Silvia123
27.01.10,14:46
Ahojte, môžem položiť jednu otázku? Musím platiť daň z MV ak mám autá na lízing a ten si odpismi dávam do nákladov??? Tieto vozidlá sú od nového roka totižto odstavené na dvore a očakávame, kedy si pre ne lízingovka príde, takže ani opravovať ich nemienime, ani výdavky na PHL nebudeme mať, akurát účtujeme na tie autá ten lízing -ale v podstate, keďže lízingy zrušíme a o autá tento rok prídeme, tak daňové odpisy budem musieť prepočítať a na tento rok si ich aj tak nebudem môcť uplatniť. Podľa mňa nemusím platiť daň z MV, lebo tie autá nepoužívam,stoja na dvore, ale chcem si to overiť. Ďakujem
ekonom1
27.01.10,13:57
Ahojte, môžem položiť jednu otázku? Musím platiť daň z MV ak mám autá na lízing a ten si odpismi dávam do nákladov??? Tieto vozidlá sú od nového roka totižto odstavené na dvore a očakávame, kedy si pre ne lízingovka príde, takže ani opravovať ich nemienime, ani výdavky na PHL nebudeme mať, akurát účtujeme na tie autá ten lízing -ale v podstate, keďže lízingy zrušíme a o autá tento rok prídeme, tak daňové odpisy budem musieť prepočítať a na tento rok si ich aj tak nebudem môcť uplatniť. Podľa mňa nemusím platiť daň z MV, lebo tie autá nepoužívam,stoja na dvore, ale chcem si to overiť. Ďakujem

Tak ich odhlás čo najrýchlejšie ohlás. Stíhaš ešte do 12/2009.
30 dní je lehota.
Rozalka
27.01.10,14:02
Daň z MV sa platí pozadu, preto za rok 2009 DMV platiť treba, ak boli vozidlá používané v súvislosti s podnikaním.
ekonom1
27.01.10,14:05
Ešte doplním:
za rok 2009 musíš podať a zaplatiť daň
a k 31.12.2009 ich teraz odhlás.
Silvia123
27.01.10,14:38
Tak som aj urobila, daň za rok 2009 vypočítala, rozdiel zaplatila a k 31.12.09 odhlásila, len som sa chcela uistiť či to mám dobre ak zatiaľ ten lízing trvá. ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Silvia123
30.01.10,21:11
Ešte ma napadla jedna otázka -radšej chcem dopredu vedieť, lebo potom môže byť neskoro, ak by si vedenie zrazu zmyslelo, možno aj za pár mesiacov niektoré autá predsa len ponechať a lízing doplatiť? Lízing by sa tým pádom nezrušil. Tak či tie lízingové odpisy môžem nechať v daňových nákladoch, keď sa dań z MV neplatila lebo sa auto nepoužívalo. Teda či sa daň z MV vzťahuje na PHL a opravy, ale myslím že to budú bohužial aj odpisy pravda?