trisestri
27.01.10,10:20
Dobrý den ,vedel by niekto poradit,respektive odpovedat na otazku prečo ignoruju vyhladavače članky na novom blogu,na ktorý vedu odkazy z katalogov a dvoch stranok z page rank 4,môže trvat aj vyše mesiaca od registracie blogu po indexaciu vo vyhladavačoch a zaradeni člankov do vyhladavania?Dakujem za odpovede.
Fero11
27.01.10,09:33
Ano moze to trvat aj dlhsie, nezalezi kolko ma stranka PR odkial vedu odkazy na tvoje clanky, zalezi aj to co pises do vyhladavaca (predpokladam, ze ako vyhladavac pouzivas google).
LubosP
27.01.10,10:52
vyhladavacie algoritmy su jednou z najutajovanejsich veci na tomto svete :)
cize presnu odpoved na tvoju otazku by ti dali len ich tvorcovia, samozrejme nie zadarmo

ale hlavny predpoklad je ze stranka nema dobre spravene SEO - Search Engine Optimization, cize volne prelozene optimalizacia kodu stranky pre vyhladavace

a tiez odkaz z dvoch stranok je velmi malo, ked ich budes mat z 200 potom bude vysledok iny
matus-x1
27.01.10,16:04
SEO + Google nástroje pre webmástrov.
salvosko
28.01.10,20:21
Myslim ze 6 mesiacov je stranke na google v tzv. karantene az potom zacnu veci fungovat normalne. Potom zalezi aj ako casto sa na nej meni obsah ze ako casto ju google bude indexovat, ale najprv to musi zistit co trva. Ale mozno by pomohol tzv. sitemap subor.
salvosko
28.01.10,20:22
vyhladavacie algoritmy su jednou z najutajovanejsich veci na tomto svete :)
cize presnu odpoved na tvoju otazku by ti dali len ich tvorcovia, samozrejme nie zadarmo

ale hlavny predpoklad je ze stranka nema dobre spravene SEO - Search Engine Optimization, cize volne prelozene optimalizacia kodu stranky pre vyhladavace

a tiez odkaz z dvoch stranok je velmi malo, ked ich budes mat z 200 potom bude vysledok iny
povedal by som ze aspon 200 - niektore katalogy ti urobia aj desiatky odkazov, niektore iba jeden.
matus-x1
28.01.10,23:55
Myslim ze 6 mesiacov je stranke na google v tzv. karantene az potom zacnu veci fungovat normalne.

Blud...


trisestri a čo je to za blog, dáš web adresu? Napríklad ak beží na WordPresse alebo nejakom Open Source CMS, tak by sa dali dať presné tipy...
trisestri
29.01.10,12:04
beží na blogspote,neviem čo za profikov to robi ,ale stranka ma 394 chyb podla seo servis,piše nevyplnený popis a klučová slova,info pre roboty,ale to neviem kde sa vyplnuje,ked to nie je vlastna domena,take udaje sa pokial viem zadavajú do katalogov a odtial by ich mal vyhladavač načitat,sitemap a robot text sú na stranke.
matus-x1
29.01.10,14:55
Blogspot sa mi zdá, že uz vlastní google...

Ak to myslíš z blogovaním vážne, tak lepší by bol vlastný webhosting a doména. Tam si nahodíš WordPress a doplnky ktoré chceš (je ich momentálne okolo 5 000).

Potom pri vytváraní článku máš možnosť dopísať aj kľúčové slová, nadpis (title tag), upraviť si url adresu článku.
Nechať si automaticky generovať sitemap pre roboty atď, možností je kóóópec. ;)

Pre návštevnosť zalinkuj nové články na vybrali.sme.sk a podobné weby (to je viac ako len registrácia do katalógov, takto si môžeš na každý článok spraviť rovno niekoľko odkazov)

A nakoniec už len sledovať štatistiky návštevnosti a komentáre.
trisestri
29.01.10,20:02
Vdaka za odpovede,skušal som wp,ale pri vysokej navštevnosti padal server,majitel servera tvrdil že wp ma zatažujuce aplikacie a chybne skripty a preto nie je ani chranený pre utokmi a neprimeraným zatažovaním servera
matus-x1
29.01.10,20:31
Čo je u teba vysoká návštevnosť? Tisíce alebo desaťtisíce návštev denne?...

Pre WP ti stačí i webhosting do 3 € mesačne. Osobne ho používam už minimálne 2 roky a používam ho i pre firemné prezentácie klientov.

Určite nemohla byť chyba vo WP ale skôr v zlej správe alebo v zlom nastavení webhostingu. Videl som weby na WP, ktoré mali návštevnosť 1 000 - 4 000 a viac návštev za deň, boli svižné a stačil im klasický webhosting.

Čoho sa týka tvoj blog? Ak ma to zaujme kľudne ti dám webhosting a subdoménu. SS