s-mata
28.01.10,06:27
Pekný deň všetci poraďáci,
chcem sa vás spýtať, či nemáte skúsenosti s príspevkom z úradu prácu k nízkej mzde zamestnanca. Príjmame do prac.pomeru evidovaného nezamestnaného a ten sa dohodol s majiteľom firmy, že bude mať mesačný plat vo výške minimálnej mzdy. Vraj má nárok z úradu práce na nejaký príspevok k nízkej mzde, ktorá nemôže prekročiť určitú hranicu a preto tá minimálna mzda. Ja by som len nerada, aby sme mu poškodili a nakoniec by nedostával žiadny príspevok ku mzde. Preto by som sa chcela spýtať aké sú podmienky na poberanie tohto príspevku, okrem tej min.mzdy od nás. Poberal dávku v hmotnej núdzi (cca 2 mesiace, ale nie aktivačný príspevok, ani príspevok na bývanie) a bol v evidencii 11 mesiacov. Prácu si našiel sám ,bez pomoci úradu práce. A vraj má ešte nárok na príspevok na dochádzku za prácou. V jeho prípade je to 50 Eur.
Môže dostávať aj oba príspevky naraz?
Andyke
28.01.10,06:27
s-mata
29.01.10,07:31
Ja sa ešte raz vraciam k tejto téme, nášho budúceho zamestnanca sme teda poslali na ÚP aj s pracovnou zmluvou a minimálnou mzdou. Doniesol všetky potrebné doklady, ktoré je treba doložiť, potreboval už len odpoveď či má nárok na príspevok k nízkej mzde alebo nie. A pani Ing., ktorá to má v náplni práce a na dverách napísané, mu nevedela povedať, vraj nech pride neskôr o 2 týždne, ona to zistí a posúdi. S príspevkom na dochádzku nebol problém, ale ten mala na starosti úplne iná milá pani.
A ešte mu bolo povedané, že oni si môžu klásť iné podmienky ako napríklad ÚP vo vedľajšom okrese, čiže nemusia mu príspevok schváliť, aj keď doložil všetky doklady a spĺňa podmienky.
Ďakujem za takéto protikrízové opatrenia.
Budem rada, ak sa niekto ozvete s podobným problémom, každá rada dobrá v tomto smere.