Elap79
26.01.10,18:57
Dobrý večer,chcela by som vás poprosiť o radu ohľadom účtovníctva.Manžel je živnostník,platca DPH.
Je k tomu treba nejaký špeciálny softwer alebo stačí mi jednoduchý program fakturka ktorý tvorí faktúre,pokladničné knihy a vlastne všetko.
Som začiatočníčka,mali sme problém z účtovníčkou tak by som chcela robiť tieto základné veci ja.
Danové a iné veci by som prenechala skúsenejšej raz za kvartál.Myslíte že by som to zvládla?Prosím vás o radu alebo informácie.Dakujem.
Lianka
26.01.10,18:07
To, ze vedie jednoduche uctovnictvo este neznamena, ze toto uctovnictvo je "jednoduche". Bez dokladneho prestudovania prislusnych danovych zakonov a uctovnych predpisov by som neodporucala pustit sa do vedenia uctovnictva.

"Danove a ine veci" vychadzaju najma z uctovnictva, ak nie je spravne vedene uctovnictvo, nebudu spravne ani tie "danove veci".

Uctovnictvo sa da viest na papieri, v zosite, v Exceli... ale softver znacne usetri cas.
Danila
26.01.10,18:57
Dobrý večer,chcela by som vás poprosiť o radu ohľadom účtovníctva.Manžel je živnostník,platca DPH.
Je k tomu treba nejaký špeciálny softwer alebo stačí mi jednoduchý program fakturka ktorý tvorí faktúre,pokladničné knihy a vlastne všetko.
Som začiatočníčka,mali sme problém z účtovníčkou tak by som chcela robiť tieto základné veci ja.
Danové a iné veci by som prenechala skúsenejšej raz za kvartál.Myslíte že by som to zvládla?Prosím vás o radu alebo informácie.Dakujem.Možno ako začiatočníčka budeš prospešnejšia ako bývalá tiežúčtovníčka. Ak za základné veci považuješ poukladanie dokladov v súvislom rade pre účtovníčku, ktorej ušetríš čas, tak je to v poriadku. A ak by Ti tu ktokoľvek tvrdil, aké to je jednoduché a ničoho sa neboj a bla, bla, tak názov nezodpovedá realite, jednoduché účtovníctvo vôbec nie je účtovníctvo a zložitý je tento spôsob evidencie natoľko, že ja som ho nikdy nepochopila;) a neovládam ho dodnes.:)