evula303
27.01.10,09:28
Dobrý deň, chcela by som sa spítať či je možné pri živnosti na výrobu elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batérií uplatniť si paušálne výdajky 40%.
Vďaka za opoveď
Xanti
27.01.10,08:30
Dobrý deň, chcela by som sa spítať či je možné pri živnosti na výrobu elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batérií uplatniť si paušálne výdajky 40%.
Vďaka za opoveď
Paušal 40% môžeš uplatniť vždy.

Podmienku remeselnej živnosti musíš splňať pri 60% paušale.
evula303
27.01.10,08:34
Manžel má remeselnú živnosť a tam mu uplatňujem 60%. Len pri tomto druhu živnosti som si nebola istá. Díky za radu
Xanti
27.01.10,08:39
Manžel má remeselnú živnosť a tam mu uplatňujem 60%. Len pri tomto druhu živnosti som si nebola istá. Díky za radu
A túto živnosť máš ty? Nemôžeš miešať živnosti. Ak vystaví čo i len jednu faktúru inú ako z remeselnej tak paušal na ten rok je už len 40%.
evula303
27.01.10,08:57
Nie , nie to idem robiť kamarátke a ona nemá takmer žiadne výdavky tak preto
invest
27.01.10,09:32
V remeselných živnostiach je aj podlahárstvo. Môže sa to chápať aj v prípade kladenia zámkovej dlažby??
Podlahárstvo zahŕňa:
Kladenie a opravy podláh rôzneho druhu (napr. parketových, palubovkových, mozaikových, liatych) na drevenom, betónovom, škvarobetónovom alebo izolačnom podklade. Kladenie, lepenie a zváranie podlahových povlakov, vykonávanie izolačných a vyrovnávajúcich vrstiev, vykonávanie poteru, brúsenie, leštenie a napúšťanie povrchu, upevňovacích krycích líšt a dosiek. Zhotovovanie podláh z dyhovaných dosiek. Ukladanie podláh z rôznych druhov materiálov (laminátových, drevených a podobne).
invest
27.01.10,12:52
Alebo, že by to mohlo byť v rámci murárstva??
Murárstvo zahŕňa:
Vykonávanie murárskych, obkladačských, šamotárskych prác, kladenie keramických podláh pri výstavbe, rekonštrukciách /mimo reštaurátorských prác/ Vykonávanie špeciálnych dlažieb (kamenné dosky, benátska dlažba).
tanica1
27.01.10,13:11
pokladanie zamkovej dlazby patri do Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
invest
27.01.10,13:26
pokladanie zamkovej dlazby patri do Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
takže jednoznačne 40 %!!
Ďakujem