Erika686
27.01.10,11:07
Na zaklade coho sa v tomto obdobi daval vklad do katastra? Davame rodicovsky dom do zabezpeky a vraj nemaju ziadne kolaudacne rozhodnutie, vraj to sa vtedy tak robilo...ako?:eek: To sa mi nechce verit. Sak na zaklade niecoho museli domu pridelit supisne cislo,nie?
Miloš Mičega - CIMOM TN
27.01.10,10:15
Súpisné číslo mohli prideliť na prelome 70 a 80 rokoch pri plošnom prečíslovaní stavieb (celoštátnom).
Stavbám sa vtedy prideľovali súpisné čísla a upravovali orientačné čísla.

Najjednoduchšie vo Vašom prípade bude na katastrálnej mape pozrieť, či má pozemok pod stavbou samostatné číslo, alebo je len "presmičkovaný" s pozemkom okolo stavby, teda aj pozemok okolo je na tom istom čísle.

Ak je to tak, ako som uviedol, tak je možné, že stavba nebola nikdy skolaudovaná, teda nebol vyhotovený ani GP zamerania stavby a nebol nový GP "vnesený" do katastra.

V takom prípade doporučujem podať normálny návrh na kolaudáciu stavby.

Inak bez dokladov je ťažko presne poradiť.


CIMOM
Erika686
27.01.10,10:29
Tak na mape je budova spojena s pozemkom s takym "S"..to je to presmyckovanie?
...Ak je to tak, ako som uviedol, tak je možné, že stavba nebola nikdy skolaudovaná, teda nebol vyhotovený ani GP zamerania stavby a nebol nový GP "vnesený" do katastra....
ale v mape je vsetko tak, ako je aj v skutocnosti...tak nejak musel byt vlozeny do kartastra...
No neviem, este poriadne pozrieme doma.
Miloš Mičega - CIMOM TN
27.01.10,14:22
Tak na mape je budova spojena s pozemkom s takym "S"..to je to presmyckovanie?
.....

To "S" je to čo som uviedol, t.j. že stavba nebola vnesená do katastra samostatným GP. GP sa robí ku kolaudácii, teda pravdepodobne stavba nebola kolaudovaná.


CIMOM
Erika686
27.01.10,16:45
Dakujem, uz je to vyriesene.
iv@n
11.02.10,20:41
ako sa toto riešilo pri stavbách postavených pred rokom 1976?
geodet123
13.02.10,13:42
ako sa toto riešilo pri stavbách postavených pred rokom 1976?

Všelijako. V súčasnosti na zápis do katastra stačí rozhodnutie o určení súpisného čísla a stavba musí byť nakreslená v katastrálnej mape. Ak nakreslenná nie je, budete potrebovať geodeta (http://katasternehnutelnosti.sk/105-autorizovany-geodet-a-kartograf/), ktorý vám spraví geometrický plán (http://katasternehnutelnosti.sk/132-geometricky-plan/). Pri takto starých stavbách je však šanca, že to zachytilo chytilo nejaké staršie mapovanie a možno ušetríte :). Za toto sa platí, katastrálna mapa je za 8€, geometrický plán výrazne viac :)

Rozhodnutie vydá obec na základe dokladu, ktorým môžete doložiť vlastníctvo stavby, eventuálne čestné vyhlásenie a potom buď snímku z katastrálnej mapy, alebo spomínaný geometrický plán. A nezabudnúť na žiadosť, obec by mala mať nejaký jednotný vzor. Za toto sa taktiež platí.

Po vydaní rozhodnutia ho treba doručiť na Správu katastra. Ak to zasiela obec, máte o starosť menej. Alebo si to zanesiete na kataster sami spolu aj s krátkou žiadosťou (dolupodpísaný xy, rodné číslo a adresa, žiadam o zápis priloženého rozhodnutia xxx/2010 vydané obcou horná dolná. V hornej dolnej, dátum, podpis, príloha: rozhodnutie xxx/2010). Za toto sa neplatí ;) Lehotu na vybavenie má kataster 60 dní.

http://katasternehnutelnosti.sk/253-zapis-stavby-do-katastra-nehnutelnosti/
iv@n
15.02.10,14:31
ja som kúpil dom, ktorý má normálne popisné číslo, vydané stavebné povolenie z roku 1973 (to tlačivo má názov Rozhodnutie o prípustnosti stavby), na liste vlastníctva ho normálne mám, je tam pozemok aj stavba (rodinný dom), len som sa nedopátral kôli úmrtiu pôvodného majiteľa k tomu že kedy bol vlastne dostavaný a či už podliehal kolaudácii po roku 1976 alebo nie. ani v archíve obce nenašli kolaudačné rozhodnutie, tak mám od nich aspoň tlačivo, že stavba sa užíva od roku 1975.
neviem či s tým ešte po stránke legitímnosti stavby ešte niečo robiť, alebo je daný stav v poriadku?
Erika686
15.02.10,15:48
Uz je to v poriadku ;). Od domu mame presne taketo Rozhodnutie...Len ta pani v hypotekarnom centre nevedela a zbytocne nas prehanala. Nakoniec som sama zavolala do banky, ze aky papier to vlastne potrebuju a bolo po probleme.
Cize z toho celeho vyplyva to, ze aj pracovnici, ktory sa rozhodli pomahat pri sprostredkovani uveru by mali mat o tom aj nejake znalosti (myslim o starych stavbach) a nie zbytocne prehanat ludi.:---
magda26
30.04.10,05:35
Uz je to v poriadku ;). Od domu mame presne taketo Rozhodnutie...Len ta pani v hypotekarnom centre nevedela a zbytocne nas prehanala. Nakoniec som sama zavolala do banky, ze aky papier to vlastne potrebuju a bolo po probleme.
Cize z toho celeho vyplyva to, ze aj pracovnici, ktory sa rozhodli pomahat pri sprostredkovani uveru by mali mat o tom aj nejake znalosti (myslim o starych stavbach) a nie zbytocne prehanat ludi.:---
Dobrý den

mam tomu rozumiet tak ze to kolaudacne rozhodnutie malo volakedysi názov rozhodnutie o pripustnosti stavby?Pretoze taketo rozhodnutie mame, ale nemame kolaudacne rozhodnutie.
dakujem
Erika686
30.04.10,06:08
Ano, pravdepodobne je to tak, pretoze ani svokrovci (zakladali sme ich dom) nemaju nic ine, len to rozhodnutie.
magda26
30.04.10,06:51
Ano, pravdepodobne je to tak, pretoze ani svokrovci (zakladali sme ich dom) nemaju nic ine, len to rozhodnutie.


A chcem sa este opytat a nemali ste s tym problem v banke? Lebo od nas pytaju kolaudacne rozhodnutie ale my mame len tento doklad ROZHODNUTIE O PRIPUSTNOSTI STAVBY.
dakujem