webguru
21.09.05,15:59
Zaujimalo by ma ako funguje na Slovensku kupa podielu v existujucej firme. Konkretnejsie mam zaujem o kupu podielu v zabehanej firme, fungujucej minimalne pat rokov, ktora ma slusny obrat, nema dlh (pripadne minimalny), bola ziskova v poslednych troch rokoch a je schopna dolozit tieto veci potrebnymi dokumentami. Firma nemusi byt velka, pocitam s investiciou max.Eur40-50k. Najblizsia navsteva na Slovensku v Decembri.
Poslite sukromnu spravu pre dalsie podrobnosti.
KEJKA
21.09.05,17:33
v prvom rade musí mať záujem tá firma..............
webguru
21.09.05,23:00
Asi by som mal zacat trochu inak: ucel kupy podielu v existujucej firme je zavedenie novej technologie na trh. Technologia umoznuje predlzenie zivotnosti ciest a znizeni nakladov na udrzbu, je to jednoduche zaviest, pouziva sa pripravok ktory je patentovany a da sa vyrabat lokalne. Technologia je odskusana a bola uspesne pouzita prakticky. Co sa tyka ceny pridava priblizne 10% na bezne naklady budovania ciest.
KEJKA
22.09.05,04:36
a čo tak založiť svohu firmu?
alebo zvýšiť základné ímanie v existujúcej, kvôli pružnosti?
webguru
22.09.05,10:43
Samozrejme zalozenie vlastnej firmy je dobra alternativa, ale kedze ja planujem cestu na Slovensko spoza mora len za ucelom zacatia tohto podniku niekedy koncom tohto/zaciatkom buduceho roka casovo to nie je celkom mozne... Som ochotny zaplatit nieco za podiel, a tiez priniest licenciu a novu technologiu, kedze to urychli zavedenie produktu na trh.
Fany
22.09.05,11:02
A čo takto kúpiť celý podnik? Koľko by si dal? (Pozemky, budovy, know-how, 20 zamestnancov - trebalo by vidieť)
KEJKA
22.09.05,11:53
Samozrejme zalozenie vlastnej firmy je dobra alternativa, ale kedze ja planujem cestu na Slovensko spoza mora len za ucelom zacatia tohto podniku niekedy koncom tohto/zaciatkom buduceho roka casovo to nie je celkom mozne... Som ochotny zaplatit nieco za podiel, a tiez priniest licenciu a novu technologiu, kedze to urychli zavedenie produktu na trh.aký predmet činnosti by mala mat ta firma? Ide predsa o klientov, potrebuješ zrejme stavebnu firmu, mozno by mali záujem.
webguru
23.09.05,01:54
Problem, a pravdepodobne hlavny bod jednania s akoukolvek firmou, nie su tak zakaznici ako trh. Kedze prichadzam s novym produktom ide skor o to zaviest ho na trh - zakaznici sa budu musiet ziskat od piky :-)

Kupit cely podnik - nemyslim ze mam celkom na to, moj plan je investovat priblizne 30-40tisic euro v hotovosti, zvysok bude financovany a zvyska podielu bude zavisiet na firme...
KEJKA
23.09.05,04:32
Problem, a pravdepodobne hlavny bod jednania s akoukolvek firmou, nie su tak zakaznici ako trh. Kedze prichadzam s novym produktom ide skor o to zaviest ho na trh - zakaznici sa budu musiet ziskat od piky :-)
Kupit cely podnik - nemyslim ze mam celkom na to, moj plan je investovat priblizne 30-40tisic euro v hotovosti, zvysok bude financovany a zvyska podielu bude zavisiet na firme...chceš podiel vo firme za 30-40 tis. EUR, predvedieš výrobok a umiestniť na trhu ho má firma v SR svojim pričinením, je tak?
Súhlasil by si aj bez získania podielu - ako tichý spoločník?
webguru
25.09.05,09:55
To by asi zaviselo od typu firmy, ako funguje, atd. Moj plan je previest vyrobok a pomoct dat ho na trh. Neplanujem v tom byt len sprostredkovatelom co zhrabne peniaze bez roboty a necha vsetko na firmu... Ide tu o ziskanie prava na pouzitie patentu, firma legalne nemoze pouzivat patent ktory patri niekomu inemu, preto to podielnictvo by bolo najjednoduchsim riesenim. Ale su samozrejme vzdy aj ine moznosti, s konkretnym partnerom by sa to vzdy dalo predebatovat.
ajobs
25.09.05,11:03
Ak chceš, ponúkam založenie úplne novej spoločnosti (s.r.o. alebo a.s.), v ktorej by si bol jediný spoločník aj konateľ,resp. akcionár (alebo podľa potreby by vás bolo viac). Oproti renomovaným ( a drahým spoločnostiam ) by to bolo za cca polovičnú cenu.
Ak máš záujem, napíš súkromnú správu a pošlem ceny a ostatné údaje.