hmaria
27.01.10,10:17
Dobry den
potrebujem poradit. S manzelom sme si chceli zobrat hypoteku na dokoncenie rozostaveneho domu. (odhad nehnutelnosti 130tisic€). Kedze vybavovanie bolo zdlhave, spytala som sa ci zatial nemozem pouzit manzelove kreditky s tym, za z hypo ich vyplatim. Pan riaditel pobocky ma uistil ze nevidi v tom problem, ze to nebude mat vplyv na poskytnutie hypo. Samozrejme malo, a nam hypoteku neschvalili pre nedostatocnu vysku prijmu (manzelov plat 1100€)a tym schopnost splacania. Ked som volala Hypo poradcu konkretnej banky povedal, ze aby sme vyplatili kreditky(aby som si niekde pozicala!)a nasledne poziadala o novy HU. Vraj inak ich to technicky nepusti.
Tak a tu potrebujem radu. Existuje banka ktora mi pozicia?
Mam nehnutelnost pred dokoncenim 130tisic €
Prijem 1100€ mesacne
Zavazky voci banke 13000€
Uver potrebujem cca20000€ z coho polovicku na vyplatenie kreditiek.

A este jedna otazka, ci sa obratit na financneho poradcu a kolko to stoji.
Dakujem za odpovede
hmaria
28.01.10,17:31
Harvey dakujem za odpoved.
Pre upresnenie mame vsetko v banke, kde sme chceli cerpat HU.
Celkovy dlh mame 13tisic, z coho je najvacsia karta American expres 6500€, a dalsie tri kreditky Visa, a jeden spotrebny uver,zostatok 700€, ale ten bude vyplateny uz o 4mesiace.
hmaria
30.01.10,18:21
Este mam otazkou ohladom Uveroveho registra. Myslite si, ze keby som mala zaznam v UR, banka by mi sama ponukla obnovenie uveru? Mam v banke uver ktory mi onedlho konci, a dostala som ponuku od banky, ze mozem opat cerpat celu sumu.
a este jedna otazka.Ked som brala uver od splatkovej spolocnosti v roku 2002, teda nepodpisovala som suhlas o vlozeni do uveroveho registra? Moze tato spolocnost tieto udaje poskytnut?
Uver som splacala pravidelne, v danom mesiaci, ale vasinou po dni splatnosti. Teraz mam z toho nocnu moru.
Uvazujem uz aj nad moznostou, ze nam uver neschvalili aj preto
hmaria
31.01.10,12:50
Harv dakujem, trochu mi odlahlo...
Inak myslis, ze keby sme ja alebo manzel mali zaznam v UR, banka by nas evidovala ako VIP klientov? Sme klientami iba jednej banky.