fleška, DVD-RW, cloudové úložisko (na M$ - Skydrive, GMail (Google) - Disk a pod.) Možností a kombinácií je nepreberné množstvo - výhoda je, že ak jedna zlyhá, ešte je druhá...., tretia....., X-tá....... záloha - u cloudových úložísk výhoda dostupnosť odkiaľkoľvek, kde je internet.
Nevýhoda - viacnásobná operácia s tým istým - so zálohou.
sthruska
29.01.13,06:08
Ale ten pocit istoty a sucha
PATWIST
29.01.13,19:01
Blankake: Ak údaje ktoré často upravuješ nezaberajú príliš veľa mohla by si zvážiť aj používanie cloud úložiska :)
Ale zrejme zaberajú viac (to by ti nerobilo problém to presúvanie), ale odpísal som keďže som prečítal túto dosť zaujímavú tému.
Inak osobne fičím taktiež na dosť zlom spôsobe, potom tie veci v ktorých niečo upravujem musím dočasne umiestniť niekde inde aby som rozoznal že tu som niečo upravil atď.
sthruska
30.01.13,06:49
// v ktorých niečo upravujem musím dočasne umiestniť niekde inde aby som rozoznal že tu som niečo upravil atď
Tak toto v poslednom čase riešim poctivým zadávaním dátumu na koniec názvu súboru!