ke3n
26.01.10,17:48
Chcela by som poprosiť o radu právnikov, ak by sa mohli vyjadriť k mojej otázke. Som rozvedená, v čase nášho rozvodu bol môj manžel vo väzbe v zahraničí, dcéra bola plnoletá a syn ešte nemal 18 rokov. Na syna bolo priznané výživné 66 EUR, otec zaplatil len za jeden rok celý minulý rok neplatil, teraz sa vrátil z väzby domov(v januári 2010). Môžem riešiť neplatenie výživného súdnou cestou, prácu zatiaľ nemá. Na dcéru neprispieval 3 roky ani korunou, teraz keď sa s ním chcela dcéra dohodnúť, povedal, že nemá peniaze. Dcéra študuje v ČR na vysokej škole v prvom ročníku. Môže si dať žiadosť o výživné aj keď otec ešte nemá zamestnanie. Veľmi si ho ani nehľadá, viem, že na účte má dosť peňazí, nám hovorí, že aj tak nič nevysúdime, lebo nemá peniaze. Budem vďačná za každú radu.
Flinstone
27.01.10,05:48
skúste sa s ním v prvom rade dohodnúť... ak je to nemožné, môžte podať oznámenie na polícii pre neplnenie povinnej výživy. Tiež môžte navštíviť exekútora. Ten určite sa nebude zaujímať o jeho problémy, len o jeho peniaze. Oznámenie na polícii, resp. návrh na exekúciu môžte podať len za dieťa, ktoré nieje plnoleté. Dospelé deti musia konať vo svojom mene.
zalobaba
27.01.10,06:31
skúste sa s ním v prvom rade dohodnúť... ak je to nemožné, môžte podať oznámenie na polícii pre neplnenie povinnej výživy. Tiež môžte navštíviť exekútora. Ten určite sa nebude zaujímať o jeho problémy, len o jeho peniaze. Oznámenie na polícii, resp. návrh na exekúciu môžte podať len za dieťa, ktoré nieje plnoleté. Dospelé deti musia konať vo svojom mene.


ešte poznámka: v prípade, ak má syn už 18, nemôže toto všetko zrealizovať matka, všetky návrh, oznámenia musí podávať plnoletý syn...........