Dianav
26.01.10,21:35
ahojte,
chcela by som poprosiť o radu. Môj známy bol počas roku 2009 zamestnec (do 31.01.2009), potom bol nezamestnaný a zároveň pracoval na dohodu (na dohodu pracoval asi tri - štyri mesiace) a potom si otvoril živnosť(od septembra). Vedel by mu niekto poradiť ako si má urobiť daňové priznanie za rok 2009 a aké potvrdenia by potreboval doložiť k daňovému priznaniu.
Ďakujem
mysimis
26.01.10,20:38
Bude podávať daňové priznanie typu B, zo zamestnania a z práce na dohodu potrebuje potvrdenie o príjme zo závislej činnosti. Ako SZČO bude uplatňovať výdavky buď skutočné /vedenie účtovníctva/ alebo paušálne výdavky.
Dianav
26.01.10,20:43
Ďakujem za odpoveď. Ešte snáď by som sa opýtala, do tohto DP typu B bude zahrňovať aj tie predošle príjmy?
mysimis
26.01.10,20:46
Ďakujem za odpoveď. Ešte snáď by som sa opýtala, do tohto DP typu B bude zahrňovať aj tie predošle príjmy?

Aké predošlé príjmy myslíš???
Dianav
26.01.10,20:57
Ďakujem za odpoveď.
Dianav
26.01.10,20:57
Príjem - ako zamestnanec.
Príjem - ako dohodár.
Jarka 1
26.01.10,21:01
Príjem - ako zamestnanec.
Príjem - ako dohodár.

Áno, aj tie uvedie v daňovom priznaní. V prípade, že z dohody mal zrážkovú daň, tak to nemusí, ale môže.
mysimis
26.01.10,21:02
Príjem - ako zamestnanec.
Príjem - ako dohodár.

Aj tieto príjmy uvedieš v DP typu B v oddiely V.
kkaja
27.01.10,17:23
Tiež potrebujem poradiť :

Otec, starobný dôchodca (od r.2007) ukončil živnosť 7.1.2009. Počas týchto siedmych dní nemal žiadny príjem, zaplatil iba odvody presne vyrátané ZP a SP. V priebehu roka pracoval u troch zamestnávateľov na dohodu o vykonaní práce a spolu zarobil 3000 eur. Bola mu zrazená zrážková daň.
Prosím poraďte mi čo s daňovým priznaním a aké doklady bude potrebovať od zamestnávateľov. Ďakujem ...
Iwett
27.01.10,17:28
Tiež potrebujem poradiť :

Otec, starobný dôchodca (od r.2007) ukončil živnosť 7.1.2009. Počas týchto siedmych dní nemal žiadny príjem, zaplatil iba odvody presne vyrátané ZP a SP. V priebehu roka pracoval u troch zamestnávateľov na dohodu o vykonaní práce a spolu zarobil 3000 eur. Bola mu zrazená zrážková daň.
Prosím poraďte mi čo s daňovým priznaním a aké doklady bude potrebovať od zamestnávateľov. Ďakujem ...
DP si musí podať sám, keď mal aj živnosť, podá B. DOVP, ktoré boli zdanené zrážkovou daňou nemusí priznávať v DP, môže považovať daň za vysporiadanú. Lebo daň sa mu nevráti, keďže presiahol výšku príjmov oslobodených od dane.
kkaja
27.01.10,17:54
Iwett, ďakujem za odpoveď.
kkaja
27.01.10,17:58
A ešte ... v DP do kolonky príjmy z podnikania si napíše nulu, ako výdaje odvody a pôjde do straty? Ukončenie podnikania a všetky operácie s tým súvisiace mal už v DP za r.2008. Už len papierovo bol ukončiť živnosť toho 7.1.09.
Katy a R
27.01.10,18:00
DP si musí podať sám, keď mal aj živnosť, podá B. DOVP, ktoré boli zdanené zrážkovou daňou nemusí priznávať v DP, môže považovať daň za vysporiadanú. Lebo daň sa mu nevráti, keďže presiahol výšku príjmov oslobodených od dane.
... keďže mal až tri dohody ... tak môže uviesť napríklad len príjem z dvoch, resp jednej - tak, aby to bolo do dvoch tisíc. Daň z tohto príjmu mu vrátia.:)

upresním ... do príjmu 2012,85 eur
Iwett
27.01.10,18:05
... keďže mal až tri dohody ... tak môže uviesť napríklad len príjem z dvoch, resp jednej - tak, aby to bolo do dvoch tisíc. Daň z tohto príjmu mu vrátia.:)
Podľa mňa sa berie celkový príjem za celý rok 2009, ktorý keď prekročí sumu 894,60, tak sa daň nevráti. Opravujem: jedná sa o sumu:2012,85, nie 894,60EUR
Katy a R
27.01.10,18:32
Podľa mňa sa berie celkový príjem za celý rok 2009, ktorý keď prekročí sumu 894,60, tak sa daň nevráti.

.. kde si zobrala túto hranicu príjmu:confused:
.. veď ide o príjmy z DoVP a zadávateľka píše o zrážkovej dani ... tak môže uplatniť ten postup, čo som písala;)
Viac tém sa venuje tejto problematike a doporučujem pozrieť aj blog J. Mihála ;)
Iwett
27.01.10,19:37
.. kde si zobrala túto hranicu príjmu:confused:
.. veď ide o príjmy z DoVP a zadávateľka píše o zrážkovej dani ... tak môže uplatniť ten postup, čo som písala;)
Viac tém sa venuje tejto problematike a doporučujem pozrieť aj blog J. Mihála ;)
Tak toto som nevedela , vždy som to chápala, že sa celkové príjmy za celý rok zrátajú a na základe výšky celkovej sumy všetkých príjmov sa určuje, či sa daň vráti, alebo nie. Beriem späť, čo som napísala v predchádzajúcich príspevkoch. Ospravedlnujem sa za moju nevedomosť.
adriana126
28.03.10,17:51
môže si výsluhový dôchodca, ktorý má živnosť, pri ktorej mu vyšla strata uplatniť zrážkovú daň, ktorú mal z iného príjmu?
mysimis
28.03.10,17:58
môže si výsluhový dôchodca, ktorý má živnosť, pri ktorej mu vyšla strata uplatniť zrážkovú daň, ktorú mal z iného príjmu?

Môže.
adriana126
28.03.10,18:46
ďakujem