jolly7575
28.01.10,08:28
dobry den prajem, koleginina dcera sa chystá po maturite študovat právo, kedze pozerali s mamou že tie prípravné kurzy vychádzajú dost draho, chcem vás poprosit, co by si mala naštudovat na prijimacie skusky aku literaturu, ake okruhy. Končí strednú dievčensku školu, takže nemala rozsah učiva ako gymnazia. Velmi pekne za nich obe dakujem
Slayer666
28.01.10,08:44
Smiem sa spytat, KAM sa na pravo chysta?? Dost od toho zavisi odpoved.
Chobot
28.01.10,10:07
dobry den prajem, koleginina dcera sa chystá po maturite študovat právo, kedze pozerali s mamou že tie prípravné kurzy vychádzajú dost draho, chcem vás poprosit, co by si mala naštudovat na prijimacie skusky aku literaturu, ake okruhy. Končí strednú dievčensku školu, takže nemala rozsah učiva ako gymnazia. Velmi pekne za nich obe dakujem

My sme pozerali síce iný smer, ale školy okrem organizovania prípravných kurzov zvyknú vydávať aj prípravné učebnice s testami. Treba si zistiť, či aj tá fakulta vydáva také nejaké prípravné učebnice s testami.

Inak, ak seriózne chceš, aby ju prijali, tak na tvojom mieste by som je ten prípravný kurz zaplatil.
paťuška
28.01.10,10:50
Ak maturuje tohto roku, na prípravné kurzy je trochu neskoro, pokiaľ viem, bežia už od októbra a stoja cca 170 eur. Či je to veľa alebo málo a čo sa tam študenti naučia je diskutabilné, ale ja mám syna na gymnáziu a ten hovorí, že na kurzoch rozoberajú dopodrobna problematiku, o ktorú sa na gymku iba "obtreli".
Myslím si že na prijímačky na právo sa sám (absolvent dievčenskej školy) nepripraví.
jolly7575
28.01.10,11:01
dakujuem za odpovede, myslím že do tt a aj do bb
XR51
05.03.10,17:32
ak buem môcť, poskytnem Vám rád rady, či materiály ohľadom prijímacích pohovorov a štúdia. Môžte ma kontaktovať na e-mail alebo tel. číslo xxxxxxxxxxxxxxx. Viem pomôcť so slovenskými dejinami, svetovými dejinami, základami práva, ústavným právom, teoriou práva, rímskym právom, správnym právom. Som študentom právnickej fakulty v Trnave
Mgr.Shrek
22.03.10,12:32
dakujuem za odpovede, myslím že do tt a aj do bb

Asi je už neskoro, ale nech si to s tou TT rozmyslí. Ja som tam končil minulý rok a musím, aj keď nerád, priznať, že tá škola stráca kredit, aký mala niekedy. Ja osobne by som tam teraz nešiel. Myslím si, že BA a KE sú kvalitnejšie ako TT.
elaurie
22.03.10,13:50
Asi je už neskoro, ale nech si to s tou TT rozmyslí. Ja som tam končil minulý rok a musím, aj keď nerád, priznať, že tá škola stráca kredit, aký mala niekedy. Ja osobne by som tam teraz nešiel. Myslím si, že BA a KE sú kvalitnejšie ako TT.

mimotemy Podľa Tvojich príspevkov sa nezdá, že by si chodil na zlú školu :)