paprik18
26.01.10,14:32
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať niekoľko veci ohľadom štipendia na vysokej škole. Som študentom VŠ už 2. ročník, do teraz som nepoberal žiadne štipendium z toho hľadiska že otec pracuje v zahraniči a tým pádom mi nevychádza ani cent. Dozvedel som sa o tom, že pokiaľ si zmením trvalý pobyt k starým rodičom, tak sa nebude posudzovať príjem mojich rodičov ale len môj príjem a to teda žiaden kedže neprecujem ani som nepracoval. Na študijnom oddelení mi povedali aby som si vybavil notársku zápisnicu ... ktorá obsahuje údaje o tom že už nehospodárim s rodičmi v jednej domácnosti.
Taktiež mi povedali, že pokiaľ som nezaopatrené dieťa rodičia mi sú povinný prispievať na moje živobytie.

Chcem preto vedieť, či tou notárskou zápisnicou sa ruší to že sú moji rodičia povinný sa o mňa starať do 25 rokov.
Taktiež by som rad vedel či sa dopušťam nejakého priestupku voči zákonu a či mi zato hrozí postih. Viacmenej je to len obchádzanie zákona.

Pokiaľ má niekto s danou problematikou viac skúsenosti, prosím píšte.

Za odpovede ďakujem
csuvto
12.02.10,19:07
Predpokladám, že ide o Sociálne štipendium. Tu by som nešpekulovala, treba tam veľa potvrdení a dávajú si na to pozor. Zober si študentskú pôžičku-je to výhodné alebo sa dobre uč a budeš mať prospechové :)