bnorika
26.01.10,13:07
Čakám Vaše odporúčania, čo sa týka toho, že
v poslednom čase mám stále chuť na sladkosti,
a to celý deň. A v dôsledku toho len priberám a priberám. :mee:
Veľmi by som chcela schudnúť.
Ďakujem za rýchle odpovede. :)
Chobot
26.01.10,12:18
Čakám Vaše odporúčania, čo sa týka toho, že
v poslednom čase mám stále chuť na sladkosti,
a to celý deň. A v dôsledku toho len priberám a priberám. :mee:
Veľmi by som chcela schudnúť.
Ďakujem za rýchle odpovede. :)

A akú radu očakávaš od nás? Ja ti môžem poradiť jedine francúzsku diétu s názvom " n´žér".
Lilka 1
26.01.10,12:19
Chuť na sladkosti mám aj ja každý deň.Neodopriem si ich, uspokojím si chuť na sladké :rolleyes:.Pretože čím viac si ich budeš odopierať, tým budeš mať väčšiu chuť.Po zhrešení ale musím nadbytočné kalorie dostať z tela cvičením alebo intenzívnym pohybom. Takže nepriberám a ešte si aj pochutím :).
Blankake
26.01.10,12:26
Čakám Vaše odporúčania, čo sa týka toho, že
v poslednom čase mám stále chuť na sladkosti,
a to celý deň. A v dôsledku toho len priberám a priberám. :mee:
Veľmi by som chcela schudnúť.
Ďakujem za rýchle odpovede. :)
Chuť na sladkosti môžu vyvolávať aj cukrovka alebo ochorenia štítnej žľazy...
Lilka 1
26.01.10,12:28
A akú radu očakávaš od nás? Ja ti môžem poradiť jedine francúzsku diétu s názvom " n´žér".
Takúto diétu som aj raz niekde poradila, a strašne sa na mňa urazili.Ale niekomu iné nepomôže :( .
Lilka 1
26.01.10,12:33
Chuť na sladkosti môžu vyvolávať aj cukrovka alebo ochorenia štítnej žľazy...
Môžu byť za tým aj metabolické ochorenia, ale určite nie cukrovka. To by si nepriberala, ale naopak, aj pri zvýšenej konzumácii sacharidov by si dosť schudla :(.
buchač
26.01.10,12:45
Môžu byť za tým aj metabolické ochorenia, ale určite nie cukrovka. To by si nepriberala, ale naopak, aj pri zvýšenej konzumácii sacharidov by si dosť schudla :(.

Lilka ....a to z vlastnej skúsenosti vravíš ?????
Toto nemôžeš predsa myslieť vážne ....:rolleyes:

Cukrovka - Diabetes
Sacharidové jednotky

http://cukrovka.zdravie.sk/sz/content/664-29724/sacharidove-jednotky.html

http://www.diabetesmellitus.cz/WebSite/Images/edukace/vymennetabulky.pdf

Tiež neodolám sladkému ...potom to aj tak vyzerá ...a okamžite...;)
Jana2004
26.01.10,12:55
Len si daj, keď máš chuť. Hlavne že si zdravá :) Príde leto, zhodíš. Asi je také obdobie, že to Tvoje telo potrebuje.
Reprografia
26.01.10,13:05
Antónia Mačingová: Zhubněte jednou provždy. Super kniha. Je to "biblia"stravovania a chudnutia.
bnorika
26.01.10,13:10
nerozumiem, to je aká diéta:cool:
Blankake
26.01.10,13:15
Môžu byť za tým aj metabolické ochorenia, ale určite nie cukrovka. To by si nepriberala, ale naopak, aj pri zvýšenej konzumácii sacharidov by si dosť schudla :(.
Asi máš pravdu, prejavom cukrovky je úbytok hmotnosti...
Ale presne ako píšeš, ak nie je príčinou psychika (depresie), užívanie nejakých liekov, môžu to byť rôzne metabolické ochorenia, chýbajúce vitamíny, minerály (napr. železo, chróm)... alebo si telo proste žiada sacharidy.
zdenka131
26.01.10,14:50
Pokiaľ chuť na sladké nie je dôsledkom nejakého zdravotného problému, pomôže ju znížiť a až celkom odstrániť 90- dňová diéta. Škoricový nápoj , chróm, listy z moruše, a zelený čaj trochu tiež pomôžu.Čokoládu jedz len takú, ktorá má 85 až 90 % kakaa, tá obsahuje málo cukru a neškodí telu.
elaurie
26.01.10,15:19
Tiež mám veľmi rada sladkosti, viem o čom píšeš... A čím viac sladkostí jem, tým mám na ne väčšiu chuť. Ak chceš schudnúť, môžem poradiť len toto:
- treba mať riadnu motiváciu (napr. naozaj chcieť schudnúť, dobre vyzerať, zdravšie žiť, nemať problémy s trávením, nemať pokazené zuby...), skrátna musíš naozaj chcieť (tak ako keď sa fajčiar rozhodne skoncovať s cigaretami, ak to naozaj nechce, tak sa mu to nikdy nepodarí)
- musíš mať pevnú vôľu
- nerobiť výnimky
- vylúčiť všetky sladkosti (okrem sladkého jogurtu a sladkých cereálií na raňajky) a sladké nápoje, nesladiť ani čaj a kávu
- mať pravidelný režim - nesmieš dopustiť, aby si bola hladná, treba pravidelne raňajkovať, obedovať a olovrantovať/večerať (pri večeri si treba stanoviť konkrétnu hodinu, po ktorej už nebudeš jedávať a nerobiť výnimky, večerný pocit hladu pomôže zahnať napr. čaj)
- jesť veľa ovocia
- dodržiavať pitný režim.
Ľahko sa to píše, veľmi ťažko dodržuje, ale po niekoľkých dňoch - týždňoch chuť na sladkosti prejde, človek si dokáže zvyknúť na kadečo...
Lilka 1
26.01.10,15:23
Lilka ....a to z vlastnej skúsenosti vravíš ?????
Toto nemôžeš predsa myslieť vážne ....:rolleyes:

Cukrovka - Diabetes
Sacharidové jednotky

http://cukrovka.zdravie.sk/sz/content/664-29724/sacharidove-jednotky.html

http://www.diabetesmellitus.cz/WebSite/Images/edukace/vymennetabulky.pdf

Tiež neodolám sladkému ...potom to aj tak vyzerá ...a okamžite...;)
Viem, že si tiež diabetik, ale nemusíš vedieť všetko. Nediabetik, ktorý dostane diabetes, nikdy nepriberá, pretože jeho telo neprodukuje inzulín, ktorý, ako isto vieš, je kľúč, čo otvára bunky, aby mohli prijať glukozu. A kedze bunky nedostanú sacharidy, hladujú a prejaví sa to úbytkom váhy a smädom. Iné je, ked obézny človek dostane cukrovku, vtedy inzulín nedokáže preraziť tukom obalené bunky. Niekedy stačí, aby obézny človek schudol. A iné je, ked diabetik liečený inzulínom alebo tabletkami, zje niečo navyše/vid tvoj priklad/a vtedy priberie.
osky
27.01.10,08:34
/buchač;1271488]Lilka ....a to z vlastnej skúsenosti vravíš ?????
Toto nemôžeš predsa myslieť vážne ....:rolleyes:/

no ja si tiez myslim,ze je to dake divne s tym chudnutim.ak si dobre spominam na ludi trpiacich cukrovkov,boli vzdy tlsti az obezni....:o
Lilka 1
27.01.10,10:43
/buchač;1271488]Lilka ....a to z vlastnej skúsenosti vravíš ?????
Toto nemôžeš predsa myslieť vážne ....:rolleyes:/

no ja si tiez myslim,ze je to dake divne s tym chudnutim.ak si dobre spominam na ludi trpiacich cukrovkov,boli vzdy tlsti az obezni....:o
Sú aj obézni aj chudí diabetici. Obézny diabetik ťažšie schudne. Ale zatiaľ zdravý človek-nediabetik-bnorika-ked dostane cukrovku, nepriberá. Až ked sa diabetes podchytí a začne sa liečiť/ inzulín alebo tabletky, dieta /, vtedy pri dobrej kompenzácii začne priberať. Myslím si, že to nie je jej prípad.
Janka 24
27.01.10,10:50
ahojte, chcem sa aj ja pridat, co sa tyka sladkosti. Tiez som mala obdobie ze som sa nevedela dojesť sladkostí. Kupila som si chrom v lekarni a samozrejme som si musela najprv nahovorit ze nebudem mat chut na sladkosti. No a predstavte si ze to fungovalo 3x denne som jedla chrom.
teraz ho uz nejem, aj chut na sladke pominula . Tiez nie som z tych stíhlych ale snazim sa obmedzovat jedlo a ked mam chut na sladke tak hodim do ust cukrik alebo hrozienka pa .
Lilka 1
27.01.10,15:29
Ano, tiež doporučujem chrom,treba vyskúšať.
Michal1000
28.01.10,06:37
Myslím že aj nejaký doplnok výživy potláča chuť na sladké (chróm). Nemáš stresy, alebo nemáš teraz zlé obdobie? Skús popracovať trocha na svojej vôli, si predsa človek a nie nejaké zviera,máš rozum,tak skús ho použiť a usúdiť čo je pre teba dobré uspokojiť jednu potrebu,alebo neskôr sa trápiť s nadváhou.
Blankake
28.01.10,06:47
Myslím že aj nejaký doplnok výživy potláča chuť na sladké (chróm). Nemáš stresy, alebo nemáš teraz zlé obdobie? Skús popracovať trocha na svojej vôli, si predsa človek a nie nejaké zviera,máš rozum,tak skús ho použiť a usúdiť čo je pre teba dobré uspokojiť jednu potrebu,alebo neskôr sa trápiť s nadváhou.
mimotemy Myslím, že práve zvieratá nemajú problém s nadváhou (okrem domácich, ktoré vykrmujú ľudia), pretože sa správajú "normálne" ako ich príroda naučila, jedia len vtedy, keď sú hladné, majú pohyb aj oddychujú...;):)
Lilka 1
28.01.10,08:34
Čakám Vaše odporúčania, čo sa týka toho, že
v poslednom čase mám stále chuť na sladkosti,
a to celý deň. A v dôsledku toho len priberám a priberám. :mee:
Veľmi by som chcela schudnúť.
Ďakujem za rýchle odpovede. :)
Energetický príjem sa musí rovnať výdaju.:(
Michal1000
28.01.10,10:45
mimotemy Myslím, že práve zvieratá nemajú problém s nadváhou (okrem domácich, ktoré vykrmujú ľudia), pretože sa správajú "normálne" ako ich príroda naučila, jedia len vtedy, keď sú hladné, majú pohyb aj oddychujú...;):)

Tymi zvieratkami som myslel rozum a nic ine. Takze ty pises mimotemy
Blankake
28.01.10,11:18
Tymi zvieratkami som myslel rozum a nic ine. Takze ty pises mimotemy
Však ja viem, že píšem mimo témy, preto som dala vo svojom príspevku aj ikonku "mimo témy" :)
No a ja som tým myslela to, že aj keď "zvieratá nemajú rozum", tak sú rozumné (tie voľne žijúce v prírode), pretože nejedia umelé cukry, vyprážané jedlá, neponocujú... tak ako ľudia. A nikto ich to ani nemusel učiť ;)
Michal1000
28.01.10,15:57
Však ja viem, že píšem mimo témy, preto som dala vo svojom príspevku aj ikonku "mimo témy" :)
No a ja som tým myslela to, že aj keď "zvieratá nemajú rozum", tak sú rozumné (tie voľne žijúce v prírode), pretože nejedia umelé cukry, vyprážané jedlá, neponocujú... tak ako ľudia. A nikto ich to ani nemusel učiť ;)

A jedia iba kolko potrebuju,nie kolko vladzu.
Reprografia
28.01.10,19:38
nerozumiem, to je aká diéta:cool:

V tejto knihe spisovateľka vypracovala stravovací program na 28 dní. Unikátny, podľa mňa. (môj manžel za 4 týždne zhodil 10 kg, ja som sa nevážila, ale dve konfekčné veľkosti išli dolu). Raňajky, obed, večera na každý deň presne rozpis. A po tejto tabuľke na 28 dní postupne všetky recepty na jednotlivé jedlá - veľmi jednoduché.
Po nás začala s touto formou stravovania väčšia časť rodiny,a tiež si to pochvaľujú.
Skúste cez google alebo www.martinus.sk (http://www.martinus.sk) pozrieť recenzie na túto knihu.
Takže toľko k diete.:)
buchač
28.01.10,21:04
V tejto knihe spisovateľka vypracovala stravovací program na 28 dní. Unikátny, podľa mňa. (môj manžel za 4 týždne zhodil 10 kg, ja som sa nevážila, ale dve konfekčné veľkosti išli dolu). Raňajky, obed, večera na každý deň presne rozpis. A po tejto tabuľke na 28 dní postupne všetky recepty na jednotlivé jedlá - veľmi jednoduché.
Po nás začala s touto formou stravovania väčšia časť rodiny,a tiež si to pochvaľujú.
Skúste cez google alebo www.martinus.sk (http://www.martinus.sk) pozrieť recenzie na túto knihu.
Takže toľko k diete.:)

.....len tak trochu tie ukážky som si pozrel .....stačilo mi ....:eek:

Podľa týchto " receptov " to nie je strava pre normálne pracujúcich ľudí ....skôr sa hodí pre celevriti ....
Bohový nábeh na anorexiu ...

Alebo dať takúto stravu manuálne pracujúcemu - veď aj ten chce schudnúť , no nie hladom umrieť - od nervov šľak ho trafí ...
Reprografia
29.01.10,07:14
.....len tak trochu tie ukážky som si pozrel .....stačilo mi ....:eek:

Podľa týchto " receptov " to nie je strava pre normálne pracujúcich ľudí ....skôr sa hodí pre celevriti ....
Bohový nábeh na anorexiu ...

Alebo dať takúto stravu manuálne pracujúcemu - veď aj ten chce schudnúť , no nie hladom umrieť - od nervov šľak ho trafí ...

sorry, ale asi si pozeral zle. Je odporúčaná lekármi. A neviem, či dieta, kde môžeš jesť kolko chceš je zrelá pre anorexiu. Táto strava má ďaleko od anorexie. A to viem o čom hovorím, moja sestra s ňou bojuje už 14 rokov. Je pravda, že je založená na zelenine, ale keby si pozrel lepšie, zistíš, že je tam aj strava pozostávajúca z morčacieho a kuracieho mäsa. Poznám veľa ľudí, ktorý skúsili tento "detoxikačný" program a nestretla som sa so žiadnymi negatívnymi reakciami, naopak každý ju chválil. Veľa diét je založených na tom, že sa nesmie používať soľ, korenie atď. Pri takýchto dietách ide hlavne o odvodenie a ubytok svalovej hmoty, ale nie o úbytok tukových zásob, preto po ukončení diét nastupuje jojo efekt.
A nakoniec, ja nikoho do ničoho nenútim. S tou pani, ktorá napísala túto knihu je možné skontaktovať sa mailom, a určite odpovie na vaše otázky.
Každému vyhovuje rôzny spôsob stravovania.