marlen09
26.01.10,16:09
Dobrý den,
dufam , ze sa vyjadrim co najpresnesie :o

1.Od r. 2008 - do konca r.2009 som bola szco ale nevykonavala som ziadnu podnikatelsku cinnost - preto som min.rok nepodala DP a ani cestne prihlasenie - dufam, ze to nevadí :confused:

2. V roku 2009 som zacala pracovat na 2 dohody (v jednej sa mi strhava zrazkova, v druhej predd.dan), som na RD. V r. 2009 som mala z tychto dohod prijem 1767eur a z druhej 531eur. Vyhlasenie na zdanenie prijmov mam podpisane. Chcem sa spytat ci sa mim dan vráti ????

3. Zároven mi jedna známa povedala, ze aj ked som pracovala v r. 09 ako dohodarka ale zarobila emsacne viac ako je 50% min.mzdy tak si moizem uplatnit vo vyhlaseni DB. Len sa chcem spytat ci je to pravda??

4. Posledna otazka - dúfam :o : Aky typ DP mam podat ked som min.rok pracovala ako dohodar a bola sucasne szco - i ked som ako podnikatel nemala prijmy ani naklady v súvislosti s podnikaním.
mysimis
26.01.10,19:20
Vyplníš si daňové priznanie typu A a ak si mala také príjmy ako uvádzať môžeš si uplatniť aj daňový bonus a ak Ti strhávali aj daň tak sa Ti táto vráti.
marlen09
26.01.10,20:05
dakujem velmi pekne za odpoved :)

Predsa len este ohladne toho DP, resp. cestneho prehlasenia za min.rok. Nevadí ak som v r. 2009 neposlala ziadne cestne prehlasenie na DU o tom ze som v r.08 nevykonavala ziadnu podnikatelsku cinnost?
Dočítala som sa tu, že je to lepsie poslat..tak teraz neviem, ci som neurobila chybu, hmm :(
vdaka.