KEJKA
21.09.05,21:17
máte niekto skúsenosti praktické s operáciou na odstránenie krátkozrakosti?Zaujíma ma najvyšší vek pacienta, ktorý excimer absolvoval. Máte v okolí známych? Podeľte sa o skúsenosti. Vdaka.
KEJKA
22.09.05,10:48
oživujem tému, lebo od rána ubehlo veľa času, nikto nemá v okolí krátkozrakého, ktorý sa dal operovať?
tonkat
22.09.05,11:24
Môj brat aj setra sa dali operovať - je to už asi 2-3 roky. Brat je ročník1962 a sestra 1972. Mali okolo -4 dioptrie. Sestra nenosí okuliare vôbec po zákroku - nepotrebuje, ale bratovi ostalo asi -0,5 - 1,0 dioptrie. Je to ale veľmi bolestivý zákrok - teda hlavne potom, keď prestanú účinkovať lieky na znecitlivenie. Trvá to až dva dni - vtedy boli len na liekoch - tramal a podobné, lebo slabšie ani nezaberali. Ale výsledok asi stojí za to, sestra povedala, že by išla znovu, keby bolo treba. Ja som sa na to nedala, kvôli veku, som 1959, pre mňa sú riešením aj kontaktné šošovky.
Tanicka
22.09.05,11:54
Ahoj,
moja sestra sa dala operovat, ale je rocnik 1985. Ale stoji to za to..vidi ako orol :o) a ta bolest - aj si poplakala, 3 dni mala zalepene oci a potom este rok musi nosit vonku slnecne, ale tiez hovorila, ze by sla znova..ja sa na to tiez chystam :o)
KEJKA
22.09.05,12:04
uvítam staršie ročníky.... -):