Luciaa
26.01.10,14:39
Už ste niekto podávali toto tlačivo za rok 2009? Tlačivo je stále v Sk, pričom som už druhý krát volala na zákaznícky servis a výsledok: môžem si podať písomnú sťažnosť v spoločnosti Stormware.
V normálnom náhľade tlačiva sú sumy v EUR, ale ak si vyexportujete tlačivo do FDF (pre potreby akceptácie daňového úradu), tak sú všetky sumy v Sk. Mám podať Hlásenie za asi 30 zamestnancov a vypisovať ručne sa mi to veru nechce, nakoľko mám zaplatenú aktualizáciu nielen za rok 2009 (ktorého sa to týka) ale aj za rok 2010. Už by som to mala rada za sebou a venovala sa iným veciam, ktorých tento rok nie je málo.
Všetko by sa dalo odpustiť, veď sme všetci ľudia, ktorí robíme chyby, ale dosť ma zarazilo správanie sa zamestnanca zákazníckeho servisu, ktorého reakcia spočívala v odporúčaní podať si písomnú sťažnosť, čím si v mojich očiach spoločnosť Stormware značne pokazila svoj doteraz dobrý obraz.
JarkaL
26.01.10,13:54
Neponáhľaj sa s tým, aj ja som bola minulý rok iniciatívna a podala som hlásenia tuším 5.1., ke´d ešte neboli vydané nové tlačivá. Potom som ich musela prerábať v marci ešte raz.
Monika C.
28.01.10,20:21
Súhlasím Jarka ani na DÚ ešte nemajú tlačivá a povedali mi, že budú nové takže ešte máme čas.
Zdenka 0705
29.01.10,06:06
Aj ja som si už zvykla čakať...a čakať...lenže potom sa to nahromadí všetko na kopu a môžeme sa všetci zblázniť, lebo všetko bude odrazu "horieť" ... ani mne sa nepáči, že je Pohoda taká nepružná, možno je to taktika...čítala som, že Kros má tlačivá /tuším na RZD/, a nie sú dobré, takže dievčence, čo chceli mať robotu rýchlo spravenú, budú asi prerábať....:rolleyes::cool:
atka4
05.02.10,19:50
Dnes som si stiahla novú verziu 9401.3, zo 4.2.2010, je tu Hlásenie vo verzii v € (ale nerobím to cez export, len klasicky cez náhľad.....),
výkaz je v celých €
Zdenka 0705
05.02.10,20:24
Výkaz je v celých eurách, je to na prednej strane hore aj napísané, že "v celých eurách". Čo ma ale najviac štve, stále nie sú korektné tlačivá na ročné zúčtovanie, nie je tam zamestnanecká prémia. SW ju síce ráta, ale v niektorých prípadoch aj nesprávne.
SAIVI
11.02.10,08:50
..aj ja som sa informovala ohladne zobrazenia zamestnaneckej prémie a odpisali mi že :

Vo výplatnom liste momentálne zatiaľ nefiguruje vyčislená zamestnanecká prémia, no bude zapracovaná do verzie 9204, ktorého predpokladané zverejenie je 20. 02. 2010.
Opodrúčame v mesiac vyplacania ročného zúčtovania, prikladať k výplatnej páske aj výplatný list. Je ešte možné informovať o vyplatených preplatkoch/nedoplatkoch z ročného zúčtovania v poznámke, ktorá sa na výplatnej páske zobrazí.

S prianím pekného dňa

Hana Čárska

Zákaznícka podpora
STORMWARE s.r.o.,
korduľa
15.02.10,10:18
chcela by som sa spytat ohladne hlasenia 2009, POHODA mi to vyhoci v celych eurach, je to tak spravne?? ja uz so stormware telefonujem ako na pase, najprv koli potvrdeniu k RZZP, ktore bolo zle, potom zamestnanecka premia, nejak ma to prestava bavit, chcela som urobit hlasenia zaciatko februara a neboli dobre, tak mi povedali, ze este len chystaju nejaky update, takze pokial nechcem vsetko naraz robit koncom marca tak to asi urobim rucne
Dada
15.02.10,10:24
Sa mi nezdá, aby Hlásenie malo byť v celých Eurách, keď daň predsa bola na centy.
korduľa
15.02.10,10:27
Sa mi nezdá, aby Hlásenie malo byť v celých Eurách, keď daň predsa bola na centy.
ani mne, pozerala som, ci sa to niekde da nastavit, ale neviem uz kde to hladat, ani cez pomocnika som nic nenasla a teraz maju obed,takze cakam
Dada
15.02.10,10:29
ani mne, pozerala som, ci sa to niekde da nastavit, ale neviem uz kde to hladat, ani cez pomocnika som nic nenasla a teraz maju obed,takze cakam

Nikde na internete som nenašla Hlásenie za rok 2009. Ak ešte nie je zverejnené, tak ani v Stormware ho ešte nemajú a tým pádom nie je zapracované ani v Pohode.
korduľa
15.02.10,10:46
Nikde na internete som nenašla Hlásenie za rok 2009. Ak ešte nie je zverejnené, tak ani v Stormware ho ešte nemajú a tým pádom nie je zapracované ani v Pohode.
na stranke danoveho uradu su
Zdenka 0705
15.02.10,11:04
Výkaz je v celých eurách, je to na prednej strane hore aj napísané, že "v celých eurách". Čo ma ale najviac štve, stále nie sú korektné tlačivá na ročné zúčtovanie, nie je tam zamestnanecká prémia. SW ju síce ráta, ale v niektorých prípadoch aj nesprávne.
Dievčence, je to v celých eurách,/ viď môj príspevok č.6/... originál tlačivo pozrite, je tam napísané, že sumy v celých eurách, bez čiarok, pomlčiek atď...aj bez núl...Mne aspoň toto Pohoda už robí, v najnovšej verzii.
Nemôžem zatiaľ ale v Pohode spraviť RZD a RZZP. Ako ste na tom Vy?
Aj ja premýšľam, že to všetko spravím ručne, resp. cez editovateľné tlačivá na nete som si našla RZD aj RZZP.
korduľa
15.02.10,11:14
Dievčence, je to v celých eurách,/ viď môj príspevok č.6/... originál tlačivo pozrite, je tam napísané, že sumy v celých eurách, bez čiarok, pomlčiek atď...aj bez núl...Mne aspoň toto Pohoda už robí, v najnovšej verzii.
Nemôžem zatiaľ ale v Pohode spraviť RZD a RZZP. Ako ste na tom Vy?
Aj ja premýšľam, že to všetko spravím ručne, resp. cez editovateľné tlačivá na nete som si našla RZD aj RZZP.
ano na tych hlaseniach to je napisane, ze je to v celych eurach, ale predsa tie hlasenia musia sediet s prehladmi... ja som dostala odpoved co sa tyka rocnych zuctovani, ze update koncom februara... asi tak
Zdenka 0705
15.02.10,11:25
Jáááj, dievčence....:confused::cool::rolleyes:...však hotové kocúrkovo :eek:
Máte pravdu, pozerala som na drsr.sk tlačivá...takže ani to nemám dobre :mad:
Obdivujem tých, ktorí majú viac firiem, ako to postíhajú...ja ich nemám moc, ale hlava mi ide rozletieť z termínov, tlačív, zaokrúhľovaní....atď...robím všetko, nielen mzdy:(
korduľa
15.02.10,11:27
Jáááj, dievčence....:confused::cool::rolleyes:...však hotové kocúrkovo :eek:
Máte pravdu, pozerala som na drsr.sk tlačivá...takže ani to nemám dobre :mad:
Obdivujem tých, ktorí majú viac firiem, ako to postíhajú...ja ich nemám moc, ale hlava mi ide rozletieť z termínov, tlačív, zaokrúhľovaní....atď...robím všetko, nielen mzdy:(
mna ide rozhodit z toho, ze sa nemozem spolahnut na ten softwer, moja mama robi ucto rucne a vzdy jej sedi vsetko na chlp, ani za svet nechce uctovny ani mzdovy program, pritom ale nie je ziadny pc amater
Dada
15.02.10,14:53
na stranke danoveho uradu su

Ako hľadám, tak hľadám, ale na stránke DÚ je posledné hlásenie za rok 2008. Kde tam je za 2009???
Zdenka 0705
15.02.10,15:29
Ako hľadám, tak hľadám, ale na stránke DÚ je posledné hlásenie za rok 2008. Kde tam je za 2009???
Je tam, v tlačivách...ale nie v štvrťročných prehľadoch, ale Hláseniach...aj rok 2009
Dada
15.02.10,16:58
Je tam, v tlačivách...ale nie v štvrťročných prehľadoch, ale Hláseniach...aj rok 2009

Ta tam hej, len ja som chcela rovno tam vypísať a toto nie je vypísateľné. A rukou je to na dlho.
Zdenka 0705
15.02.10,17:00
Ta ja som asi slepá.
Môžeš mi prosím ťa sem prilepiť link? Ďakujem.
aj idem skúsiť, aj som chcela, ale nešlo to...ešte poskúšam, počkaj
Dada
15.02.10,17:04
aj idem skúsiť, aj som chcela, ale nešlo to...ešte poskúšam, počkaj

Som to našla a ty máš citáciu môjho pôvodného príspevku ;)
Nedá sa to vypísať.
Zdenka 0705
15.02.10,17:06
no...dnes som akási nešikovná, nejde mi to :cool:
tak skúsim takto: drsr.sk - daňové tlačivá - vzory tlačív - daňové priznania, hlásenie a ostatné tlačivá - hlásenie, poučenie na jeho vyplnenie - Hlásenie o vyúčtovaní dane 2009
Je to len tlačivo, nie editovateľné, ale je nové, na 2 desat. miesta
Zdenka 0705
15.02.10,17:08
:D:D ta to sme si nerozumeli :D:D ale však sme sa nakoniec nejako porozumeli :);)
Dada
15.02.10,17:12
:D:D ta to sme si nerozumeli :D:D ale však sme sa nakoniec nejako porozumeli :);)

Hej :D
Ja viem, že má byť na 2 desatinné miesta a čakám, kedy to POHODA bude mať opravené, alebo kedy to DÚ zverejní medzi vypisovateľnými tlačivami. Lebo mám tých hlásení veľa a rukou ich vypisovať - no neviem, neviem. :confused:
Zdenka 0705
15.02.10,17:22
http://www.epi.sk/
Tu sú editovateľné, teraz som si vyskúšala, označené zeleným štvorčekom s chvostíkom :---
Dada
15.02.10,17:26
http://www.epi.sk/
Tu sú editovateľné, teraz som si vyskúšala, označené zeleným štvorčekom s chvostíkom :---

Pýta ma tam registráciu. Bez toho to nejde?
Zdenka 0705
15.02.10,17:29
nie, ja som sa tam dostala, ale neviem nejako skopírovať adresu...vydrž :)
Zdenka 0705
15.02.10,17:37
Dada, daj do vyhľadávača "Ročné zúčtovanie preddavkov na daň"
mne to vyhodilo 2 adrsy drsr, a potom epi.sk.
Prvé bolo rok 2008 a druhé 2009, na stránke úplne dolu máš "tématický balíček", keď naň klikneš, tak sa tam dostaneš a platí, čo som napísala, tj. zelený štvorček s chvostíkom :)
Už sa Ti musí podariť.
Dada
15.02.10,17:44
Nemám nikde Tématický balíček a žiadny zelený štvorček s chvostíkom.
Zdenka 0705
15.02.10,17:48
Dada
15.02.10,17:50
Ďakujem veľmi pekne. Už som sa tam nejako dopracovala. :-)))
Zdenka 0705
15.02.10,17:52
Ďakujem veľmi pekne. Už som sa tam nejako dopracovala. :-)))
Tak som rada, že som pomohla ;), možno sa zíde aj iným, je tam toho viac, musím tiež poštudovať.
Pekný večer.
srska
16.02.10,08:59
Dievčence, je to v celých eurách,/ viď môj príspevok č.6/... originál tlačivo pozrite, je tam napísané, že sumy v celých eurách, bez čiarok, pomlčiek atď...aj bez núl...Mne aspoň toto Pohoda už robí, v najnovšej verzii.
Nemôžem zatiaľ ale v Pohode spraviť RZD a RZZP. Ako ste na tom Vy?
Aj ja premýšľam, že to všetko spravím ručne, resp. cez editovateľné tlačivá na nete som si našla RZD aj RZZP.

V POHODE sa dá editovať zostava Hlásenia v Report Designeri a dajú sa upraviť riadky 0..... v hlásení tak, aby sa zobrazili hodnoty vo formáte 99999,99 .
Klik na riadok v hlásení (v report designeri), klik pravým tlačítkom myši = vlastnosti, a potom format, zaokruhlovať = zadajte 0,001, matematicky potom potvrdiť a uložiť zostavu a máte to dámy. Ale súhlasím za tie peniaze by to mala firma nastaviť :-)) pekný deň prajem

Kto má veľa firiem, je lepšie pridať užívateľskú zostavu Hlásenia a časti V hlásenia platnú pre všetky firmy a tú v Report designeri upraviť na korektnú podobu :-)
Pozn.: prajem príjemný spánok na Matúšovej 48
Zdenka 0705
16.02.10,13:38
V POHODE sa dá editovať zostava Hlásenia v Report Designeri a dajú sa upraviť riadky 0..... v hlásení tak, aby sa zobrazili hodnoty vo formáte 99999,99 .
Klik na riadok v hlásení (v report designeri), klik pravým tlačítkom myši = vlastnosti, a potom format, zaokruhlovať = zadajte 0,001, matematicky potom potvrdiť a uložiť zostavu a máte to dámy. Ale súhlasím za tie peniaze by to mala firma nastaviť :-)) pekný deň prajem

Kto má veľa firiem, je lepšie pridať užívateľskú zostavu Hlásenia a časti V hlásenia platnú pre všetky firmy a tú v Report designeri upraviť na korektnú podobu :-)
Pozn.: prajem príjemný spánok na Matúšovej 48
Aha, tak preto som dostala "zadarmo" na rok 2010 Report Designer :eek::rolleyes::cool:
srska
16.02.10,14:22
Aha, tak preto som dostala "zadarmo" na rok 2010 Report Designer :eek::rolleyes::cool:
no, keď je dačo "zadara", neznamená to, že je to nepoužiteľné :-) pohoda nie je len o MD/D :-)
mňa to stálo cca 1400 Sk ešte v r. 2008 :-(
Zdenka 0705
22.02.10,16:25
Tak hlásim, že dnešným dňom je na nete upgrade Pohody pod číslom 9402.11. Ešte som ju nepozerala, tak dúfam, že už je to všetko o.k. a môžme veselo pracovať. :)
Dada
23.02.10,05:22
Nové tlačivo už je, ale škoda, že titulná strana sa pri exporte nedá editovať, lebo mi do kolónky "Dátum vykonania ročného zúčtovania preddavkov na daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa hlásenie podáva:" píše dátum, aj keď som nikomu nevykonala ročné zúčtovanie dane. A na druhej strane pod tabuľkou mi zase vypisuje, že "Predkladám V. časť hlásenia aj na médiu", čo tiež nie je pravda, lebo to nemám v Personalistike zaškrtnuté.
Takže buď celé hlásenie vypíšem ručne, alebo budem čakať, či to opravia??? Čo bude skôr?
Zdenka 0705
23.02.10,05:54
Nové tlačivo už je, ale škoda, že titulná strana sa pri exporte nedá editovať, lebo mi do kolónky "Dátum vykonania ročného zúčtovania preddavkov na daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa hlásenie podáva:" píše dátum, aj keď som nikomu nevykonala ročné zúčtovanie dane. A na druhej strane pod tabuľkou mi zase vypisuje, že "Predkladám V. časť hlásenia aj na médiu", čo tiež nie je pravda, lebo to nemám v Personalistike zaškrtnuté.
Takže buď celé hlásenie vypíšem ručne, alebo budem čakať, či to opravia??? Čo bude skôr?
Dada, vypisuje to tam, ale ak to zaškrtneš, tak je pri tom krížik, ak nie, je to tam...tak neviem, či to tak má byť...
:cool:...sa máš, že nerobíš Ročné zúčtovanie, pretože opäť "nesklamali"...riadok 7 nevypisuje dobre, posledný 18-ty súčtový načíta len preplatok dane, na ZP zabudne, aj keď ju vyráta správne.
Pridali navyše súpisku, a tam je ZP uvádzaná celá suma ZP u tých zamestnancov, u ktorých mi dobre krátila a rátala /ak neodpracovali celý rok/.
Takže som si len odkontrolovala mnou vypočítané tlačivo a nechala si ho, z Pohody je zatiaľ nepoužiteľné. Opäť :rolleyes:
Dada
23.02.10,05:59
Dada, vypisuje to tam, ale ak to zaškrtneš, tak je pri tom krížik, ak nie, je to tam...tak neviem, či to tak má byť...
:cool:...sa máš, že nerobíš Ročné zúčtovanie, pretože opäť "nesklamali"...riadok 7 nevypisuje dobre, posledný 18-ty súčtový načíta len preplatok dane, na ZP zabudne, aj keď ju vyráta správne.
Pridali navyše súpisku, a tam je ZP uvádzaná celá suma ZP u tých zamestnancov, u ktorých mi dobre krátila a rátala /ak neodpracovali celý rok/.
Takže som si len odkontrolovala mnou vypočítané tlačivo a nechala si ho, z Pohody je zatiaľ nepoužiteľné. Opäť :rolleyes:

Sa nemám :D , lebo len v jednej firme nerobím ročné zúčtovanie, v ostatných mám. A v tej, čo nemám, tak jasné, že nemôžem mať v Hlásení dátum vykonania RZD, keby to bolo editovateľné ako V. časť, tak by to bolo super.
Hej, teraz pozerám, že RZD do riadku 18 nedáva zamestnaneckú prémiu. Ráta ju správne, aj do mzdy ju dáva dobre, len v tlačive zase nie. Neviem, čo sa im porobilo, nejako často sa mýlia. O to Hlásenie som už písala na Hotline, asi ešte aj o to RZD napíšem.
Zdenka 0705
23.02.10,06:12
Aj ja som písala hneď začerstva včera večer. Napíš aj Ty.
Riadok 07 ráta len u niektorých chybne, a to u tých, ktorí mali úhrn príjmov od 1773 - 3546, mala by tam byť suma 3072,96, SW dáva sumu z riadku 01.
Dada
23.02.10,06:18
Už som napísala, až 2x.
Zdenka 0705
23.02.10,06:19
:D:D:D..aj ja :D:D:D
Zdenka 0705
23.02.10,06:39
No a pri kontrole mzdy, SW ťahá nesprávnu výšku ZP zo súpisky, aj keď v tlačivo RZD mi ju na riadku 09 vyrátal správne. Jedná sa o tých, ktorým sa ZP krátila v dôsledku neodpracovaného celého roka. Capne im do mzdy celú ZP, takže kontrola, kontrola, kontrola.
...a už som písala 3x :eek:
Dada
23.02.10,06:45
Ja som mala u všetkých, čo majú zamestnaneckú prémiu, odpracovaných 12 mesiacov, takže toto mi ťahá dobre.
Kontrolovať treba vždy, na 100% sa nemôžeš spoliehať.
SAIVI
23.02.10,09:12
No a pri kontrole mzdy, SW ťahá nesprávnu výšku ZP zo súpisky, aj keď v tlačivo RZD mi ju na riadku 09 vyrátal správne. Jedná sa o tých, ktorým sa ZP krátila v dôsledku neodpracovaného celého roka. Capne im do mzdy celú ZP, takže kontrola, kontrola, kontrola.
...a už som písala 3x :eek:

Spravodaj pre užívateľov softwarových produktov STORMWARE s.r.o.

03/2010




v prípade, že má zamestnanec nárok na zamestnaneckú prémiu, je potrebné v agende Personalistika/Zamestnanec označiť možnosť Nárok na zamestnaneckú prémiu
v prípade, že zamestnanec nemá nárok na zamestnaneckú prémiu za obdobie celého roka, je potrebné v agende Personalistika/Doplnkové údaje v políčku Počet odpracovaných kalendárnych mesiacov v roku uviesť počet mesiacov, za ktoré má zamestnanec nárok na zamestnaneckú prémiu
na základe takto zadaných údajov bude vypočítaná zamestnanecká prémia a uvedená na r. 09 tlačiva Ročné zúčtovanie preddavkov na daň a taktiež doplnená do vybranej mzdy na záložke Čistá mzda/Roč. zúč. zam. prémia.
Zdenka 0705
23.02.10,09:45
ale áno, mám vyplnené mesiace, na tlačive RZD je ZP v riadku 09 vyrátaná dobre, v súpiske nie. A zo súpisky mi zrejme ťahá do mzdy.
-----
Už som na to prišla.
Bolo treba ešte raz cez záznam spraviť RZD, lebo ináč to do súpisky bralo staré sumy ZP, vypočítané pred upgrade.
Zaujímavé, že na tlačive samotného RZD bola suma prémie už správna....
Hlavne, že to mám vo mzdách konečne dobre.
Dada
23.02.10,17:55
Už je opravený riadok 18 v RZD.
Ale na to hlásenie mi odpísali, že si mám dátum prebieliť, ofotiť a tak podať :-)))))))))
Zdenka 0705
23.02.10,17:58
...aj tak še dá :D
Dada
23.02.10,18:05
...aj tak še dá :D

Da še, da.
Ale robia na tom, že v nejakej ďalšej aktualizácii sa bude aj tá titulná strana dať opraviť.

mimotemy Zdenka, chcem sa opýtať ale na tlačivko DPH, do kolónky DIČ mi nepíše DIČ, tebe to funguje?
jozka56
23.02.10,18:10
DIČ nevypisuje, ale vypisuje SK... t.j. identifikačné číslo pre DPH.
Dada
23.02.10,18:12
DIČ nevypisuje, ale vypisuje SK... t.j. identifikačné číslo pre DPH.

Áno, IČ DPH dáva, to je v poriadku, ale mne ide o DIČ, či ho tam ručne vpisovať, či nechať prázdne kolónky?
jozka56
23.02.10,18:15
Nechala som prázdnu kolonku.
Zdenka 0705
23.02.10,18:17
Dada, mám lekárov...bez DPH, neporadím...
cloe
23.02.10,18:17
Áno, IČ DPH dáva, to je v poriadku, ale mne ide o DIČ, či ho tam ručne vpisovať, či nechať prázdne kolónky?

Ak máš pridelené IČ DPH, vypisuješ toto. DIČ by si vypisovala len v prípade, že nemáš pridelené IČ DPH.
korduľa
02.03.10,19:21
hura hura, po 12 rokoch uctovania v Pohode a poslednych dvoch mesiacoch vyvolavania do stormwaru, nekonecnych "update", ktorymi narychlo riesili chyby, prechadzame na Kros... takze niekedy sa neoplati setrit.... ale urcite je vsetko vecou zvyku, preto verim, ze niekto na Pohodu neda dopustit.
skonline
11.03.10,09:51
Zdravím pohoďákov čo sa trápia s Pohodou. Keďže som mal problém s exportom Hlásenie 2009 do formuláru na www.drsr.sk, keď som ho chcel podať cez el.podateľnu, napysal som na hotline a dozvedel som sa nasledujúce:

..... žiaľ, tlačivo Hlásenie o vyúčtovanie dane a aj Hlásenie časť V. v programe nie je zapracované pre elektronické zasielanie. Elektronické zaslanie podporujeme zatial iba pre Súhrnny výkaz, DPH, Mesačný výkaz, prihlášky a odhlášky do zdravotnej a sociálnej poi. Postupne však budeme zapracovávať aj ostatné tlačivá, no zatiaľ Vás poprosím zasielať tlačivá v tlačenej podobe, alebo vypĺňať na elektr. podateľni vo formulároch.

možem potvrdiť, ostatné tlačivá sa dajú exportovať, ale aj to hlásenie by sa zišlo, najmä kvôli V.časti, ale veď ešte je čas do 31.3. A na obranu POHODY musim napísať, že na www.drsr.sk bol formulár Hlásenia 2009 zapracovaný až 7.3.2010
ewita888
11.03.10,09:57
neviete prečo mi neberie na prednú stranu vyhlásenia firmu?
Dada
11.03.10,10:02
neviete prečo mi neberie na prednú stranu vyhlásenia firmu?

A tá firma je FO alebo PO? Lebo ak FO, tak meno a priezvisko treba zadať v nastaveniach do Mena, nie do Firmy.
skonline
11.03.10,10:04
A tá firma je FO alebo PO? Lebo ak FO, tak meno a priezvisko treba zadať v nastaveniach do Mena, nie do Firmy.
myslím, že nemás pravdu DADA, čo pohodu má rada :), práve preto jej to tam neťahá FO aj PO treba zadať do FIRMY.
ewita888
11.03.10,10:07
Sme FO. Mala som to vo firme, berie mi to do všetkých tlačív, len tu nie. Skúsila som to dať aj do mena, ale aj tak je to prázdne..
skonline
11.03.10,10:17
Sme FO. Mala som to vo firme, berie mi to do všetkých tlačív, len tu nie. Skúsila som to dať aj do mena, ale aj tak je to prázdne..
tak to je problém, pozerám jednu svoju FO, čo má zamestnancov mám to vo firme, mám to vo vyhlásení. skus to vymazat znovu prepisat, aby to ulozilo ako upraveny zaznam.
ewita888
11.03.10,10:26
Skúsila som a prázdno..keď dám do mena napr: Novák / Fero, tak mi do tlačiva zoberie : Priezvisko: Fero Meno: Fero.. skúšam už všeličo a nejde to a nejde...
skonline
11.03.10,11:23
po krátkej diskusii cez sukromné správy sme dospeli k tomu, ze ewite netaha spravne meno ho HLASENIA. To ale mila Ewita netaha ani mne, myslim ze min.rok som robil tak, ze som pouzil ten export o ktorom som pisal vyssie a dodatocne to cez formular drsr upravil. To ale zatial nemozeme pouzit, vid moj prispevok z hotlinu pohody.

P.S. dodatocne som zistil ze mi to predsa len taha spravne, ked do riadku Meno dam najprv priezvisko a za ciaru meno ...
ewita888
11.03.10,11:31
po krátkej diskusii cez sukromné správy sme dospeli k tomu, ze ewite netaha spravne meno ho HLASENIA. To ale mila Ewita netaha ani mne, myslim ze min.rok som robil tak, ze som pouzil ten export o ktorom som pisal vyssie a dodatocne to cez formular drsr upravil. To ale zatial nemozeme pouzit, vid moj prispevok z hotlinu pohody.
Nooo, veď som sa ti ospravedlnila, že som hlásenie vymenila za vyhlásenie.. :) som už asi fakt prepracovaná... inak dík za venovanie sa...
skonline
25.03.10,12:36
zdravím Poraďáci-Pohoďáci! Dopĺňam svoj príspevok ohľadom funkčnosti export hlásenia pre elekt.podávanie dokumenov za rok 2009 aktuálnou informácou z hotlinu: Export Hlásenia určite nebude funkčný do 31.3.2010, takže nám ostávajú dve možnosti, podať vytlačenú verziu, alebo dáta prepisovať do formulára na www.drsr.sk, čo pri aktuálnych odozvách tejto stránky môže spôsobovať nervovú nestabilitu užívateľa (-:
Standa
08.04.10,11:17
Zlatíčka možno mi budete vedieť poradiť, práve mi prišiel jeden zamestnanec z daňového aby som mu do tlačiva Potvrdenie o príjmoch doplnila označenie pre uplatnenie zamestnaneckej prémie, no mňa v personalistike nechce pustiť označiť tú kolonku, viete mi poradiť čo tam treba urobiť nech mu môžem dať opravené potvrdenie? Ďakujem
Zdenka 0705
08.04.10,11:34
Pohoda toto nevie. Celú tabuľku si musíš označiť ručne.
Aspoň ja som to tak robila.
Standa
08.04.10,12:30
Ďakujem, už som tam aj volala. Je zaujímavé, že pre tých čo sa im robí ročné zúčtovanie to spraviť vie, ale inak nie. Už ma niekedy hnevajú.

Ešte raz ďakujem

Stanka
great.zv
20.04.10,04:55
zdravím Vás, Pohoďáci. chcem sa poradiť - robím štvrťročný prehľad... v časti II. Daň vyberaná zrážkou - mám na r.9, 12, 13 v prvom stĺpci - čiže január 2010 sumu 0,-€. a DoPČ trvá od r.2009...je to OK?
Zdenka 0705
20.04.10,06:34
zdravím Vás, Pohoďáci. chcem sa poradiť - robím štvrťročný prehľad... v časti II. Daň vyberaná zrážkou - mám na r.9, 12, 13 v prvom stĺpci - čiže január 2010 sumu 0,-€. a DoPČ trvá od r.2009...je to OK?
Mne to Pohoda spravila presne tak. Nie je to dobre:(. Ak si odviedla v januári zrážkovú daň za december, tak by si ju mala mať v riadkoch 9,12 a 13 v prvom stĺpci prehľadu /január 2010/
great.zv
20.04.10,06:42
ďakujem Ti. v mzdách som ešte len začiatočník, a tak sa radšej opýtam.
Zdenka 0705
20.04.10,06:49
ďakujem Ti. v mzdách som ešte len začiatočník, a tak sa radšej opýtam.
V tlačive na str. 3 máš vysvetlivku 3/ ktorá sa týka riadku 9.
Laura1
20.03.12,15:06
Zdravím Vás,
v programe POHODA som vytlačila hlásenie dane ... v časti V. mám len zúženú tabuľku - za 4 riadky . Síce mám len jednu zamestnankyňu, ktorá je na MD, ale pred mesiacom sa mi pri inej firme - /tiež len MD/ sa vytlačila celá strana s údajmi.
Nemá niekto podobný problém?