viki p
26.01.10,17:31
Dobry den

chcela by som sa informovat jedna sa o to. Dost dobre si neviem vysvetlit zakon o stravnom kde je v zakonniku prace definovane ze "Ak výkon práce zamestnanca u zamestnávateľa trvá viac ako 4 hodiny, je zamestnávateľ
povinný zabezpečiť mu jedno teplé jedlo s nápojom denne..." alebo gastrolistok to je asi vo vacsine firiem. A nerozumie dost presne definicii viac ako 4 hodiny. To znamena ze musia byt tieto hodiny odpracovane
nepretrzite teda v kuse alebo to moze byt aj napr. ze dve hodiny doobeda potom ide domov (tam sa urcite naobeduje) a potom odrobi zase dve, tri hodiny co je spolu viac ako 4 hodiny. Ci ma vlastne narok na gastrolistok. (nasa uctovnicka povedala ze musi mat odpracovane vkuse min. 4 hodiny aby dostal listok osobne si to myslim aj ja)

A este by som potrebovala vediet jednu vec. A to ohladom diet. Ide o to ze ked firma vysle zamestnanca na pracovnu cestu mimo vykonu
prace tzn. po slovensku ma narok na diety podla zakona v urcitom rozmezi min. je 5 - 12 hod. ale ak zamestnanec odpracuje menej ako je 5 hodin
straca narok na dietu, ale mal by dostat podla zakona gastrolistok (alebo zabezpecenie stravy) ked odpracoval viac ako 4 hodiny aj ked je mimo miesta vykonu prace teda SK?

Poradite mi?

Dakujem ti velmi pekne