pizzanoel
27.01.10,15:15
Dobry den vsetkym,

chcela by som si vyplnit tlacivo RZZP ale neviem aky typ v januari som bola dobrovolnym samoplatcom, od februari do marca som bola na urade prace a od aprila do oktobra SZČO a od polky oktobra do decembra znova samoplatcom.

Aky typ tlaciva by som mala pouzit?

Dakujem
pizzanoel
27.01.10,16:03
A este som zabudla ze ako samoplatca nebol v mesiacoch absolutne ziadny prijem.... tak nie som si ista ci to tam aj musim vyplnat toho samoplatcu ...

Tak aky typ by to mal byt? poradi niekto?
veronikasad
27.01.10,16:14
A este som zabudla ze ako samoplatca nebol v mesiacoch absolutne ziadny prijem.... tak nie som si ista ci to tam aj musim vyplnat toho samoplatcu ...

Tak aky typ by to mal byt? poradi niekto?
tlačivá RZZP pre rok 2009 ešte nie sú ...
Uveď prosím výšku základu dane z podnikania. Od toho sa bude odvíjať typ tlačiva
JankaO
27.01.10,16:19
pizzanoel
27.01.10,16:20
tlačivá RZZP pre rok 2009 ešte nie sú ...
Uveď prosím výšku základu dane z podnikania. Od toho sa bude odvíjať typ tlačiva

základ dane je 1 733.90 eur (ked som bola SZČO)
ako samoplatca nebol prijem ziadny...
veronikasad
27.01.10,16:22
pizzanoel
27.01.10,16:27
OK - ja som myslela tie editovatelné ...

A aky typ by to mal teda typ B alebo typ S +SB,SC(len tam nie som si ista ci ten S lebo nebol prijem ako samoplatca...) alebo by to mal byt niejaky iny ?
veronikasad
27.01.10,16:31
Skôr X + XB + XC ( ten základ dane z podnikania je nízky)
JankaO
27.01.10,16:31
A aky typ by to mal teda typ B alebo typ S +SB,SC(len tam nie som si ista ci ten S lebo nebol prijem ako samoplatca...) alebo by to mal byt niejaky iny ?
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=774
pizzanoel
27.01.10,16:34
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=774

Tu tabulku somu uz pozerala len neviem presne si vysvetlit to ,, so smenou sadzby "
pizzanoel
27.01.10,16:36
Skôr X + XB + XC ( ten základ dane z podnikania je nízky)

a mam toho samoplatcu vyplnat aj ked v tych mesiacoch newbol ziadny prijem?
JankaO
27.01.10,16:36
Tu tabulku somu uz pozerala len neviem presne si vysvetlit to ,, so smenou sadzby "
Ak sa stane osobou so zdravotným postihnutím...
pizzanoel
27.01.10,16:41
Ak sa stane osobou so zdravotným postihnutím...


Hm, takze to asi nebude to X+XB+XC, lebo to je so zmenou sadzby a ja nie som so zdravotnym postihnutim...

Nevie mi tu nikto poradit ake by to malo byt teda tlacivo ked som bola isty cas samoplatcom (ale bez akehokolvek prijmu) takze neviem ci to mam vobec v RZZP uvadzat a potom isty cas som bola SZČO. Poradi teda niekto?
veronikasad
27.01.10,18:48
Tu tabulku somu uz pozerala len neviem presne si vysvetlit to ,, so smenou sadzby "
zmena sadzby = priznanie inv. dôchodku alebo preukazu ZŤP v priebehu roka, vtedy sa platia polovičné odvody do zdr.poisťovne ododňa nadobudnutia účinnosti rozhodnutia UPSVaR alebo SP.
pizzanoel
27.01.10,18:53
este sa chcem opytat ked minimalny zaklad v RZZP sa uvadza 295,50 za rok 2009

a ja som podnikala do 19 oktobra , tak za mesiac oktober bude minimalny zaklad v RZZP pre mna 295,50/31=9,532 x 19 dni= 181,11 eura

Je to dobre ?
pizzanoel
28.01.10,15:46
Prosim Vás Vie mi niekto poslat priklad ako vyplnit tlacivo S+ (SB,SC) ??

Diky pizzanoel@szm.sk
veronikasad
28.01.10,15:50
Prosim Vás Vie mi niekto poslat priklad ako vyplnit tlacivo S+ (SB,SC) ??

Diky pizzanoel@szm.sk
prečo chceš S-ko, keď podľa výšky príjmu máš vyplňať X ?
pizzanoel
28.01.10,15:54
prečo chceš S-ko, keď podľa výšky príjmu máš vyplňať X ?

V zdravotnej poistovni mi povedali ze mam vyplnit S+SB,SC, a ked som este volala do toho ich call centra tak tam mi povedali ze mam vyplint X + XB a XS
pricom XS asi neexistuje. Tak ja uz fakt neviem ktore mam vyplnit...
Xanti
28.01.10,15:55
V zdravotnej poistovni mi povedali ze mam vyplnit S+SB,SC, a ked som este volala do toho ich call centra tak tam mi povedali ze mam vyplint X + XB a XS
pricom XS asi neexistuje. Tak ja uz fakt neviem ktore mam vyplnit...
Prosím, ktorá to bola zdravotná poisťovňa. Dakujem.
pizzanoel
28.01.10,15:56
Prosím, ktorá to bola zdravotná poisťovňa. Dakujem.

Všeobecná zdravotna poistovna
veronikasad
28.01.10,15:58
V zdravotnej poistovni mi povedali ze mam vyplnit S+SB,SC, a ked som este volala do toho ich call centra tak tam mi povedali ze mam vyplint X + XB a XS
pricom XS asi neexistuje. Tak ja uz fakt neviem ktore mam vyplnit...
Vymer.základy samoplatitela sa uvádzajú na liste C - a či to bude SC alebo XC závisí od výšky príjmu - to už tu bolo rozobraté niekolkokrát.
Xanti
28.01.10,15:59
Všeobecná zdravotna poistovna
Nečudujem sa. mimotemy
veronikasad
28.01.10,16:02
a mam toho samoplatcu vyplnat aj ked v tych mesiacoch newbol ziadny prijem?
ešte odpoveď na túto otázku. Ano - uvádzaš tam vymer.základ samoplatitela + zaplatené poistné samoplatitela
pizzanoel
28.01.10,16:06
Vymer.základy samoplatitela sa uvádzajú na liste C - a či to bude SC alebo XC závisí od výšky príjmu - to už tu bolo rozobraté niekolkokrát.

Tak mam mat tlacivo X+XB a XC ??? :confused:

Lebo na ich stranke:

http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=774#kto

je taka tabulka ,, pre použitie správneho typu tlačiva" a je tam napisane ze:

SZČo a samoplatitel bez zmeny sadzby - S, SB, SC (v tom tlacive je stale uvadzane zamestnanec anie samoplatitel)

SZČO bez zmeny sadzby - X-XB, XC (cize so zdravotnym postihnutim. co nemam...)

Samoplatiteľ robí RZ len vtedy, ak mal počas doby, v ktorej bol (v roku 2009) samoplatiteľom, úhrn jeho príjmov, zdaniteľných podľa § 5 a 6 ZDP bol vyšší ako jeho minimálny VZ ( 191,07 € mesačne a 2 292,84 € ročne)

Ja som mala prijem len ako SZČO ako samoplatitel nie ....

A vobec tam nepisu ze tlacivo sa ma vyplnat podla vysky prijmu...

Takze ja uz vazne neviem co mam vyplnit....
veronikasad
28.01.10,16:10
Tak mam mat tlacivo X+XB a XC ??? :confused:

Lebo na ich stranke:

http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=774#kto

je taka tabulka ,, pre použitie správneho typu tlačiva" a je tam napisane ze:

SZČo a samoplatitel bez zmeny sadzby - S, SB, SC (v tom tlacive je stale uvadzane zamestnanec anie samoplatitel)

SZČO bez zmeny sadzby - X-XB, XC (cize so zdravotnym postihnutim. co nemam...)

Samoplatiteľ robí RZ len vtedy, ak mal počas doby, v ktorej bol (v roku 2009) samoplatiteľom, úhrn jeho príjmov, zdaniteľných podľa § 5 a 6 ZDP bol vyšší ako jeho minimálny VZ ( 191,07 € mesačne a 2 292,84 € ročne)

Ja som mala prijem len ako SZČO ako samoplatitel nie ....

A vobec tam nepisu ze tlacivo sa ma vyplnat podla vysky prijmu...

Takze ja uz vazne neviem co mam vyplnit....
Po tretí raz a naposledy odomňa - X + XB + XC - lebo máš nízky príjem. Aj keď samoplatitel nemal žiadny príjem, treba tam uviesť vymeriavacie základy samoplatitela - aspoň môjho klienta VšZP vyzvala na podanie opravného RZZP, keď som tam toto obdobie neuviedla. Neviem, či sa teda odvtedy niečo zmenilo.

Ak by si bola celý rok len samoplatitelom, RZZP podávať nemusíš
pizzanoel
28.01.10,16:18
Po tretí raz a naposledy odomňa - X + XB + XC - lebo máš nízky príjem. Aj keď samoplatitel nemal žiadny príjem, treba tam uviesť vymeriavacie základy samoplatitela - aspoň môjho klienta VšZP vyzvala na podanie opravného RZZP, keď som tam toto obdobie neuviedla. Neviem, či sa teda odvtedy niečo zmenilo.

Ak by si bola celý rok len samoplatitelom, RZZP podávať nemusíš

Dobre ďakujem za odpoved...a nevies kde najdem nejaky priklad na jeho vyplnenie? :)
veronikasad
28.01.10,16:19
Dobre ďakujem za odpoved...a nevies kde najdem nejaky priklad na jeho vyplnenie? :)
V DRAKOVi určite - ak si zaplatíš prístup
pizzanoel
28.01.10,16:23
V DRAKOVi určite - ak si zaplatíš prístup

Takze za ten pristup mam zaplatit 47 eur? super takze asi budem stale googlovat......:rolleyes:

:)Dakujem za odpovede...
Melnick
28.01.10,16:28
Hm, takze to asi nebude to X+XB+XC, lebo to je so zmenou sadzby a ja nie som so zdravotnym postihnutim...

Nevie mi tu nikto poradit ake by to malo byt teda tlacivo ked som bola isty cas samoplatcom (ale bez akehokolvek prijmu) takze neviem ci to mam vobec v RZZP uvadzat a potom isty cas som bola SZČO. Poradi teda niekto? Však Ti už poradila Veronika. :)
X budeš robiť v prípade, že sa Ti zmenila sadzba počas roka , alebo v prípade, že si dosiahla nízke príjmy z podnikania .

Dopĺňam : "X" = úhrnný vymeriavací základ zo všetkých činností je nižší ako 3546 €.
veronikasad
28.01.10,16:30
Takze za ten pristup mam zaplatit 47 eur? super takze asi budem stale googlovat......:rolleyes:

:)Dakujem za odpovede...
vidíš a všetci tí čo ti radia, si okrem prístupu do DRAKa platia aj pravidelné školenia p. Mihála ...
pizzanoel
28.01.10,16:36
vidíš a všetci tí čo ti radia, si okrem prístupu do DRAKa platia aj pravidelné školenia p. Mihála ...

Lebo vy ste profici... ja som taky laik :D
Melnick
28.01.10,16:41
Všeobecná zdravotna poistovna


Cha,cha, cha VšZP sa bojí "ixkového" ako čert svätenej vody. A ja im ho "just" servírujem" :---:---:D
Ani sa nečudujem, že sa ho boja , je fakt najzložitejšie a pritom ho musia riešiť ľudia z najnižšími príjmami.

mimotemymimotemy pizzanoel tém k RZZP je tu prinajmenšom 999
pizzanoel
28.01.10,16:58
Cha,cha, cha VšZP sa bojí "ixkového" ako čert svätenej vody. A ja im ho "just" servírujem" :---:---:D
Ani sa nečudujem, že sa ho boja , je fakt najzložitejšie a pritom ho musia riešiť ľudia z najnižšími príjmami.

mimotemymimotemy pizzanoel tém k RZZP je tu prinajmenšom 999

Ano to tlačivo dost zlozite teda com som aspon pozerala, tak rozmyslam ze to tlacivo dam vyplnit niekomu inemu, netrufam si na to....

este pockam na tu stranku www.rzzp.sk, aj tam by mali byt nejake priklady tak dufam ze aj takyto bude medzi nimi...;)
veronikasad
28.01.10,17:00
Ano to tlačivo dost zlozite teda com som aspon pozerala, tak rozmyslam ze to tlacivo dam vyplnit niekomu inemu, netrufam si na to....

este pockam na tu stranku www.rzzp.sk (http://www.rzzp.sk), aj tam by mali byt nejake priklady tak dufam ze aj takyto bude medzi nimi...;)
počkaj na bezplatný sw z KROSu - ale ani tam bez základných znalostí o RZZP to nepôjde
pizzanoel
28.01.10,17:07
počkaj na bezplatný sw z KROSu - ale ani tam bez základných znalostí o RZZP to nepôjde

Hej asi pockam aj na ten, aspon si to pozriem, mozno ma osvieti :D a ked to nepojde tak to nepojde, dam to spravit niekomu inemu...:)
timejka200
28.01.10,18:50
kedy sa mi oplatí podávať dobrovolné ročné ZZP ? do ZP? môžem si ho podať aj dobrovoľne?
Katy a R
28.01.10,18:58
kedy sa mi oplatí podávať dobrovolné ročné ZZP ? do ZP? môžem si ho podať aj dobrovoľne?
.. no vtedy, ak ti vyjde preplatok;) (napr ak si poistenec štátu a platila si aj nejaké poistné ako zamestnanec, szčo....)
tuta
28.01.10,19:30
Cha,cha, cha VšZP sa bojí "ixkového" ako čert svätenej vody. A ja im ho "just" servírujem" :---:---:D
Ani sa nečudujem, že sa ho boja , je fakt najzložitejšie a pritom ho musia riešiť ľudia z najnižšími príjmami.

mimotemymimotemy pizzanoel tém k RZZP je tu prinajmenšom 999

mimotemy
Nielen VšZP ale aj UNION ZP má problémy s X RZZP. Minulý rok som musela prepísať na typ S, lebo pracovníčky nechápali prečo bolo použité tlačivo X . :confused:
A to som robila cez program na rzzp od najodbornejšej firmy :D:D:D.
timejka200
01.02.10,15:34
chcem sa spýtať či musím podať daň. priznanie z nehnutelnosti v roku 2008 sme kupili byt vtedy sme podávali priznanie v roku 2009 to musím každý rok?
Muška
01.02.10,15:36
chcem sa spýtať či musím podať daň. priznanie z nehnutelnosti v roku 2008 sme kupili byt vtedy sme podávali priznanie v roku 2009 to musím každý rok?
nemusíš,
ale otázku si
zlezaradil
timejka200
02.02.10,17:46
sorry ale dakujem