korduľa
27.01.10,15:31
vie mi niekto poradit dobre sukromne zdravotne centrum? chcel absolvovat preventivnu prehliadku, ale moja lekarka mi len odoberie krv a to je vsetko, chcela by som taku komplexnu prehliadku kde budu aj veci, ktore nie su v preventivke, ako napriklad ct, vysetrenie na osteoporozu a pod.?
goosesk
27.01.10,14:48
kordula: moja znama bola na preventivke sukromneho strediska ,co je v dubravke. Prehliadka nestala za nic, okrem par otazok, ci sa citi dobre, a zmerania tlaku jej nerobili nic. Dali jej podpisat papier a ked ho zacala citat, tak jej doktorka povedala, ze naco to cita, ze tam nic take nieje. A bolo tam kopec dalsich vysetreni, ktore doktorka vobec nerobila a chcela aby jej to podpisala.

samozrejme chceli za to vyse 8000sk. uroven nulova.

mne to vychadza tak ,ze sukromne zdravotne centra vznikly pre hornych 10 000 ,,a pre politikov .. Lenze tito chodia radsej do zahranicia. Takze tu kliniky neuspeli. Potom prisli na rad profesionalny sportovci ,ale Ti zasa maju vacsinou vlastnych doktorov a tiez sa nechavaju liecit v zahranici.

Tak nakoniec, kym nezbankrotuju, nahanaju obycajnych ludi s tym ,ze su nieco extra. Ale bohuzial niesu. Tak si teraz vybavuju a lobuju za vselijake licencie pre BOZP , aby nahnali aspon nejaku klientelu.

Tiez by som sa rad nechal prezriet od hlavy az po paty. Ale tu na slovensku to zrejme nepojde.
Lianka
27.01.10,15:27
Ja mam taku skusenost u vseobecneho lekara, ze treba na riadnej prehliadke trvat. Ked som bola, zobral nejaky formular a odskrtal, co NETREBA urobit :eek:. No ja som sa pri par vysetreniach, ktore vyskrtal, ohradila a trvala som na nich - tak mi ich aj predpisal a absolvovala som ich. O osteoporozu ale neslo.

V BA je sukromnych zariadeni ako maku, ale viem, ze si za to pytaju dost dost velke peniaze a zda sa mi, ze je to pre nich rutinna zalezitost - ziaden individualny pristup.
veronikasad
27.01.10,15:36
Kordula, skús sa informovať tu

http://www.medifera.sk/

Dcéra tam chodí - náklady im hradí zamestnávatel
hena22
27.01.10,15:52
diagnostické centrum je napr. u nas v Prievidzi na UNIKLINIKE - www.uniklinika.sk, myslím že tam majú aj cenníky preventívnych programov
no a dobré je vraj aj v nemocnici Šaca, ale neviem teraz z hlavy stránku na nich
:)
korduľa
28.01.10,10:38
pozerala som tie bratislavske , je ich naozaj vela nemate niekto skusenosti s Probios? taka medifera je Auparku a nechcem im platit aj za najom
Trip
29.01.10,19:26
no pokial chces nieco viac, treba si uvedomit, ze si to zaplatis.

pises ze by si chcela napr. ct - nehnevaj sa ale ty sa chces dat dobrovolne ozarovat roentgenovym ziarenim ???

okrem toho vysetrenie na ct, pokial si samoplatca, stoji celkom slusne peniazky, pohybujuce sa v tisicoch nasich byvalych Sk grosov.

takze radsej si premysli co vlastne chces a najdi si poriadneho vseobecneho doktora, s ktorym to prekonzultujes a ktory by ti z fleku mal povedat taketo informacie, ako som ti napisal vyssie.

prajem stastnu ruku pri vybere vseobecneho doktora - tych dobrych je ako safranu...