_vev_
28.01.10,00:39
Obraciam sa na vás s prosbou, či mi neviete odporučiť v Bratislave nejakého dobrého a pritom nie drahého psychoterapeuta/tku alebo odborníka, ktorý by mi s týmto problémom pomohol.

Mám 4 ročný vzťah a v ňom pretrvávajúce problémy. A keďže ho chcem zachrániť, čítala som a skúmala. Uvedomila som si, že som emočne závislá a myslím, že mi tento problém vychádza hlavne z detstva. Veľakrát som sa pokúšala zmeniť, ale zisťujem, že sama si stým veľmi rady dať neviem.

Budem veľmi vďačná ak mi budete vedieť niekoho odporučiť, pretože sa hlavne nechcem dostať do rúk niekomu neskúsenému alebo neodbornému. A rovnako mám problém, keďže som študentka, že si nemôžem dovoliť platiť zaňho týždenne 30 eur.

Dopredu ďakujem
Psycholog
28.01.10,11:49
Krásný den, nejprve si ověřte, zda jste emočně závislá osoba:
Cituji: "Poruchu osobnosti charakterizuje pasívne spoliehanie sa na druhých ľudí pri malých aj veľkých životných rozhodnutiach, veľký strach z opustenia, pocity bezmocnosti a neschopnosti, pasívna poddajnosť želeniam starších a iných ľudí, slabá reakcia na požiadavky každodenného života. Nedostatok energie sa môže prejaviť v intelektuálnej alebo citovej sfére; častá je náklonnosť reagovať na nepriazeň prenášaním zodpovednosti na iných."
Východiskem bez psychoterapeuta může být i spracování emočních rovnic viz příloha a i článek Jste emocionálně......
Můžete se ozvat i přes SKYPE - petr.k.necas
Pevné nervy přeje Petr
Danila
28.01.10,12:21
Obraciam sa na vás s prosbou, či mi neviete odporučiť v Bratislave nejakého dobrého a pritom nie drahého psychoterapeuta/tku alebo odborníka, ktorý by mi s týmto problémom pomohol.

Mám 4 ročný vzťah a v ňom pretrvávajúce problémy. A keďže ho chcem zachrániť, čítala som a skúmala. Uvedomila som si, že som emočne závislá a myslím, že mi tento problém vychádza hlavne z detstva. Veľakrát som sa pokúšala zmeniť, ale zisťujem, že sama si stým veľmi rady dať neviem.

Budem veľmi vďačná ak mi budete vedieť niekoho odporučiť, pretože sa hlavne nechcem dostať do rúk niekomu neskúsenému alebo neodbornému. A rovnako mám problém, keďže som študentka, že si nemôžem dovoliť platiť zaňho týždenne 30 eur.

Dopredu ďakujemVo vzťahoch bývajú problémy. Vo vzťahoch sú zvyčajne dvaja. A zachraňovať, či chrániť ho tiež musia dvaja. Aj ja som chválabohu emočne naviazaná, ale neviem, či je to aj závislosť......ešte potom poznám pojem žiarlivosť/ fú-ha:)/ a všeličo iné, napríklad....ak ide vo vzťahu o kombináciu jeden čihi - druhý hota. Najskôr sa zamysli, koľko dávaš, a koľko dostávaš. Aby si prípadne vedela u psychológa, či iného terapeuta problém pomenovať. A keďže vo vzťahu vždy ide zrejme o lásku, tak tá sa nedá ani vyprosiť, ani vyhroziť, ona musí žiť, a ak len u jedného, tak to môže vyzerať ako emočná závislosť. Chcem len, aby si sa tomu veľmi neoddala, a nepodľahla pesimizmu, my síce pomladší, ale skúsenejší o tom niečo už vieme....:)A predýchali sme, aj všeličo iné, aj niekoľkokrát a svet bol krásny naďalej. Pro jedno kvítí slunce nesvítí.....;)
Pachole
31.01.10,19:33
Když jsem si nevěděla rady s problémovým partnerem, vyrazila jsem za známou - psychiatričkou. Řekla mi, že mi nedá návod k použití na něj, ale na mě.

Ať si udělám žebříček hodnot - co chci za každou cenu, s čím občas zapružím do kompromisu - jako že bych to chtěla, ale budu někdy tolerovat, že to nebude, a za třetí - co je mi fuk. A ať to dám najevo svému okolí a trvám na tom.

Alkohol svého partnera jsem měla v kolonce "nechci", v praxi jsem kompromisně zatínala zuby - "dneska mu to ještě odpustím", a on to chápal - že je mi to jedno a může pít.

Ve chvíli, kdy jsem rezolutně prohlásila - opilý mi domů nechoď - se sbalil a šel. A už nepřišel....

Promluvte si sama se sebou, co chcete, za jakou cenu to dostanete, co je vám proti srsti a jestli to zatínání zubů stojí za to.

A mějte na paměti, že hodné holky nedostávají city od partnera za zásluhy o výstavbu. Žádné - já se snažím, tak ty mě MUSÍŠ za to mít rád.

Nemusí. Musíte být zajímavá, žádoucí kořist. Ne nezajímavé, ulovené a domestikované zvířátko.
delonka
01.02.10,06:29
Když jsem si nevěděla rady s problémovým partnerem, vyrazila jsem za známou - psychiatričkou. Řekla mi, že mi nedá návod k použití na něj, ale na mě.

Ať si udělám žebříček hodnot - co chci za každou cenu, s čím občas zapružím do kompromisu - jako že bych to chtěla, ale budu někdy tolerovat, že to nebude, a za třetí - co je mi fuk. A ať to dám najevo svému okolí a trvám na tom.

Alkohol svého partnera jsem měla v kolonce "nechci", v praxi jsem kompromisně zatínala zuby - "dneska mu to ještě odpustím", a on to chápal - že je mi to jedno a může pít.

Ve chvíli, kdy jsem rezolutně prohlásila - opilý mi domů nechoď - se sbalil a šel. A už nepřišel....

Promluvte si sama se sebou, co chcete, za jakou cenu to dostanete, co je vám proti srsti a jestli to zatínání zubů stojí za to.

A mějte na paměti, že hodné holky nedostávají city od partnera za zásluhy o výstavbu. Žádné - já se snažím, tak ty mě MUSÍŠ za to mít rád.

Nemusí. Musíte být zajímavá, žádoucí kořist. Ne nezajímavé, ulovené a domestikované zvířátko.
... tu už niet čo dodať, bolo povedané všetko, ja by som len dodala - závislosť akéhokoľvek druhu, človeku samostatne mysliacemu, neprospieva., prosím, ženy, dievčatá, milujte mužov, ktorí milujú viac Vás. /samozrejme, nezneužívať ich lásku/