Lukáš 142
27.01.10,14:33
potreboval by som poradit, asi 7 dni mam internet turbo 3 solo, predtym som mal turbo 2 solo (rychlost bola stabilna niekedy aj vyssia ako by mala byt cca. 2400 kb/s) ale od vtedy co mam turbo 3 tak mi skace rychlost od 2200 kb/s do 2800 kb/s download a nikdy este nebola vyssia, a to sa mala oproti turbo 2 zvysit o cca. 1500 kb/s :). Uz neviem co mam robi vcera som hlasil poruchu, dnes mi technik volal, ze asi chyba bude u mna, ze zle nastaveny router alebo nieco v PC tak neviem, asi zajtra dojde "ze sa kukne ci nieco neni na routri alebo pc". Ale potreboval by som zatial poradit ked meriam rychlost cez dsl.sk tak mi tam da 2140.6 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 267.6 KB/sec (Kilobytov za sekundu), ked meriam cez speedtest.net tak mi tam viackrat dalo okolo 10 000 kb/s, na dsl.cz okolo 2050 kb/s tak teraz neviem. Naposledy co som meral tak to bolo na speedtest.net 7 640 kb/s a na dsl.sk 1843.1 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 230.4 KB/sec

poradte, pls
Vlado40
27.01.10,13:45
Ak máš router s PC spojený sieťovým káblom mal by si namerať ako uvádza T-Com pri Turbo3 "3 584 / 512 kb/s".Samozrejme je tam nejaká tolerancia ,ale nemala by byť veľmi výrazna.
http://speed.antik.sk/
http://www.speedtest.net/

veľky rozdiel tam nie je
Fero11
27.01.10,14:28
antik ukazuje blbosti, radsej to rob cez speedtest.net, tam je to asi na 95% presne (aspon pri tych dsl rychlostiach)
Ak si si isty, ze mas na routery vsetko v poriadku z hladiska nastavenia resp. obmedzenia rychlosti a blokovania firewallom, tak jednoducho je na vine t-com. Aj ja som mal Turbo3 a ml som rovnaky problem ako ty.
Samozrejme t-com stale hovoril, ze u nich je vsetko v poriadku, ja som im tvrdil, ze u mna je tiez vsetko v poriadku a volal som im asi 2x denne.
Poslali technika, ten mal meraciu masinu za 4000€, ktora vedela zmerat, ze na akej som linke, co mi bolo prd platne.
Povedal som im, ze ak sa rychlost nezlepsi, tak to rusim, potom asi o 2 dni to uz bolo OK.
Teraz mam turbo4 a vsetko je OK, sice max nameram 10,6MBit na miesto 12,xxMbit ale to ma uz netrapi
Takze bombarduj 2-3x denne linku 0800 123456
Lukáš 142
27.01.10,17:31
antik ukazuje blbosti, radsej to rob cez speedtest.net, tam je to asi na 95% presne (aspon pri tych dsl rychlostiach)
Ak si si isty, ze mas na routery vsetko v poriadku z hladiska nastavenia resp. obmedzenia rychlosti a blokovania firewallom, tak jednoducho je na vine t-com. Aj ja som mal Turbo3 a ml som rovnaky problem ako ty.
Samozrejme t-com stale hovoril, ze u nich je vsetko v poriadku, ja som im tvrdil, ze u mna je tiez vsetko v poriadku a volal som im asi 2x denne.
Poslali technika, ten mal meraciu masinu za 4000€, ktora vedela zmerat, ze na akej som linke, co mi bolo prd platne.
Povedal som im, ze ak sa rychlost nezlepsi, tak to rusim, potom asi o 2 dni to uz bolo OK.
Teraz mam turbo4 a vsetko je OK, sice max nameram 10,6MBit na miesto 12,xxMbit ale to ma uz netrapi
Takze bombarduj 2-3x denne linku 0800 123456

no ja uz neviem, dnes som meral asi sto krat cez dsl.sk mi dava cca 2100kb/s, dsl.cz mi da okolo 1900-2100kb/s a speedtest.net mi dava aj 3420kb/s a viackrat mi dalo 11320kb/s a pri tom mam metalicku siet takze ta rychlost nemoze v ziadnom pripade byt realna myslim ta 11 Mb/s, ale na dsl.sk mi skoro stale dava tych 2100 kb/s takze na dsl.sk sa to vacsinou nemeni, neviem comu mam verit. A technik mi dnes volal, ze zajtra dojde so svojim notebookom a zmera tu rychlost lebo urcite mam problem ja na pc lebo to meral pri dome a rychlost bola OK. takze neviem. ale ze mi na speedteste dalo 11Mb/s tak to je fakt sila
Lukáš 142
27.01.10,20:04
vie mi niekto poradit ako zistim odstup signalu sum a utlm dsl linky? pouzivam router D-Link 2641-R, dik
Fero11
28.01.10,07:33
Co ti povedal technik, ze to mas zarusene ??
Neviem ako sa to da zistit asi len meranim. Ak ti nejde kabel v blizkosti nejakych rusivych zdrojov, tak by nemal byt problem. Ak chces preverit toto tvrdenie, tak daj si kratky kabel od koncovej zasuvky (kde ukoncil svoju pracu t-com) a rychlost otestuj tam
Lukáš 142
29.01.10,12:05
no teraz bol u mna technik a ze nieco menili v bratislave v systeme, ze by mi to malo uz ist normalne, tak som to meral a dalo mi to cca. 2800 kb/s tak ze sa dojde na to pozriet, tak dosol a na mojom pc sme odmerali rychlost dalo mi to 2500 kb/s potom 2900kb/s tak mi povedal, ze ta rychlost 2,9 Mb/S je OK, ze pri vzdialenosti 4.5 km od ustredne ani lepsiu rychlost asi nedosiahnem, ale pri tom ked som objednaval turbo 3 tak po premerani technikom bola objednavka odobrena takze sa mohla uzavret zmluva o pripojeni, a este mi povedal, ze keby to meranie robil on tak by to pri takej vzdialenosti 4,5 km nezriadil, ja mu hovorim, ze sak dobre ked to zriadili tak budem pozadovat znizenie mes. popl za znizenu rychlost, a on, ze ale ta rychlost 3,5 Mb/s neni garantovana tak nevie ci mi to prejde, ze si mam pravidelne merat rychlosti a potom ked bude nizka tak ze mam volat 0800 123 777,

co Vy na to? poradte
Fero11
29.01.10,13:03
No neviem presne, kukni aka je tam agregacia, ale 4,5km od ustredne je celkom dost, Ak si mal turbo2 a mal si lepsie rychlosti, tak by som sa radsej vratil k turbo2 aspon budes menej platit (samozrejme ak sa to da)
Lukáš 142
29.01.10,13:28
No neviem presne, kukni aka je tam agregacia, ale 4,5km od ustredne je celkom dost, Ak si mal turbo2 a mal si lepsie rychlosti, tak by som sa radsej vratil k turbo2 aspon budes menej platit (samozrejme ak sa to da)

no ked som mal turbo 2 tak som mal vynikajucu rychlost a az po prechode na turbo 3 sa zacali problemy s rychlostou, predpokladam kvoli velkej vzdialenosti od ustredne. A ta agregacia sa oficialne podla oeratora uz neuplatnuje ale ked volam na internetovu podporu tak mi tam niekedy aj ju spomenuli, tak neviem

a ked si zoberem, ze ked som mal turbo 2 solo so zvysenym upstreamom za 23,65 € tak neviem ci sa mi oplati prechadzat nanho znovu ked teraz za turbo 3 solo platim cca. 26 € a ten mesacny popl. za zvyseny upstream uz neplatim ale platim len jednorazovy poplatok za jeho aktivaciu. Tak porad.
Fero11
29.01.10,14:15
Pozri sa na to takto.
Mas inu moznost ??
Je v tvojom okoli nieco ine ako ADSL ??
Kvoli 2,35€ sa ti oplati prejst nas5 ??
Ak si na tieto otazky odpovies, tak nebudes potrebovat radu
Lukáš 142
29.01.10,18:03
Pozri sa na to takto.
Mas inu moznost ??
Je v tvojom okoli nieco ine ako ADSL ??
Kvoli 2,35€ sa ti oplati prejst nas5 ??
Ak si na tieto otazky odpovies, tak nebudes potrebovat radu

no asi mas pravdu, ale aj tak za dva roky cca. 70 € je dost, ale mna najviac sere, ze druhy pri turbo 3 dosiahnu rychlost aj 3700 kb/s a ja len najviac 2900kb/s a trpet to dva roky to budu nervy, neviem naco ten technik vobec odobril to zdriadenie pri tej vzdialenosti 4,5 km, boha ide ma rozhodit a este ked som robil online objednavku, cez ten ich vyj***ny portal tak tam nebola moznost viazanosti na 18 mesiacov, tak mi tam jebli hned 24 mesacnu, boze jake mam nervy, teraz asi budem musiet to riesit cez reklamaciu, kedze v online objednavke neboli take moznosti ako v t-centre alebo cez telefon, tak nech si ten bonus 10 € za online objednavku niekam strcia ked musim byt viazany este dalsi pol rok, ach boze:mad::mad: