misurka
22.09.05,09:19
PROSÍM, POMOŽTE!!!
Prosím Vás o radu:
Ak poskytnem službu zahr. platitelovi DPH(EU) - ide o vývoj a rozbeh výroby+prototypy, táto služba bude fakturovana bez DPH. Avšak aky paragraf uvediem na tuto fakturu? Patrí to medzi služby podľa §15 ods.8 alebo sa takejto služby vobec nedotyka DPH?

A čo ak mi zahr. platiteľ DPH dodá materiál na základe dod.listu, ja tento spracujem na hotové výrobky a túto službu potom fakturujem. Miestom dodania služby je zahraničie, takže tiež asi žiadna odvolávka na zákon o DPH?


Ďakujem!!!
misurka
22.09.05,11:09
Určite sa tu nenájde nikto, kto fakturuje podobné služby do EU?

PROSÍM, POMOŽTE!!!
Prosím Vás o radu:
Ak poskytnem službu zahr. platitelovi DPH(EU) - ide o vývoj a rozbeh výroby+prototypy, táto služba bude fakturovana bez DPH. Avšak aky paragraf uvediem na tuto fakturu? Patrí to medzi služby podľa §15 ods.8 alebo sa takejto služby vobec nedotyka DPH?

A čo ak mi zahr. platiteľ DPH dodá materiál na základe dod.listu, ja tento spracujem na hotové výrobky a túto službu potom fakturujem. Miestom dodania služby je zahraničie, takže tiež asi žiadna odvolávka na zákon o DPH?


Ďakujem!!!
Susan
23.09.05,05:45
Hladala som v zakone pod aky § patri vyvoz sluzieb, ale nasla som iba § 43 odst.6, ale to je dodanie sluzieb pre ozbrojene sily.... Budem rada, ak sa este niekto pripoji.
Zdravim vsetkych.
misurka
23.09.05,05:52
Akurat som sa radila s velmi skúsenou účtovníčkou, ktorá mi poradila, že spracovanie dodaného materiálu na základe dod. listu z EU a jeho následné spracovanie by sa malo fakturovat ako služba podľa §15 ods. 8 písm.b.
Keď som tak nad tým rozmýšlala, tak naozaj neviem, či sa náhodou nejedná od inžinierske príp. technické služby, čo vy ostatní na to?