Muška
26.01.10,13:04
Po minuloročných skúsenostiach radšej čítam aj "Poučenia" :rolleyes:

.... a šups, zasa ma oblial studený pot, že to platilo už aj pre r. 2008 a ja som to samozrejme nevyplnila. Ale nie, platí to až pre r. 2009.

Časť V. riadok 7

Pre rok 2009
Riadok 7 - Zrazené preddavky na daň – uvedie sa úhrn zrazených preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti za každého zamestnanca bez úpravy o daňový bonus. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi nevykonal ročné zúčtovanie, vyznačí sa x pod písmenom N. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi ročné zúčtovanie vykonal, vyznačí sa x pod písmenami A.

Pre rok 2008
Riadok 7 - Zrazené preddavky na daň – uvedie sa úhrn zrazených preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti za každého zamestnanca bez úpravy o daňový bonus. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi v priebehu roka poskytol len nepeňažný príjem (iné príjmy mu za celé bežné zdaňovacie obdobie nevyplatil), z ktorého nebolo možné zrážku preddavku na daň vykonať, vyznačí sa x pod písmenom N (nepeňažný príjem). Ak bol zamestnancovi okrem vyplatených príjmov v peňažnej forme poskytnutý v bežnom zdaňovacom období príjem aj v nepeňažnej forme, z ktorého nebolo možné zraziť preddavok na daň [(§ 35 ods. 3 písm. a) zákona o dani z príjmov], vyznačí sa x pod písmenami NP (nepeňažný aj peňažný príjem).
Zita5
26.01.10,13:12
Ja som to tušila , že niečo bude . Proste Poučenia - to je Muška Tvoja parketa po minuloročnej skúsenosti a ja na Teba spolieham .:) Vďaka .
Muška
26.01.10,16:12
Zituš,
dúfam, že tento rok už nebude toľko šokov v hodine dvanástej :D
kovex
28.01.10,09:23
Do riadku 0, sa podľa poučenia uvádza úhrn príjmov tzv. hrubých miezd, bez príjmov z ktorých bola daň vybraná zrážkou.

Ale uvádzajú sa príjmy na DOPČ z ktorých nebola daň vybraná zražkou, v postate žiadna daň, lebo mali podpísané vyhlásenie?

Vychádza mi, že áno, nakoľko mali podpísané vyhlásenie, takže by šlo o preddavkovú daň, bez ohľadu na to, že to boli príjmy z DoPČ.

Usmernite ma prosím ..... Ďakujem
Llívia
28.01.10,09:29
mimotemy Muška, kde si sa dostala k tlačivu "Hlásenie..." na r. 2009? DRSR to na stránke ešte zverejnené nemá a pred týždňom tieto tlačivá nemali ešte ani na DÚ.

Opravujem: na DRSR je to už zverejnené v tlačivách (tie, ktoré sa vypisujú ručne), ale nie je to ešte v tlačivách na vyplnenie na internete.
Anja111
28.01.10,09:33
kovex
28.01.10,09:45
Do riadku 0, sa podľa poučenia uvádza úhrn príjmov tzv. hrubých miezd, bez príjmov z ktorých bola daň vybraná zrážkou.

Ale uvádzajú sa príjmy na DOPČ z ktorých nebola daň vybraná zražkou, v postate žiadna daň, lebo mali podpísané vyhlásenie?

Vychádza mi, že áno, nakoľko mali podpísané vyhlásenie, takže by šlo o preddavkovú daň, bez ohľadu na to, že to boli príjmy z DoPČ.

Usmernite ma prosím ..... Ďakujem



posúvam ......
Paula
28.01.10,09:46
Do riadku 0, sa podľa poučenia uvádza úhrn príjmov tzv. hrubých miezd, bez príjmov z ktorých bola daň vybraná zrážkou.

Ale uvádzajú sa príjmy na DOPČ z ktorých nebola daň vybraná zražkou, v postate žiadna daň, lebo mali podpísané vyhlásenie?

Vychádza mi, že áno, nakoľko mali podpísané vyhlásenie, takže by šlo o preddavkovú daň, bez ohľadu na to, že to boli príjmy z DoPČ.

Usmernite ma prosím ..... Ďakujem


r. 0 by sa mal rovnať súčtu súm v r.4 časti V. Ide o príjem (hrubá mzda / odmena u dohôd) zdaňovaný preddavkom.
kovex
28.01.10,09:50
Takže ich budem uvádzať aj v časti V v riadku 4.

Správne premýšľam?
Shaman
24.03.10,00:02
Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi nevykonal ročné zúčtovanie, vyznačí sa x pod písmenom N. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi ročné zúčtovanie vykonal, vyznačí sa x pod písmenami A.

Myslí sa tým RZ vykonané v roku 2009 alebo RZ za rok 2009? Už nejako nenachádzam logiku, ktorý údaj to asi môžu chcieť...
JanoL
24.03.10,09:43
Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi nevykonal ročné zúčtovanie, vyznačí sa x pod písmenom N. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi ročné zúčtovanie vykonal, vyznačí sa x pod písmenami A.

Myslí sa tým RZ vykonané v roku 2009 alebo RZ za rok 2009? Už nejako nenachádzam logiku, ktorý údaj to asi môžu chcieť...

Ja som tam krížikoval zamestnancov, ktorým som vykonal/nevykonal RZ ZA 2009, teda v tomto roku.


Jano
Lubaba
24.03.10,22:55
Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi nevykonal ročné zúčtovanie, vyznačí sa x pod písmenom N. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi ročné zúčtovanie vykonal, vyznačí sa x pod písmenami A.

Myslí sa tým RZ vykonané v roku 2009 alebo RZ za rok 2009? Už nejako nenachádzam logiku, ktorý údaj to asi môžu chcieť...


za rok 2009
timejka200
30.03.10,06:07
ahojte chcem sa spýtať stiahla som si tlačivo hlásenie 2009 ale má len 3 strany kde doplním ostatných zamestnancov? lebo ich máme 11 a tam sa zmestia len 4?
Lenka1979
30.03.10,06:13
ahojte chcem sa spýtať stiahla som si tlačivo hlásenie 2009 ale má len 3 strany kde doplním ostatných zamestnancov? lebo ich máme 11 a tam sa zmestia len 4?

z ktorej stránky si si ho stiahla?
Lukana
30.03.10,07:13
Viete mi prosím niekto poradiť, časť III. - uvádzam tam údaje za štvrťročných prehľadov, alebo skotočné, lebo tam je posun o mesiac.
Netka
30.03.10,09:19
Z prehľadov.
Hlásenie obsahuje údaje z nasčítaných Prehľadov za rok 2009.
Lukana
30.03.10,09:25
vďaka