deva102
26.01.10,12:58
Ahojte,
v mojej zmluve s DDP je clanok o jednorazovom vyrovnani v pripade, ak DDP bola zrusena a ak sa s poistencom nedohodla inak.
V roku 2006 bola tato DDP doplnkova dôchodkova poistovna transformovana na DDS doplnkovu dôchodkovu spolocnost podla Zakona 650/2004 o doplnkovom dôchodkovom sporeni.
Ja uz ale nechcem pokracovat v tomto sporeni a rada by som vedela, ci na zaklade horeuvedeneho clanku by som mohla poziadat DDP o jednorazove vyrovnanie.
Ide o to, ze zmena DDP na DDS bola urobena na zaklade zakona, nie vlastnou volou poistovne a neviem, ci sa teda jedna jednoznacne o zanik DDP (kedze sa iba premenovala ale funguje dalej)
Dakujem vopred za Vase rady
Mária27
27.01.10,15:01
Premenovanie DDP nemá vplyv na tvoj poistný vzťah. Na základe premenovania nemáš nárok na nič.
Ak máš však už nárok na výplatu podľa dohodnutých podmienok, choď do poisťovne a ukonči vzťah. Môže sa to urobiť aj pred nárokom - podľa zákonných podmienok. Sú tam však nejaké sankcie. Alebo môžeš sporenie prerušiť a počkať na splnenie zákonných podmienok (vek, dĺžka sporenia ... )