Niuška
27.01.10,09:30
ja keď čítam poradu,zisťujem,že čo všetko neviem! chytá ma panika. preto sa pýtam v kocke:
- ak je študentka, ktorá zarobila na dohodu 315,52 eur a platila zrážkovú daň, robím RZ a má nárok na zamestnaneckú prémiu, ak tam robila 8 mesiacov?!?!
- ak môj syn má sporenie (vkladnú knižku s 3 mes. výpovednou lehotou) a zrazia mu tam daň, dám zaňho daňové priznanie a tú mu musia vrátiť. ale ako zistím,koľko mu zrazili a potvrdenie k tomu aké?!
- ak je môj otec starobný dôchodca ,podniká,a má stratu, tak ako bude platiť odvody?!
- a ešte ako je to,ak ponikateľ platí odvody z maxima a teraz sú v soc. zmeny?!

úplne som sa zbláznila, už neviem ani to,čo som vedela... :mee::mee::mee:
Niuška
27.01.10,09:14
posúvam...
Nutricia
27.01.10,09:32
ja keď čítam poradu,zisťujem,že čo všetko neviem! chytá ma panika. preto sa pýtam v kocke:
- ak je študentka, ktorá zarobila na dohodu 315,52 eur a platila zrážkovú daň, robím RZ a má nárok na zamestnaneckú prémiu, ak tam robila 8 mesiacov?!?! dohodári nemajú nárok na zamestnaneckú prémiu
- ak môj syn má sporenie (vkladnú knižku s 3 mes. výpovednou lehotou) a zrazia mu tam daň, dám zaňho daňové priznanie a tú mu musia vrátiť. ale ako zistím,koľko mu zrazili a potvrdenie k tomu aké?! výpis z účtu
- ak je môj otec starobný dôchodca ,podniká,a má stratu, tak ako bude platiť odvody?! to že má stratu neznamená,že nebude platiť odvody ak mal hrubý príjem bez odpočítania výdavkov za min.rok vyšší ako 12*295,50 tak bude platiť od 1.7.2010 z minima pre rok 2010 je to 319,58 Eur.
- a ešte ako je to,ak ponikateľ platí odvody z maxima a teraz sú v soc. zmeny?! ak platí z maxima pre neho budú zmeny v soc. až od 1.7.2010.Max. VZ na SP sa mení k 1.7. a na ZP sa mení k 1.1.

úplne som sa zbláznila, už neviem ani to,čo som vedela... :mee::mee::mee:
odpoved máš v texte