maria58
26.01.10,22:05
Slovenský SZČO, neplatca DPH - pracuje na zmluvy o dielo v Holandsku u podnikateľa, platcu DPH, ako murár a stavebný robotník. Je povinný podľa novely zákona o DPH, platnej od 1.1.2010 sa zaregistrovať na DU ako platiteľ DPH a podávať štvrťročne súhrnný výkaz o DPH ? V členskom štáte EU pracuje prevažnú časť v roku.
Prosím o radu, nakoľko som celkom jasne nepochopila, či aj tieto služby podliehajú povinnosti registrácie. Čím dlhšie čítam ten zákon, tým menej je mi to jasné.
Ďakujem vopred za radu.
Blankake
27.01.10,06:51
maria58
27.01.10,07:10
Ďakujem za radu, ten dokument z DR som si preštudovala a práve pod bodom 2 kde sú rozpísané služby, ktoré patria do povinnosti registrácie som nenašla remeselné služby a preto nie som si istá, či je aj remeselník povinný sa zaregistrovať. Tých prípadov, keď slovenský živnostník - remeselník pracuje v ČŠ je viac a keďže niektorým robím DP nechcem urobiť niečo zle. Skúste mi niekto poradiť, kto má v tom už jasno.
Džudi
27.01.10,07:17
No podľa môjho názoru nejde o to či te remeselník, ide o to aké služby dodáva z pohľadu zákona o DPH. do prehľadu patria služby podľa miesta dodania § 15 - všeobecné pravidlo. Ale ak je on murár tak dodáva služby § 16 ods 1 služyb viažuce sa k nehnuteľnosti- miesto je tam kde sa nehnuteľnosť nachádza a mal by sa v tom štáte informovať, či môže preniesť na svojho odberateľa daňovú povinnosť alebo sa tam musí registrovať.
Cucana
03.03.10,11:36
Nie ak pracuje na nehnuteľnosti - miesto dodania sa určuje podľa § 16 a vtedy sa neregistruje