stesynka
26.01.10,19:00
Ahoj pohoďáci.
Moja otázka : Som vlastníkom pôdy, ktorá je v katastri vedená ako záhrada. Chcela by som požiadať o zmenu využitia pôdy zo záhrady na zastavanú plochu /v prípade, že sa raz rozhodnem stavať/. Je to možné spraviť, nie sú k tomu potrebné konkrétne projekty? Chcem to zrealizovať teraz, kým sa za to do 500 m2 neplatí nejaká strašná suma. Aspoň také mám info. Poradíte mi? Vďaka.:)
andreaS
26.01.10,18:05
zastavana plocha z toho bude, ked ju zastavas :D

mas na mysli asi stavebny pozemok...

ked budes chcet stavat, tak das podu vynat na stavebne parcely... my sme potrebovali stanovisko od stavebneho uradu pre pozemkovy fond, aby nam pozemok preklasifikovali... stalo to 3 eura...

pokial neplanujes stavat napr. tento rok, tak naco to vyjimat a platit vyssiu dan z nehnutelnosti (zpravidla to je 10x oproti napr. zahrade, ci ornej pode... vypocet podla toho, ako to vychadza nam)...
stesynka
26.01.10,19:46
ja som si myslela, ze by som to dala teraz, ked sa za to "zatial" neplati. viem, ze je tam vyssia dan, ale ked to raz budem chciet predat, nech je to uz "stavebny pozemok". nevedela som, ci je k tej zmene potrebny aj konkretny projekt RD, alebo je to mozne urobit len tak. aj tak ti dakujem.