Genesis.SVK
28.01.10,09:00
Ospravedlnujem sa mozno som tuto otazku zaradil zle ale bohuzial som tu novy a vazne som nevedel kam tuto otazku zaradit pretoze financie tu nie su.
Mam vacsi obnos penazi momentalne na viacerych uctoch v troch bankach . Nie som zrovna expert cez financie ale ak vezmem do uvahu priemernu mieru inflacie 3-4 percenta rocne a dohvie kolko to bude tento rok tak som sa zhrozil ze kolko penazi by som rocne stracal. Takze ak ma niekto nejaky napad ako minimalizovat straty sposobene inflaciou tak sem s tym. Chcel by som ale rady od normalnych smrtelnikov co tuto temu uz vo svojom zivote riesili a nie od financnych poradcov s ktorymi mam zle skusenosti a sam som absolvoval takmer dvojmesacne skolenie na nieco take v minulosti. Ide mi o ochranu penazi pred inflaciou a co najmensie riziko.
jar88
28.01.10,10:52
V prvej rade ťa tu vítam Genesis.SVK a nemaj strach, zavesil si to tu správne.
Sú tu samí účtovníci a ekonómovia, ale si jeden z prvých tu na porade, čo má obavu o financie.

Tak že aj ja som zvedavý, čo budú radiť, ak si dal podmienku, že odborné finančné bludy neberieš.
Trip
28.01.10,19:57
Straty minimalizujes tak, ze :
1. peniaze spotrebujes :-)
2. peniaze investujes.

V prvom pripade Ta teda inflacie v buducnosti netrapi...:-)

V druhom pripade - dal si otazku na ktoru podla mna neexistuje exaktna odpoved, kedze to je otazka ekonomicka a ekonomia je velmi neexaktna veda. Ak by sa na tvoju otazku dalo jednoznacne odpovedat, tak by to tak robil kazdy, resp. velka vacsina investorov a ostatne investicne aktiva by s prepacenim utreli hubu.
Ak sa budeme bavit v rovine teorie, tak tam ekonomicka teoria hovori, ze v zasade najlepsia investicia, ktora ta ochrani pred inflaciou je investicia do nehnutelnosti (v tomto som si nie uplne 100% isty, ale da sa to overit, co sa mi ale teraz nechce, a nie je to podstatne pre to, co chcem mojim prispevkom povedat)- je to vsak iba teoria, zalezi do akej nehnutelnosti investujes (pozemok, dom,...) a kedy investujes, kde sa nehnutelnost nachadza, aky je sucasny dopyt, ponuka atd... No a tieto premenne v podstate funguju v kazdom investicnom aktive okrem cashu - ci sa jedna o zlato, iny drahy kov, akcie, atd...

A preto vznikla profesia financneho (investicneho) poradcu, ktory sa v tejto neexaktnej oblasti moze pred svojimi klientami tvarit, ze je majster sveta vo financiach, napriek tomu ze ked sa ho spytas ze co je to casova hodnota penazi tak len vypuli oci. (cest vynimkam)
Danila
30.01.10,15:09
V prvej rade ťa tu vítam Genesis.SVK a nemaj strach, zavesil si to tu správne.
Sú tu samí účtovníci a ekonómovia, ale si jeden z prvých tu na porade, čo má obavu o financie.

Tak že aj ja som zvedavý, čo budú radiť, ak si dal podmienku, že odborné finančné bludy neberieš.... a ja čakám, a čakám, a Ty nič.:) Uznávam Tvoju odbornosť v témach o pozemkoch, a takmer bez výhrad akceptujem Tvoje stanoviská. Prečo si nevyšiel s radou, že investícia do pozemkov a umeleckých diel je pravdepodobne najstabilnejšia? Alebo tomu neveríš? Tvoje vízie v oblasti investovania s pozemkami sú nad moje očakávania. S tým "E" si ma priam dostal.;)
Laco-monter
30.01.10,22:01
Spravnejšie by bolo pýtať sa ako najlepšie zhodnotiť svoje peniaze.

Lebo správnu odpoveď nasleduje,len po položení správnej otázky.

Na Tvoju otázku Ako ochrániť peniaze pred infláciou možno jednoznačne odpovedať: NIJAKO .

Inflácia tu vždy bola a bude, rovnako ako sa nedá ovplyvniť či zastaviť odparovanie prchavej látky tak sa nedajú ani peniaze ochrániť pred infláciou.
misomiso
30.01.10,22:11
Minúť ich.
jar88
31.01.10,11:26
Pre Danilu, misomiso a Laca-montera,
Pravdepodobne ste prehliadli zadanie Genesis.SVK v ktorom spomína väčšiu sumu peňazí a infláciu 3 až 4 %. Na inflácii má stratu z ktorej sa zhrozil.

Už len z tohoto je možné usúdiť, že sa nejedná o 7-8.000 €. Určite je zamestnaný a bežný plat ľudí, ktorý už nepotrebujú kupovať byt, dom, auto a trebárz aj nábytok je najmenej 900 až 1.500 €/mes. Pre týchto ľudí mesačná strata v sume 20 až 30 € mesačne je nepostrehnuteľná.

Tak že, ak má byť Genesis.SVK zhrozený zo straty na peniazoch z titulu inflácie, musí sa jednať aspoň o postrehnuteľnú sumu. K tomu je na zváženie, či je to 5 násobok, alebo 10 násobok tridsiatich eur.

Možno Genesis.SVK tiež vie, že aj 30.000 € niečo znamená, rovnako ako J&T banka. Možno vie že aj tri krát 30.000 € niečo znamená a možno vie že sú hodné aj viac, ako 4% úroku ročne. J&T to vedia, ale vám to na nos nezavesia.
jar88
31.01.10,11:29
Minúť ich.
Kde by si chcel minúť napríklad 100 tisíc euro a nebyť na tom stratový.?!
jar88
31.01.10,11:37
... a ja čakám, a čakám, a Ty nič.:) Uznávam Tvoju odbornosť v témach o pozemkoch, a takmer bez výhrad akceptujem Tvoje stanoviská. Prečo si nevyšiel s radou, že investícia do pozemkov a umeleckých diel je pravdepodobne najstabilnejšia? Alebo tomu neveríš? Tvoje vízie v oblasti investovania s pozemkami sú nad moje očakávania. S tým "E" si ma priam dostal.;)

Danila kde si prišla na umelecké diela v súvislosti so mnou. Nepoplietla si si ma s duveskom ? On má reklamu na predaj dielo. Ja nie.

Za druhé. čo ťa dostalo na tom "E"?.... Vieš že len "E" je možné zameniť aj z Dunajskej stredy do Tatier. ???
Danila
31.01.10,11:37
Pre Danilu, misomiso a Laca-montera,
Pravdepodobne ste prehliadli zadanie Genesis.SVK v ktorom spomína väčšiu sumu peňazí a infláciu 3 až 4 %. Na inflácii má stratu z ktorej sa zhrozil.

Už len z tohoto je možné usúdiť, že sa nejedná o 7-8.000 €. Určite je zamestnaný a bežný plat ľudí, ktorý už nepotrebujú kupovať byt, dom, auto a trebárz aj nábytok je najmenej 900 až 1.500 €/mes. Pre týchto ľudí mesačná strata v sume 20 až 30 € mesačne je nepostrehnuteľná.

Tak že, ak má byť Genesis.SVK zhrozený zo straty na peniazoch z titulu inflácie, musí sa jednať aspoň o postrehnuteľnú sumu. K tomu je na zváženie, či je to 5 násobok, alebo 10 násobok tridsiatich eur.

Možno Genesis.SVK tiež vie, že aj 30.000 € niečo znamená, rovnako ako J&T banka. Možno vie že aj tri krát 30.000 € niečo znamená a možno vie že sú hodné aj viac, ako 4% úroku ročne. J&T to vedia, ale vám to na nos nezavesia.Ničím si ma neprekvapil. Ničím. Ja o voze, Ty ako vždy - o koze. Ja ako osoba by som na Poradu určite nezavesila problém, ako zhodnotiť moje peniaze. A ako osoba, aj keď ekonóm, absolvent neexaktnej vedy, mám dosť starostí zveľaďovať svoje financie, pozemky a nehnuteľnosti, takže nech by som poradila čokoľvek zadávateľovi témy, nebolo by to nič nové pod slnkom. Tak, ako nič nové pod slnkom sa v tejto téme neobjaví. Vieš to rovnako, ako to viem ja. Ale aspoň sme si v nedeľu pokecali.....;)
jar88
31.01.10,12:00
Ničím si ma neprekvapil. Ničím. Ja o voze, Ty ako vždy - o koze. Ja ako osoba by som na Poradu určite nezavesila problém, ako zhodnotiť moje peniaze. A ako osoba, aj keď ekonóm, absolvent neexaktnej vedy, mám dosť starostí zveľaďovať svoje financie, pozemky a nehnuteľnosti, takže nech by som poradila čokoľvek zadávateľovi témy, nebolo by to nič nové pod slnkom. Tak, ako nič nové pod slnkom sa v tejto téme neobjaví. Vieš to rovnako, ako to viem ja. Ale aspoň sme si v nedeľu pokecali.....;)
Danilka, máš pravdu a ani netušíš akú. Práve to, že ty, ako absolvent máš dosť starostí sama so svojim a aj tak si neporadíš.
Nič nové pod slnkom a tak ti nezostáva nič iné, ako zmieriť sa s osudom. Čo už k tomu dodať.

Ja sem žiadnu radu nezavesím. Hlavne pozemky nie.!
Laco-monter
31.01.10,13:57
Pre Danilu, misomiso a Laca-montera,
Pravdepodobne ste prehliadli zadanie Genesis.SVK v ktorom spomína väčšiu sumu peňazí a infláciu 3 až 4 %. Na inflácii má stratu z ktorej sa zhrozil.

Už len z tohoto je možné usúdiť, že sa nejedná o 7-8.000 €. Určite je zamestnaný a bežný plat ľudí, ktorý už nepotrebujú kupovať byt, dom, auto a trebárz aj nábytok je najmenej 900 až 1.500 €/mes. Pre týchto ľudí mesačná strata v sume 20 až 30 € mesačne je nepostrehnuteľná.

Tak že, ak má byť Genesis.SVK zhrozený zo straty na peniazoch z titulu inflácie, musí sa jednať aspoň o postrehnuteľnú sumu. K tomu je na zváženie, či je to 5 násobok, alebo 10 násobok tridsiatich eur.

Možno Genesis.SVK tiež vie, že aj 30.000 € niečo znamená, rovnako ako J&T banka. Možno vie že aj tri krát 30.000 € niečo znamená a možno vie že sú hodné aj viac, ako 4% úroku ročne. J&T to vedia, ale vám to na nos nezavesia.
Tak keď už nepotrebuje kupovať byt, dom, chatu ani auto ani nábytok,ani chodiť na dovolenky, potom zostaáva už len charita.:D

A len tak mimochodom kde platia zamestnancom 900 až 1 500 € za mesiac ?:---

Pošuškaj .;)
Zuziana
31.01.10,14:13
možno v J&T:D
pavol54
31.01.10,14:32
Kto prišiel s tým platom 900 - 1500€ a sumou 30000€? zadávateľ témy?

Nezáväzných a chytrých rád tu je neúrekom naposledy som čítal jeden návrh na "dobrú investíciu" v "Srandičkách" TO JE BOMBA KŠEFT

Už aby som prijal toho lokaja čo mi bude tie peniaze za rady rátať, veď aj účtovník nerobí zadarmo ale aspoň podľa CUP nie? súhlas prosím Ťa so mnou Danila, už som dávno nedostal pochvalu!!!!!!

nič v zlom ale treba si pýtať rady, ak to preoseješ možno sa nejaká nájde
misomiso
31.01.10,15:10
Kde by si chcel minúť napríklad 100 tisíc euro a nebyť na tom stratový.?!

Aky stratovy? Pri minani penazi nemozes byt nikdy ani stratovy, ani ziskovy. Jednoducho sa pozries na Island, do Japonska a do Argentiny, potom mozno do Jemenu, alebo do Tibetu. Ostanu ti spomienky, nic viac. Toto je minanie penazi.

Alebo ak si kupis za sto litrov obraz, ktory sa to paci. Jednoducho sa nestaras o to, ci ma tu hodnotu, alebo nie, a za kolko ho budes moct predat o styri roky. Kupis si ho preto, ze ho chces mat na stene.

Toto je minanie penazi, nemyl si to s investovanim.
marjankaj
31.01.10,15:30
Peniaze pred infláciou neochrániš. Ale môžeš tieto starosti presunúť na niekoho iného. Pošlem ti číslo svojho účtu?:D
buchač
31.01.10,16:11
Tak keď už nepotrebuje kupovať byt, dom, chatu ani auto ani nábytok,ani chodiť na dovolenky, potom zostaáva už len charita.:D

A len tak mimochodom kde platia zamestnancom 900 až 1 500 € za mesiac ?:---

Pošuškaj .;)

....dôchodok mám väčší ......;):---:D
buchač
31.01.10,16:21
Pre Danilu, misomiso a Laca-montera,
Pravdepodobne ste prehliadli zadanie Genesis.SVK v ktorom spomína väčšiu sumu peňazí a infláciu 3 až 4 %. Na inflácii má stratu z ktorej sa zhrozil.

Už len z tohoto je možné usúdiť, že sa nejedná o 7-8.000 €. Určite je zamestnaný a bežný plat ľudí, ktorý už nepotrebujú kupovať byt, dom, auto a trebárz aj nábytok je najmenej 900 až 1.500 €/mes. Pre týchto ľudí mesačná strata v sume 20 až 30 € mesačne je nepostrehnuteľná.

Tak že, ak má byť Genesis.SVK zhrozený zo straty na peniazoch z titulu inflácie, musí sa jednať aspoň o postrehnuteľnú sumu. K tomu je na zváženie, či je to 5 násobok, alebo 10 násobok tridsiatich eur.

Možno Genesis.SVK tiež vie, že aj 30.000 € niečo znamená, rovnako ako J&T banka. Možno vie že aj tri krát 30.000 € niečo znamená a možno vie že sú hodné aj viac, ako 4% úroku ročne. J&T to vedia, ale vám to na nos nezavesia.

....čo je to väčšia suma peňazí..???

7 - 8.000 ,- € ???

Pre niekoho na kávu a cigarety ...;)

Pre niekoho nepredstaviteľný sen , toľko lóve ani pohromade nevidel ...:confused:

A len tak na okraj ...

Inflácia ročná 3 - 4 %....ale žiadna banka ani toľko nedá na úrokoch za rok ....

A aby bol nejaký člen zaujímavý pre hocakú banku , o iných vkladoch by sme sa asi museli baviť ....nie o pár šušňoch ...že 7 - 8.000,- €.....či ......?
Genesis.SVK
31.01.10,16:35
Vacsiou sumou penazi som myslel taku sumu pri ktorej pri rocnej inflacii 4 percenta rocne za dva roky by som za stratu mohol kupit nove auto dajme tomu fabiu alebo oktavku. Ked som zakladal tuto temu necakal som ze dostanem jednoduchu odpoved zas taky optimista nie som viem ze zhodnocovanie penazi nie je lahka zalezitost (to be more accurate aj ochrana pred inflaciou je zhodnocovanie) jednoducho bol to len pokus ci sa nahodou nedozviem nieco uzitocne. Co sa tyka umeleckych diel to ja urcite ee :) ... no je pravda ze nieco s tym robit musim bo je zbytocne mat taku velku financnu rezervu. Keby nahodou este niekoho nieco napadlo tak dajte vediet. Zatial dik za odozvy :)
pavol54
31.01.10,19:38
"Hneď si mal napísať že pracuješ pre J&T, a nie nás to tu nechať hádať.koľko máš províziu? "
Laco-monter
31.01.10,19:41
Vacsiou sumou penazi som myslel taku sumu pri ktorej pri rocnej inflacii 4 percenta rocne za dva roky by som za stratu mohol kupit nove auto dajme tomu fabiu alebo oktavku. Ked som zakladal tuto temu necakal som ze dostanem jednoduchu odpoved zas taky optimista nie som viem ze zhodnocovanie penazi nie je lahka zalezitost (to be more accurate aj ochrana pred inflaciou je zhodnocovanie) jednoducho bol to len pokus ci sa nahodou nedozviem nieco uzitocne. Co sa tyka umeleckych diel to ja urcite ee :) ... no je pravda ze nieco s tym robit musim bo je zbytocne mat taku velku financnu rezervu. Keby nahodou este niekoho nieco napadlo tak dajte vediet. Zatial dik za odozvy :)
Pre mňa zhodnotenie mojich peńazí je to,že som časť z nich investoval do kupy náradia,strojov a nástrojov,ktoré používam pri svojej práci-živnosti ktorou zarábam ďalšie peniaze.
Tiež na kúpu auta aby som sa mohol za tou prácou prepravovať.
Najlepšie zhodnotenie mojich peńazí by bola kúpa nehnuteĺnosti,kde by som si zriadil prevádzku na podnikanie pre seba aj pre manželku aby sme nemuseli platiť nejakému nenažrancovi nájom.
Ale zatiaľ toĺko peńazí nemám.
To je moja predstava ako zhodnotiť peniaze.
Jednoducho ich investovať tam,kde prinesú ďalšie peniaze , ale nie o 10 rokov,nie o rok ale hneď na ďalší mesiac.
Danila
01.02.10,05:24
Vacsiou sumou penazi som myslel taku sumu pri ktorej pri rocnej inflacii 4 percenta rocne za dva roky by som za stratu mohol kupit nove auto dajme tomu fabiu alebo oktavku. Ked som zakladal tuto temu necakal som ze dostanem jednoduchu odpoved zas taky optimista nie som viem ze zhodnocovanie penazi nie je lahka zalezitost (to be more accurate aj ochrana pred inflaciou je zhodnocovanie) jednoducho bol to len pokus ci sa nahodou nedozviem nieco uzitocne. Co sa tyka umeleckych diel to ja urcite ee :) ... no je pravda ze nieco s tym robit musim bo je zbytocne mat taku velku financnu rezervu. Keby nahodou este niekoho nieco napadlo tak dajte vediet. Zatial dik za odozvy :)... vieš, koľko sem chodí denne srandistov?:D Teda, nie že by niektorí prekonali môjho favorita menom jar88, ale si hneď v závese......a nezabúdaj, auto je najlepšia investícia....najmä z inflačnej straty......tak s tým niečo rob, lebo prísť o helikoptéru nie je žiadna sranda....;)
jar88
01.02.10,05:58
Tak keď už nepotrebuje kupovať byt, dom, chatu ani auto ani nábytok,ani chodiť na dovolenky, potom zostaáva už len charita.:D

A len tak mimochodom kde platia zamestnancom 900 až 1 500 € za mesiac ?:---

Pošuškaj .;)

Netreba šuškať, napíšem ti to verejne.
Tu v Bratislave aj dobrý automechanik, ale nie montér, alebo šróbovač.
Tiež dobrá účtovníčka zarobí 900 až 1500 € a aj viac, ale nie za 2 hodiny denne.
Dobrá vedúca odbytu, vo firme s obratom 20.000 € denne.
Dobrá vedúca samoobsluhy.
Lacko, je toho naozaj veľa, len treba byť dobrý.
P.S. Ten nákupca s platom 800 €/mesiac, plus 800 až 1000 € bokom je v Leviciach. Tým som chcel povedať, že dobre platení ľudia nie sú len v Bratislave
14igor
01.02.10,05:58
... vieš, koľko sem chodí denne srandistov?:D Teda, nie že by niektorí prekonali môjho favorita menom jar88, ale si hneď v závese......a nezabúdaj, auto je najlepšia investícia....najmä z inflačnej straty......tak s tým niečo rob, lebo prísť o helikoptéru nie je žiadna sranda....;)

Najmä ak by ich predával :D :D :D


Vacsiou sumou penazi som myslel taku sumu pri ktorej pri rocnej inflacii 4 percenta rocne za dva roky by som za stratu mohol kupit nove auto dajme tomu fabiu alebo oktavku. Ked som zakladal tuto temu necakal som ze dostanem jednoduchu odpoved zas taky optimista nie som viem ze zhodnocovanie penazi nie je lahka zalezitost (to be more accurate aj ochrana pred inflaciou je zhodnocovanie) jednoducho bol to len pokus ci sa nahodou nedozviem nieco uzitocne. Co sa tyka umeleckych diel to ja urcite ee :) ... no je pravda ze nieco s tym robit musim bo je zbytocne mat taku velku financnu rezervu. Keby nahodou este niekoho nieco napadlo tak dajte vediet. Zatial dik za odozvy :)


Ospravedlnujem sa mozno som tuto otazku zaradil zle ale bohuzial som tu novy a vazne som nevedel kam tuto otazku zaradit pretoze financie tu nie su.
Mam vacsi obnos penazi momentalne na viacerych uctoch v troch bankach . Nie som zrovna expert cez financie ale ak vezmem do uvahu priemernu mieru inflacie 3-4 percenta rocne a dohvie kolko to bude tento rok tak som sa zhrozil ze kolko penazi by som rocne stracal. Takze ak ma niekto nejaky napad ako minimalizovat straty sposobene inflaciou tak sem s tym. Chcel by som ale rady od normalnych smrtelnikov co tuto temu uz vo svojom zivote riesili a nie od financnych poradcov s ktorymi mam zle skusenosti a sam som absolvoval takmer dvojmesacne skolenie na nieco take v minulosti. Ide mi o ochranu penazi pred inflaciou a co najmensie riziko.

Vyzerá, že školenie bolo neúspešné :--- :--- .

Potom sa nedivím, že si myslíš, že kúpa NOVÉHO auta ťa ochráni pred znehodnotením.
Sa divím, že už Fabiu považuješ za AUTO (a nie iba dopravný prostriedok )
Že si ty tých 300 000 € získal "stávkovaním" - ako kedysi Kanis :D. (alebo si predal manželkine majetkové práva ? )
jar88
01.02.10,06:11
Čo príspevok, to perla ducha.
Čo na to poviete?
Nieje táto porada, ukážkovou vzorkou našej spoločnosti?
14igor
01.02.10,06:18
Čo príspevok, to perla ducha.
Čo na to poviete?
Nieje táto porada, ukážkovou vzorkou našej spoločnosti?

To tvoje príspevky a odporúčania investovať do nehnuteľností boli VÝBORNÉ.
A ten matematický výpočet k tomu - hotový SKVOST.

PS
Ak si si nevšimol, tak táto téma ani nebola založená ako vážna :D:D:D .
(kto už by sa s 300 000 eurkami vycapil na verejnosť !!! / na Poradu :--- :--- ) - iba ak nejaký debko, čo "láka návštevu úsečne hovoriacich ".
jar88
01.02.10,07:19
To tvoje príspevky a odporúčania investovať do nehnuteľností boli VÝBORNÉ.
A ten matematický výpočet k tomu - hotový SKVOST.

PS
Ak si si nevšimol, tak táto téma ani nebola založená ako vážna :D:D:D .
(kto už by sa s 300 000 eurkami vycapil na verejnosť !!! / na Poradu :--- :--- ) - iba ak nejaký debko, čo "láka návštevu úsečne hovoriacich ".

Ak si si nevšimol, tak Genesis.SVK slušne poďakoval za poraďácke rady a úctivo sa s poraďákmi rozlúčil.
Za ďalšie, by som ti rád pripomenul, že získať peniaze je možné aj inak, ako len zlodejinou. Dá sa tu na Slovensku aj dediť, úspešne podnikať, zarobiť v zahraničí a podobne. Nie každý musí mať holú riť.
No a ešte by som bol zvedavý na tie skvostné výpočty. Daj vedieť o ktoré sa ti jedná.

Ešte doplním: myšlienková obmedzenosť tu nepozná hranice.
Danila
01.02.10,07:27
Ak si si nevšimol, tak Genesis.SVK slušne poďakoval za poraďácke rady a úctivo sa s poraďákmi rozlúčil.
Za ďalšie, by som ti rád pripomenul, že získať peniaze je možné aj inak, ako len zlodejinou. Dá sa tu na Slovensku aj dediť, úspešne podnikať, zarobiť v zahraničí a podobne. Nie každý musí mať holú riť.
No a ešte by som bol zvedavý na tie skvostné výpočty. Daj vedieť o ktoré sa ti jedná.

Ešte doplním: myšlienková obmedzenosť tu nepozná hranice.Súhlasím. Najmä ak Tvoje myšlienky sú samá perla. Ty si vlastne perlorodka......:) A Tvoje nezištné rady/ kdeže sú?/ celkom určite očakávam.
Nemusia byť len z lokality pozemkov.;)
jar88
01.02.10,07:32
Súhlasím. Najmä ak Tvoje myšlienky sú samá perla. Ty si vlastne perlorodka......:) A Tvoje nezištné rady/ kdeže sú?/ celkom určite očakávam.
Nemusia byť len z lokality pozemkov.;)

To to je zas čo? Praskol ti šampus a odr.alo ťa?
jar88
01.02.10,07:44
Súhlasím. Najmä ak Tvoje myšlienky sú samá perla. Ty si vlastne perlorodka......:) A Tvoje nezištné rady/ kdeže sú?/ celkom určite očakávam.
Nemusia byť len z lokality pozemkov.;)

Jednu všeobecnú ti pustím. (((len neviem, čo ti bude platná)))
Teraz počas krízy treba nájsť, alebo vytvoriť, uzavretý podnikateľský zámer.
To je alfa-omega ochrany peňazí pred infláciou a úspešnosti projektu bez straty na hodnote investovaných peňazí.
Z toho vyplýva zisk po kríze, bez ohľadu na hodnotu peňazí (infláciu).
14igor
01.02.10,08:02
Ak si si nevšimol, tak Genesis.SVK slušne poďakoval za poraďácke rady a úctivo sa s poraďákmi rozlúčil.
Za ďalšie, by som ti rád pripomenul, že získať peniaze je možné aj inak, ako len zlodejinou. Dá sa tu na Slovensku aj 1,dediť, 2,úspešne podnikať, 3,zarobiť v zahraničí 4,a podobne. Nie každý musí mať holú riť.
5, No a ešte by som bol zvedavý na tie skvostné výpočty. Daj vedieť o ktoré sa ti jedná.

Ešte doplním: myšlienková obmedzenosť tu nepozná hranice.

Že si sa ty kukol do zrkadla, lebo námatkovo stačí si pozrieť
" ZADANIE " :
Nakoľko je Porada samí ekonóm a účtovník, očakávam odborné posúdenie či je to možné a ako. Či to môže reálne fungovať, alebo nie a prečo.

Ako môžu fungovať dve rovnaké firmy, rovnakého zamerania, na tom istom trhu, ak jednej dáte daňovú povinnosť 10 až 20 % a druhej 50 až 70 % ?

Píšeš ako "logický invalid" :
1, - jasne je ich na Slovensku na tucty, čo zdedia 300 000 € :D:D
2,- ak ich niekto dokázal sám zarobiť - nebude sa na Porade pýtať :---
3, - tých bude tiež kopa, čo pracovali vonku 12 - 15 rokov a MESAČNE!!!!! odkladali 1500 - 2000 € :--- :--- :--- :--- :--- :--- :--- :---
4, lebo Génius to písal , ako bežnú vec

5, Už ani nevieš čo si písal o skupovaní pozemkov / ich rozparcelovaní / predaji a ISTOM zisku ??????????????:D
14igor
01.02.10,08:12
Jednu všeobecnú ti pustím. (((len neviem, čo ti bude platná)))
Teraz počas krízy treba nájsť, alebo vytvoriť, uzavretý podnikateľský zámer.
To je alfa-omega ochrany peňazí pred infláciou a úspešnosti projektu bez straty na hodnote investovaných peňazí.
Z toho vyplýva zisk po kríze, bez ohľadu na hodnotu peňazí (infláciu).

Takáto rada (úplne všeobecná a "scestná ") -
////vytvoriť, uzavretý podnikateľský zámer. //// - to je čo ? - systém miniFord ? / miniBaťa?
- kúpim pozemok
- kozy
- minigarbiareň
- minimliekáreň
-minibitúnok.
A budem vyrábať kožené ozdoby + bio kozí syr + kóšer mäso.
Vieš,
toto všetko by šlo, ale je tu jedna DROBNOSŤ - musíš nájsť rentabilný odbyt.
Inak sú to IBA kecy - podobné Duvesovým :)
14igor
01.02.10,08:14
To to je zas čo? Praskol ti šampus a odr.alo ťa?

A vôbec.

Na takéhoto "inteligentného ekonomického odborníka" - škoda času.
jar88
01.02.10,09:08
Že si sa ty kukol do zrkadla, lebo námatkovo stačí si pozrieť
" ZADANIE " :
Nakoľko je Porada samí ekonóm a účtovník, očakávam odborné posúdenie či je to možné a ako. Či to môže reálne fungovať, alebo nie a prečo.

Ako môžu fungovať dve rovnaké firmy, rovnakého zamerania, na tom istom trhu, ak jednej dáte daňovú povinnosť 10 až 20 % a druhej 50 až 70 % ?


Neviem či dokážeš prečítať a pochopiť jednostránkový text a preto sa ti pokúsim vysvetliť aspoň tú jednu vetu.

V texte je spomenutý ten istý trh. Z celkového konceptu je dostatočne jasné, že ten určitý trh je svetový trh. Americká automobilka dodáva na trh (svetový a tým je aj americký, európsky, čínsky atd.) autá, rovnako na ten istý trh dodávajú aj európske a čínske automobilky. (a aj iné)
Otázka je naozaj jednoduchá. Ako môžu fungovať na tom istom trhu s podmienkou, že ak si (NE)budú konkurovať ? Asi treba pripomenúť, že sa na tom trhu nejedná len o autá, ale o všetko čo na trhu je, vrátane peňazí a potravín.

Tak že ešte raz si to prečítaj a pozornejšie.

Ak si budú konkurovať, jedna z nich zakape a jedna sa bude rozvíjať.
Rozdiel vo vstupných cenách do výroby nieje, lebo vstupy sú vo svetových cenách. Sú rovnaké. Rozdielne je iba zdanenie zisku a zdanenie práce.
V európe je práca zdanená a naviac aj ODVODNENÁ.
jar88
01.02.10,09:13
Takáto rada (úplne všeobecná a "scestná ") -
////vytvoriť, uzavretý podnikateľský zámer. //// - to je čo ? - systém miniFord ? / miniBaťa?
- kúpim pozemok
- kozy
- minigarbiareň
- minimliekáreň
-minibitúnok.
A budem vyrábať kožené ozdoby + bio kozí syr + kóšer mäso.
Vieš,
toto všetko by šlo, ale je tu jedna DROBNOSŤ - musíš nájsť rentabilný odbyt.
Inak sú to IBA kecy - podobné Duvesovým :)

Čiastočne by sa hodil ten miniBaťa. (k nemu sa vrátime neskôr)
Fígeľ je v tej drobnosti, že nemusíš mať rentabilný odbyt.
jar88
01.02.10,09:36
Píšeš ako "logický invalid" :
1, - jasne je ich na Slovensku na tucty, čo zdedia 300 000 € :D:D
2,- ak ich niekto dokázal sám zarobiť - nebude sa na Porade pýtať :---
3, - tých bude tiež kopa, čo pracovali vonku 12 - 15 rokov a MESAČNE!!!!! odkladali 1500 - 2000 € :--- :--- :--- :--- :--- :--- :--- :---
4, lebo Génius to písal , ako bežnú vec

5, Už ani nevieš čo si písal o skupovaní pozemkov / ich rozparcelovaní / predaji a ISTOM zisku ??????????????:D

Nedá mi nezareagovať aj na zvyšok.
1. dúfam že si si všimol reklamu bánk, hlavne zmenu v tom že neponúkajú peniaze, ale pýtajú? To si myslíš, že investujú do hľadania jedného či dvoch tuctov zákazníkov, čo majú 30.000 € ?
Ľudí, čo majú 20 až 50.000 € sú tisíce. Len ja sám ich poznám viac ako sto.
2. Podmienky v ktorých ich dokázali zarobiť sú dávno preč. Je kríza a nie každý z nich je somár.
3. Je ich kopa, ale neodkladali po 2000 €/mes., ale po 500 až 800 €
4.......zle chápeš, ale to je tvoj problém

Dôležité je to 5.
Pohľadaj mi, kde som to písal a napíš (čo ti je ?????? nepochopiteľné, kde žiješ ?????)
Danila
01.02.10,10:52
Nedá mi nezareagovať aj na zvyšok.
1. dúfam že si si všimol reklamu bánk, hlavne zmenu v tom že neponúkajú peniaze, ale pýtajú? To si myslíš, že investujú do hľadania jedného či dvoch tuctov zákazníkov, čo majú 30.000 € ?
Ľudí, čo majú 20 až 50.000 € sú tisíce. Len ja sám ich poznám viac ako sto.
2. Podmienky v ktorých ich dokázali zarobiť sú dávno preč. Je kríza a nie každý z nich je somár.
3. Je ich kopa, ale neodkladali po 2000 €/mes., ale po 500 až 800 €
4.......zle chápeš, ale to je tvoj problém

Dôležité je to 5.
Pohľadaj mi, kde som to písal a napíš (čo ti je ?????? nepochopiteľné, kde žiješ ?????)...ale, ale hľadať môžu....tí, čo majú viac, už tam ozlomkrky bežia.....jardo, vŕta mi v hlave, kto je štrnástkaigor, ale to je tak asi všetko, čo ma ešte v tejto téme môže prekvapiť.....:)
marjankaj
01.02.10,10:55
...ale, ale hľadať môžu....tí, čo majú viac, už tam ozlomkrky bežia.....jardo, vŕta mi v hlave, kto je štrnástkaigor, ale to je tak asi všetko, čo ma ešte v tejto téme môže prekvapiť.....:)

Veď to vyzerá na Karasa.
jar88
01.02.10,11:06
...ale, ale hľadať môžu....tí, čo majú viac, už tam ozlomkrky bežia.....jardo, vŕta mi v hlave, kto je štrnástkaigor, ale to je tak asi všetko, čo ma ešte v tejto téme môže prekvapiť.....:)
Tebe vŕŕŕta v hlave všeličo. To som už zbadal a úprimne priznám, dojíma ma to. Mne také VEDOMOSTI nechýbajú.

Musím ešte doplniť:
každý sme iný. Počul som to možno 1000 krát, ale až tu na porade, prichádzam na to, čo to vlastne znamená, že každý sme iný.
Každý zbiera iné informácie, iné vedomosti.
Preto každý pracuje s inými informáciami a spracováva iné vedomosti.
Nikto z nás za to nemôže. Deje sa to bez nášho pričinenia a pravdepodobne aj bez nášho vedomia.
Preto má niekto z dvoch vedomostí tretiu a následne z tých troch má aj štvrtú a piatu.
Z tých piatich má možnosť prijať aj šiestu vedomosť a ten čo má len dve vedomosti, nemôže prijať tú moju šiestu ani za svoju tretiu vedomosť.
Zostanú mu len dve vedomosti a k nim si pridá samostatnú otázku, kto je štrnástkaigor.
Danila
01.02.10,15:09
Tebe vŕŕŕta v hlave všeličo. To som už zbadal a úprimne priznám, dojíma ma to. Mne také VEDOMOSTI nechýbajú.

Musím ešte doplniť:
každý sme iný. Počul som to možno 1000 krát, ale až tu na porade, prichádzam na to, čo to vlastne znamená, že každý sme iný.
Každý zbiera iné informácie, iné vedomosti.
Preto každý pracuje s inými informáciami a spracováva iné vedomosti.
Nikto z nás za to nemôže. Deje sa to bez nášho pričinenia a pravdepodobne aj bez nášho vedomia.
Preto má niekto z dvoch vedomostí tretiu a následne z tých troch má aj štvrtú a piatu.
Z tých piatich má možnosť prijať aj šiestu vedomosť a ten čo má len dve vedomosti, nemôže prijať tú moju šiestu ani za svoju tretiu vedomosť.
Zostanú mu len dve vedomosti a k nim si pridá samostatnú otázku, kto je štrnástkaigor.Mne vŕta v hlave pri Tvojom nicku jediné. Ako taký šesťputénkovo zdatný v myslení môže tráviť čas na Porade, keď naša veda je v takom srabe, že už dávno zaostávame za bratmi Čechmi a bratrancami Poliakmi......A konečne už viem prečo.
jar88
01.02.10,15:23
To si teda chlapec trúfaš :D:D:D:D - riešiť také závažné problémy ako USA automobilka :--- - už ti volali ??


PS
"" Tak že ešte raz si to prečítaj a pozornejšie. "" - detto
lebo taká "" ODVODNENÁ " práca v európe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-
náhodou "vyschne" :---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:--- a čo s ňou potom ?

No tak to si ma naozaj dostal, Lobodáš Denis.
Rád by som porozumel o čo ti vlastne ide, či o oslovenie junáčik, chlapče, pánko, ujko, súdruženko......, alebo
mi chceš vtlačiť do príspevku, že riešim problém automobilky....nedaj bože v USA...., alebo
pravopis na malom "e" v slove europa a zabudol si ma poriešiť v slove čina.....,alebo
chceš riešiť, že aj odvodnená práca je lepšia, ako vyschnutá práca.

Naozaj neviem, čo píšeš
Danila
01.02.10,15:31
Lebo sa tu vytešuje, keď začnú baby výskať :
Aha ide k nám jar (a malý chlapec si nevšimol, že myslia "tá" jar a NIE "ten" jar :D:D:D:D:D ).
PS
21.3. sa blíži

PS2
1. 14igor
2. Frager
3. KacenkaXX
4. lobodasdenis
5. MarcelkaT
6. padro
7. pam7
8. ROMBOR
9. sonsanchez
10. vratnik

Pozri, čo za cca 8 " neznámych EXOTOV" si pozeralo tvoj profil :DModerátori už to vzdali, ale bez Teba by tu bolo temno.....srandista....do prkna, to sonsanchez som čítala ako schyzofrenik... ale Ty už si asi vo vyššom leveli.....;)
cucula1
01.02.10,18:40
čitala som tvoj príspevok ak máš obavy o peniaze a chceš ich chrániť proti inflácii ,poradím ti ich kde ich môžeš investovať . sú chránené proti inflácii a zároveň ti aj zarabajú ,mám to vyskúšané.
tel.0944108124

sú ešte aj iné ak budeš mať záujem napíš do rubliky
Laco-monter
01.02.10,20:28
Netreba šuškať, napíšem ti to verejne.
Tu v Bratislave aj dobrý automechanik, ale nie montér, alebo šróbovač.
Tiež dobrá účtovníčka zarobí 900 až 1500 € a aj viac, ale nie za 2 hodiny denne.
Dobrá vedúca odbytu, vo firme s obratom 20.000 € denne.
Dobrá vedúca samoobsluhy.
Lacko, je toho naozaj veľa, len treba byť dobrý.
P.S. Ten nákupca s platom 800 €/mesiac, plus 800 až 1000 € bokom je v Leviciach. Tým som chcel povedať, že dobre platení ľudia nie sú len v Bratislave
Ja som bežne zarábal za mesiac 1500€ , NA ŽIVNOSŤ, píšem to zámerne veľkými písmenami,nech niektorí PUKNÚ od závisti !!!!
Až pokiaľ neprišla kríza .

Ale zarobiť ešte neznamená zbohatnúť.
Danila
02.02.10,06:09
Ja som bežne zarábal za mesiac 1500€ , NA ŽIVNOSŤ, píšem to zámerne veľkými písmenami,nech niektorí PUKNÚ od závisti !!!!
Až pokiaľ neprišla kríza .

Ale zarobiť ešte neznamená zbohatnúť. Laci, nad touto sumou sa dnes od závisti nepuká:)....Alebo si stratil cestou jednu nulu?......;)
misomiso
02.02.10,06:25
čitala som tvoj príspevok ak máš obavy o peniaze a chceš ich chrániť proti inflácii ,poradím ti ich kde ich môžeš investovať . sú chránené proti inflácii a zároveň ti aj zarabajú ,mám to vyskúšané.
tel.0944108124

sú ešte aj iné ak budeš mať záujem napíš do rubliky

Ved napis sem, aj nas to zaujima.
jar88
02.02.10,06:34
Ved napis sem, aj nas to zaujima.
Má tam číslo.
Zavolaj a napíš nám, čo si sa dozvedel.
Je to jednoduchšie, ako sa ti zdá.

tel.0944108124 (oslovenie: cucula1)

sú ešte aj iné ak budeš mať záujem napíš do rubliky
jar88
02.02.10,06:42
Ja som bežne zarábal za mesiac 1500€ , NA ŽIVNOSŤ, píšem to zámerne veľkými písmenami,nech niektorí PUKNÚ od závisti !!!!
Až pokiaľ neprišla kríza .

Ale zarobiť ešte neznamená zbohatnúť.
Veď práve o to tu v téme ide.
Zarábal si 1500 € (pred krízou), možno si si aj niečo odložil a teraz to skončilo a iné starosti začali. (Možno práve tebe nie, ale iní tú starosť možno majú.)
Otázkou je čo s tým, čo ti zostalo a čo s tým urobiť, alebo neurobiť.
jar88
02.02.10,06:55
Mne vŕta v hlave pri Tvojom nicku jediné. Ako taký šesťputénkovo zdatný v myslení môže tráviť čas na Porade, keď naša veda je v takom srabe, že už dávno zaostávame za bratmi Čechmi a bratrancami Poliakmi......A konečne už viem prečo.
Ale nehovor.
Skôr si len namýšľaš že vieš prečo.

Je to presne o tom, kto aké vedomosti vníma. Na vedca sa svojvoľne lepia iné vedomosti, ako na teba, alebo mňa. Každý má to svoje, každý žije vo svojom svete a ten vlastný svet je prepojený s tým svetom okolo.
Naviac ten svet okolo teba a mňa je prepojený s celým svetom. Takto je to v poriadku.
Chyba je len v tom, že celý svet funguje na princípe trhu a náš sa to snaží ignorovať.
MatkoFM
02.02.10,23:23
Väčšina ludí ani nevie čo je to inflácia. že ta to hnevá, nečudujem sa. Ved prichádzaš o peniaze a pritom si ani nič nekúpiš :) aká možnosť, to je veľmi zložitá otázka. Alternatív je milion.... v tom milione alternatív je aj tá tvoja. Otázka znie, ktorá to je...
pavol54
03.02.10,08:56
tak si logicky prajem čo najväčšiu infláciu,(automaticky by mi klesla hodnota úverov a pôžičiek)
Laco-monter
03.02.10,09:42
tak si logicky prajem čo najväčšiu infláciu,(automaticky by mi klesla hodnota úverov a pôžičiek)

nie zlá úvaha...:( :cool:
Danila
03.02.10,10:28
Ale nehovor.
Skôr si len namýšľaš že vieš prečo.

Je to presne o tom, kto aké vedomosti vníma. Na vedca sa svojvoľne lepia iné vedomosti, ako na teba, alebo mňa. Každý má to svoje, každý žije vo svojom svete a ten vlastný svet je prepojený s tým svetom okolo.
Naviac ten svet okolo teba a mňa je prepojený s celým svetom. Takto je to v poriadku.
Chyba je len v tom, že celý svet funguje na princípe trhu a náš sa to snaží ignorovať.... a bolo ráno.;)
Laco-monter
03.02.10,10:37
... a bolo ráno.;)


Prepáč Danila , ale vypovedná hodnota tvojho príspevku mi akosi unikla...:o
jar88
03.02.10,12:52
tak si logicky prajem čo najväčšiu infláciu,(automaticky by mi klesla hodnota úverov a pôžičiek)

Ako to tak čítam, asi by si bol najšťastnejší, ak by tá tvoja banka zbankrotovala.
To by si sa rehotal, čo? (asi si myslíš, že by bolo aj po tvojom dlhu)

Omyl Paľko, omyl. Mal by si po rehote, ale ty to ešte nevieš.
jar88
03.02.10,12:56
Väčšina ludí ani nevie čo je to inflácia. že ta to hnevá, nečudujem sa. Ved prichádzaš o peniaze a pritom si ani nič nekúpiš :) aká možnosť, to je veľmi zložitá otázka. Alternatív je milion.... v tom milione alternatív je aj tá tvoja. Otázka znie, ktorá to je...

A čo tak pustiť na pľac, aspoň jednu z toho milióna.
Laco-monter
03.02.10,13:27
A čo tak pustiť na pľac, aspoň jednu z toho milióna.

Prestaň sa tu navážať do každého a podpichovať , dobre ?

A zahlcovať poradu spamom.
pavol54
03.02.10,13:52
Prepáč Danila , ale vypovedná hodnota tvojho príspevku mi akosi unikla...:o

Niekedy sa troma slovami dá povedať viac ako celou stranou textu, viď predchádzajúce a nasledujúce komentáre.
pavol54
03.02.10,13:55
Ako to tak čítam, asi by si bol najšťastnejší, ak by tá tvoja banka zbankrotovala.
To by si sa rehotal, čo? (asi si myslíš, že by bolo aj po tvojom dlhu)

Omyl Paľko, omyl. Mal by si po rehote, ale ty to ešte nevieš.

TEBA JE TU ŠKODA!! moje názory si vyhrabal z gule? Lebo ja som písal o inflácii nie o bankrote.
Danila
04.02.10,05:56
Prepáč Danila , ale vypovedná hodnota tvojho príspevku mi akosi unikla...:oNad tým si nelám hlavu.:o Akosi si nepochopil, že príspevok nepatril Tebe. Mňa môj kámo jardo určite chápe. Snílek....;)
pavol54
04.02.10,06:59
Nad tým si nelám hlavu.:o Akosi si nepochopil, že príspevok nepatril Tebe. Mňa môj kámo jardo určite chápe. Snílek....;)


M O Ž N O !!!
Z.E.Ú.S.
15.02.10,19:04
to ako by som poradil ochrániť peniaze pred infláciou svojmu klientovi, by v prvom rade záležalo od toho či je ochotný ísť v prípade že to nevýde do straty , teda či je ochotný investovať, inak
jednoducho :1. sporiaci účet - výhoda peniaze kedykoľvek poruke bez poplatkov za skorý výber, nevýhoda nižšie úroky ako na terminovaných účtoch
2.terminovaný účet z dlhodobého hľadiska tam budú úroky aj tak nižšie ako je inflácia,ale vždy lepšie ako nechať peniaze pod matracom alebo na obyčajnom účte
3. stavebné sporenie - možnosť dostať zaujímavé štátne prémie (rodinnou zmluvou) + úrok , ale pozor peniaze netreba vyberať skôr ako o 6 rokov inak o prémie a úroky prídete resp. nejakú ich časť , v súčasnosti je toto 3. riešenie častokrat výhodnejšie ako terminak
Tieto 3 sú najbežnejšie a najbezpečnejšie spôsoby sporenia teda aj ochrany pred infláciou , treba povedať že v súčasnosti je inflácia na historickom minime ( pod 0,5 % !!!) takže dnes Vás krátkodobo ochráni aj dobrý sporiaci účet kde je úrok až 1,5 % , teda nie v každej banke samozrejme :D , na terminakoch sa hybu do tych 2,5 % teda ročna viazanost , na viac rokov by som svojim klientom nedoporučoval viazat v terminakoch , áno 4 % ročne môžu byť lákave pre neznalého človeka, ale pozor ! tako ako dnes je inflácia na historických minimoch tak može byt o rok dva na maximoch, resp. dosť vysoko t,j kludne nad 6-7 % , neprekvapilo by ma ani keby vyskočila nad 10 % ale verme že nie,
ďalšie menej bezpečné sposoby su napr. nákup cudzej meny ktorá je k EUR nízko a očakáva sa že pojde po rokoch hore, potom rozne investie do akcii, dlhopisov, fondov, investovat na komoditnych burzach (tu je ponuka velka už dnes) ale všade je riziko a všade treba sedieť sledovať vývoj presúvať , rozumieť sa tomu...
môžte peniažky vymeniť za zlato, diamanty, drahokamy, umelecké diela......
ďalej môžte käpiť dobrú nehnutelnost a prenajimat ju
môžte začať podnikať ak máte naozaj veľké množstov peňazí tak s časťou začníte podnikať.. ale to je už iná téma, pretože na podnikanie treba okrem kapitálu aj iné veci a hlavne prehľad v tom v čom by ste podnikali ...inak to nedopadne dobre ...
ale na to aby som Vám vedel naozaj dobre poradiť by som musel vedieť oveľa viac ako ste napísali , viete aj Váš lekár Vám neodporúča liek na ktorý ste alergický a mohol by Vás zabiť , na to má zdravotnú kartu kde ma všetky potrebne informacie o vasom zdravotnom stave ja mam niečo podobne o svojich klientoch ale o finančnom stave a podla toho im radim , vyberam pre nich vhodne produkty....
zaregistroval som že nemáte radi finančných poradcov tak od noveho roka sme už sprostredkovatelia a ANI JA ICH NEMAM RAD AJ KED SU TO MOJI KOLEGOVIA !!!! PRETOZE MAM SKUSENOSTI Z PRAXE ZE SU TO HAJZLI , CEST VYNIMKAM , JA SOM JEDNA Z NICH , IHLA V KOPE SENA :D
Kerberos_1
19.02.10,09:26
Ja pracujem tiež ako finančný sporstredkovateľ a nieviem,,, ale mne napadá také niečo ako:::::::: Správcovská spoločnosť?
jar88
19.02.10,17:48
Mne vŕta v hlave pri Tvojom nicku jediné. Ako taký šesťputénkovo zdatný v myslení môže tráviť čas na Porade, keď naša veda je v takom srabe, že už dávno zaostávame za bratmi Čechmi a bratrancami Poliakmi......A konečne už viem prečo.

Danilka neber to osobne, ale to zaostávanie nie je národné, vždy je osobné.

Predstav si, ako to máme.
Máme tu sestru Slovenku (Danilu) a tá si myslí, že je oproti svojim bratom Čechom zaostalá. Naviac ta naša sestra Slovenka vie, že je zaostalejšia, ako náš brat Poliak.
Danila, často sa mýliš, ale tu si naozaj na omyle. Určite nie si zaostalejšia, ako hociktorá Polka či Češka. Ver mi, je to tak.
jar88
19.02.10,18:18
Súhlasím. Najmä ak Tvoje myšlienky sú samá perla. Ty si vlastne perlorodka......:) A Tvoje nezištné rady/ kdeže sú?/ celkom určite očakávam.
Nemusia byť len z lokality pozemkov.;)

Mám jeden z oblasti osobných stávok.
Ja prehlásim, že mám v pozemkoch pravdu a ty mi ju vyvrátiš.
Navrhni si sumu od 5.000 € do 20.000 €
Spíšeme zmluvu o stávke, peniaze položíme na drevo a kto preukáže, že má pravdu vyhrá.
Čo ty na to ? Nebude to dobrý kšeft ?

Túto možnosť stávky dám každému, kto sa prihlási.
Vlastne každému, okrem pána premiéra, pána farára a nášho Pána na nebesiach.

Každú svoju výhru pridám k dvadsať tisícovému stropu, tak že každá ďalšia stávka bude mať minimálnu sumu 5.000 € a strop najmenej 25.000 € až 40.000 €.
Tretia stávka môže byť až o 80.000 €

Ak máš pravdu, a právne ju preukážeš, alebo ja ti ju právne nevyvrátim, môžeš byť poriadne bohatá.
Z.E.Ú.S.
20.02.10,05:16
no kolega správcovská spoločnosť spravuje podielové fondy a to veru nie je najlepšia forma ochrany pred infláciou pán písal že by nerad išiel do straty ......... do správcovskej spoločnosti aj to nie hned hoci akej by som dával len ked už fakt neviem čo s peniazmi, tak tam hodim par euro mesačne......ako dlhodobu formu investície vtedy je to ešte ok
Kerberos_1
20.02.10,11:16
no ale pokial je v nich taka strata a nie su najlepsie preco potom existuju??? pokial ja viem banky idu cez spravcoske spolocnosti a aspon ja si myslim ze banky by nedavali peniaze tam kde su v strate nie??? ved by to bolo predsa na hlavu, aby banky prichadzali o peniaze...ale ak sa mylim opravte ma....aspon sa niecomu novemu priucim....:)
Mikael
20.02.10,14:04
Kerberos_1,Z.E.Ú.S.

uprimne poviem ze nemam nic proti financnym poradcom, ale jednu vec si musite uvedomit pani, a to je ta ze sa sice mozete dokonale vyznat v garantovanych produktoch ale co sa tyka tych negarantovanych investicii, s tym si mozete narobit len a len problemy. na to aby clovek dostal licenciu na vykonavanie jobu sprostredkovatela nepotrebuje ziadne kvalitne vzdelanie v oblasti investovania, uplne mu postaci oboznamenie sa z investicnymi produktami, a to je si myslim uplne neadekvatne.

takze ak mozem poradit sprostredkovavaniu investicie do fondov , akcii , alebo nedajboze mien a komodit sa prosim zdaleka vyhnite. moze to sposobit problemy nielen vasim klientom, ale ak ste skutocne seriozni poradcovia , tak aj Vam. kazdy poradca by predsa mal svojmu klientovi odporucat len nieco co skutocne dobre pozna.
Mikael
20.02.10,14:15
Kerberos_1

na otazky preco banky investuju do fondov je uplne jednoducha, pretoze prostriedky su klientske a nie vlastne. obrovskym rozdielom je totiz to ked ma banka investovat vlastne peniaze , alebo klientske. banky totiz vo vseobecnosti na klientoch parazituju. presuvaju zodpovednost, vytvoria alebo investuju do fondu, ktory je v nasich koncinach z pravidla neriadeny, a pod zamienkov uplne stupidnych pouciek o investicnom horizonte a mierou rizika s nim spatou klientom nedavaju na vyber ziadnu inu alternativu. naopak svoje vlastne investicie zhodnocuju v striktne riadenych a kontrolovanych fondoch ktore su ale svojou strukturou uplne ine ako tie ktore nakoniec vo svojich ponukach mozu najst aj sprostredkovatelia :).

a o tomto som prave pisal v prispevku vyssie. ak poznam fond ako produkt a nepoznam sposob riadenia (neriadenia) , tak sa investicia meni z bezpecnej na extremne nebezpecnu, a to ani nemusim spominat veci ako kurzove riziko, alebo to ze samotna institucia ktora ten fond vytvorila moze stat na vode.
mona091
20.02.10,14:20
Zadana bola jendoznacna otazka:

Takze ak ma niekto nejaky napad ako minimalizovat straty sposobene inflaciou tak sem s tym. Ide mi o ochranu penazi pred inflaciou a co najmensie riziko.


Najprv usmernim, ze zo zadania vyplyva, ze klient neziada vynos, ale ochranu vo vyske inflacie, to znamena, ze ak klient ma napriklad 100 tisic, pri strate z dovodu inflacie by mal napriklad 97 tisic za predpokladu 3.% inflacie, comu chce zabranit.
Ak si da niekto namahu a napise kolko je v sucastnosti inflacia, tak zisti, ze najlepsou ochranou pred inflacnou stratou v tomto case je temrinovany vklad s % vzssim ako inflacia.
Samozrejme, o niekolko mesiacov sa situacia moze uplne zmenit, ale vtedy sa bude riesit buduca situaci v case. dokonca, momentalne hrozi opak inflacie.

a este bonus, su moznosti, kedy moze majitel uctu ziadat o navratenie zrazenej dane = isty zisk,

a na zaver, su terminovane ucty vysoko nad urovnou 1,5% p.a. s rocnou viazanostou, a samozrejme pod slovenskym fondom ochrany vkladov
marjankaj
20.02.10,21:26
Zadana bola jendoznacna otazka:

Takze ak ma niekto nejaky napad ako minimalizovat straty sposobene inflaciou tak sem s tym. Ide mi o ochranu penazi pred inflaciou a co najmensie riziko.


Najprv usmernim, ze zo zadania vyplyva, ze klient neziada vynos, ale ochranu vo vyske inflacie, to znamena, ze ak klient ma napriklad 100 tisic, pri strate z dovodu inflacie by mal napriklad 97 tisic za predpokladu 3.% inflacie, comu chce zabranit.
Ak si da niekto namahu a napise kolko je v sucastnosti inflacia, tak zisti, ze najlepsou ochranou pred inflacnou stratou v tomto case je temrinovany vklad s % vzssim ako inflacia.
Samozrejme, o niekolko mesiacov sa situacia moze uplne zmenit, ale vtedy sa bude riesit buduca situaci v case. dokonca, momentalne hrozi opak inflacie.

a este bonus, su moznosti, kedy moze majitel uctu ziadat o navratenie zrazenej dane = isty zisk,

a na zaver, su terminovane ucty vysoko nad urovnou 1,5% p.a. s rocnou viazanostou, a samozrejme pod slovenskym fondom ochrany vkladov

Veď to je jednoduché. Treba sa tých 100 000 zbaviť. Ak bude mať nulu tak pri 3% alebo aj inej inflácii bude strata 0 a teda nič nestratí.:---:D:eek:
Genesis.SVK
22.02.10,06:21
v podstate dakujem za info ... sporiaci ucet mam ING konto kde som ulozil financne prostriedky kym nenajdem nahodou nieco lepsie ... stavebko som si zalozil tiez pred 7 rokmi ... sice som uz podmienky pre vybratie penazi splnil aj tak som ich tam nechal a sporim dalej pretoze momentalne tam mam urok 3 percenta co je podla mna momentalne velmi dobre ... len problem je ze vobec nemam predstavu ci mozem sporit na PSS ucte aj dalej ale zatial nikto nepindal a tak tam posielam peniaze aj nadalej snad potom nebude z toho nejaky problem pri vybere ... jedine co nemam je terminak pretoze tie su mi nejak nesympaticke
Filip Glasa
22.02.10,10:15
Vacsiou sumou penazi som myslel taku sumu pri ktorej pri rocnej inflacii 4 percenta rocne za dva roky by som za stratu mohol kupit nove auto dajme tomu fabiu alebo oktavku.

1. v prvom rade inflácia posledný rok bola veľmi nízka. Aj sporenie na 2-3% úrokom by ti ju bohato vykrylo.
2. ceny tovarov ako sú autá a podobne skôr klesajú. Infláciu ťahali skôr ceny nerastných surovín, energií a podobne.
3. na dva roky nemá význam špekulovať a nič iné ako vklad v banke pre teba nemá význam.

O dva roky kúpiš auto lacnejšie ako dnes, takže inflácie sa nemáš prečo báť. Čokoľvek rizikovejšie ako bankový vklad, alebo eurový peňažný fond je na dva roky nezmysel.

Neexistuje aktívum, ktoré by neustále kopírovalo infláciu. Nehnuteľnosti dlhú dobu infláciu predbiehali (rástli významne rýchlejšie ako inflácia), tak sa kľudne môže stať, že niekoľko rokov budú padať bez ohľadu na výšku inflácie.

Reálne aktíva ako nehnuteľnosti, umenie, akcie firiem a podobne by mohli ochrániť pred hyperinfláciou, keďže pri nej má cenu všetko okrem peňazí. Naopak pri deflácíí (poklese spotrebiteľských cien) majú najvyššiu cenu peniaze a hmotným statkom by teoreticky cena klesela.
jar88
22.02.10,10:39
1. v prvom rade inflácia posledný rok bola veľmi nízka. Aj sporenie na 2-3% úrokom by ti ju bohato vykrylo.
2. ceny tovarov ako sú autá a podobne skôr klesajú. Infláciu ťahali skôr ceny nerastných surovín, energií a podobne.
3. na dva roky nemá význam špekulovať a nič iné ako vklad v banke pre teba nemá význam.

O dva roky kúpiš auto lacnejšie ako dnes(doplním: za predpokladu, že bude mať peniaze), takže inflácie sa nemáš prečo báť. Čokoľvek rizikovejšie ako bankový vklad, alebo eurový peňažný fond je na dva roky nezmysel.

Neexistuje aktívum, ktoré by neustále kopírovalo infláciu(doplním : okrem ľudského umu a ľudskej práce). Nehnuteľnosti dlhú dobu infláciu predbiehali (rástli významne rýchlejšie ako inflácia(doplním: okrem poľnohospodárskej pôdy a tá je tiež nehnuteľnosťou)), tak sa kľudne môže stať, že niekoľko rokov budú padať bez ohľadu na výšku inflácie.

Reálne aktíva ako nehnuteľnosti, umenie, akcie firiem a podobne by mohli ochrániť pred hyperinfláciou, keďže pri nej má cenu všetko okrem peňazí.(aj tu by som doplnil: za predpokladu že máš peniaze) Naopak pri deflácíí (poklese spotrebiteľských cien) majú najvyššiu cenu peniaze a hmotným statkom by teoreticky cena klesela.

Tato doba je iná, ako všetko, čo ľudia zažili v minulosti.

Za pár mesiacov budú peniaze naozaj vzácne. Hlavne tie novo zarobené.
Dantess
22.02.10,11:46
Neviem koľko más Genesis, ale psomínala sa tu suma 300 000 euri. Ja by som kúpil 3 byty v BA po 90 000 (cca), ktoré by som následne dal do prenájmu mierne pod cenu, takže by som mal mesačný zisk 1000eur za nič + 3 byty, ktorých teraz hodnota počas krízy klesla, ale o 3-5 rokov sa určite zvýši. Ak by mi nejaké prachy zostali, tak by som si každý deň užíval na plno, kým by som ich neminul a potom by som si užíval mesačne tých 1 000 euri, čo nieje veľa, ale vzhľadom na to, že sú za nič je to dosť.
jar88
22.02.10,12:49
Neviem koľko más Genesis, ale psomínala sa tu suma 300 000 euri. Ja by som kúpil 3 byty v BA po 90 000 (cca), ktoré by som následne dal do prenájmu mierne pod cenu, takže by som mal mesačný zisk 1000eur za nič + 3 byty, ktorých teraz hodnota počas krízy klesla, ale o 3-5 rokov sa určite zvýši. Ak by mi nejaké prachy zostali, tak by som si každý deň užíval na plno, kým by som ich neminul a potom by som si užíval mesačne tých 1 000 euri, čo nieje veľa, ale vzhľadom na to, že sú za nič je to dosť.
Dantrss,
keby si dostal tú istú možnosť (rentu 1500 euri mesačne) za 30.000 euri, bral by si ju?
Mikael
22.02.10,12:55
Dantess

cele je to postavene na tom ze cena bytov bude stupat, ak klesne cena z 90 na 80 bude tak investiciu neochrani. naopak . nic ine ako garantovany vynos nepprichadza do uvahy
Filip Glasa
22.02.10,12:56
takže by som mal mesačný zisk 1000eur za nič + 3 byty
to je 4% výnos zo sumy 300 000 EUR, takže to nie je za nič, ale za ten kapitál. Rovnako veľký výnos je tuším ešte stále možné dostať aj v banke na termínovaný vklad a to bez práce (zhánať nájomníkov) a rizika (pokles ceny nehnuteľnosti, neobsadenosť, pokles ceny nájmu, atď).
jar88
22.02.10,13:17
to je 4% výnos zo sumy 300 000 EUR, takže to nie je za nič, ale za ten kapitál. Rovnako veľký výnos je tuším ešte stále možné dostať aj v banke na termínovaný vklad a to bez práce (zhánať nájomníkov) a rizika (pokles ceny nehnuteľnosti, neobsadenosť, pokles ceny nájmu, atď).

Ale tie 4 % sú odmena, ako keby 300.000 € nebol žiadny kapitál.
Tých pár percent je 8.748 € ročne (to je 150 mechov fazule)
8748 € : 12 = 729 € mesačne.

Dantess dostane 333 € x 3 = 1000 evri mesačne.

Ty tomu veríš, že bude v Bratislave niekedy nájom bytu pod 333 €/mesiac ?
Sú tu aj realitné agentúry a radi sa budú starať o plnú vyťaženosť, aj za 350 €/mes.
Dantess
22.02.10,13:17
Ja som vychádzal z toho, že je kríza a byty sú historicky najlacnejšie. A ich ceny sa nehýbu v rozmedzi desiatok tisic eur. Ale naštastie nemam taky problem kam dať 300 000 eur :D:D
Filip Glasa
22.02.10,14:38
Ja som vychádzal z toho, že je kríza a byty sú historicky najlacnejšie.
nie sú najlacnejšie - stále sú drahé, cca ako v roku 2006-2005. Kľudne môžu klesať aj niekoľko ďalších rokov.

4% z 300 000 je 12 000/ročne, teda 1000 mesačne. Za takýto výnos prenajímať byt a ešte niesť riziko je vyslovená hlúposť.
jar88
22.02.10,14:49
nie sú najlacnejšie - stále sú drahé, cca ako v roku 2006-2005. Kľudne môžu klesať aj niekoľko ďalších rokov.

4% z 300 000 je 12 000/ročne, teda 1000 mesačne. Za takýto výnos prenajímať byt a ešte niesť riziko je vyslovená hlúposť.

4% z 300.000 €/ročne s viazanosťou na 2 roky je 9.720 €/ročne
To je 810 € mesačne

Dantes píše že za 300.000 € má 3 byty po 90.000 evri - nie jeden za 300
Filip Glasa
22.02.10,15:22
neviem akú viazanosť do toho motáš. Úroková sadzba 4% p.a. je dostupná aj v slovenských bankách. To je rovných 12000 ročne z 300 000 eur. V zahraničných bankách v rámci eurozóny (nie gréckych :-) napr. aj okolo 5% p.a.
Mikael
22.02.10,15:24
byty su historicky 2 najdrahsie, lacnejsie boli 05-06 aj 07
Mikael
22.02.10,15:27
je to nebezpecna investici na 2 roky, pretoze je nediverzifikovana a pohyb -200Eur na stvorcovy meter rozne nieje nic vynimocne
Filip Glasa
22.02.10,15:36
podľa NBS sú síce ceny vyššie ako v roku 2007, ale tá má údaje z ponukových cien z realitiek. Realizované ceny z katastra nikto nepozná, ale odhadom budú o 10-15% nižšie ako ponukové z inzercie:
http://www.nbs.sk/sk/statisticke-udaje/vybrane-makroekonomicke-ukazovatele/ceny-nehnutelnosti-na-byvanie/ceny-nehnutelnosti-na-byvanie-podla-typu-bytu-a-domu
HARAX
22.02.10,16:15
Točiť točiť a točiť kapital ,inak .....:)
jar88
24.02.10,06:23
neviem akú viazanosť do toho motáš. Úroková sadzba 4% p.a. je dostupná aj v slovenských bankách. To je rovných 12000 ročne z 300 000 eur. V zahraničných bankách v rámci eurozóny (nie gréckych :-) napr. aj okolo 5% p.a.

Motám do toho viazanosť, ako napríklad termínovaný vklad s podmienkou uloženia peňazí na určité časové obdobie.

Úroková sadzba 4% za rok nie je 4 € za rok zo 100 € vkladu (nikde na Slovensku) Tak neviem prečo to sem motáš, si predsa odborník na investovanie - zhodnocovanie peňazí. (máš aj stránku, nie ?)

Tu máš príklad koľko ti zostane z 3000 € na bežnom účte za rok
http://www.financnahitparada.sk/bezne-ucty/detaily/126-vub-flexiucet-1

Je to 2,43 € za rok z 3000 € = 3002,43 € (3000 € plus 2 € plus 43 centov)
Tie 4% nie sú ako sa ty snažíš deklarovať 120 €.
Filip Glasa
24.02.10,11:45
jar88 - keby si trošku surfoval, tak by si zistil, že sú na Slovensku termínované vklady s úročením 4% p.a. . To p.a. za výškou úroku znamená, že je to sadzba za rok. Čiže aj keď je viazanosť 2-3, alebo 10 rokov, ale je úrok uvedený s označením p.a., tak je to úrok za jeden jediný rok a to pri zloženom úročení.

http://financie.etrend.sk/investicie/slovnik-investora-pa-alebo-per-annum.html

Úroková sadzba 4% za rok je 4 € za rok zo 100 € vkladu - a to nie len na Slovensku, ale všade na svete kde poznajú matematiku.
jar88
24.02.10,14:57
O čom to tu točíš ty úbožiačik (klamár!)

Banka Všeobecná úverová banka
Názov produktu Flexiúčet 1
Parametre zo vstupného formulára zadané klientom
Počet Jednorázových príkazov 0
Počet Trvalých príkazov 1
Počet Inkás/SIPO 1
Počet Platieb v obchodoch (POS) 1
Počet Výberov z bankomatov 0
Bankové operácie cez internet/osobne cez internet
Najčastejšie som na svojom účte v pluse

Priemerný zostatok na účte 3 000,00 €

Výbery z bankomatov výbery z bankomatov vlastnej banky
Platby kartou cez internet Nie
Ročne zaplatíte celkom 22,05 €
Ročné poplatky 24,48 €

Úroková sadzba 0,10 %

Úrokové náklady/výnosy 2,43 €
Všeobecné parametre produktu
Podmienky získania
Povinný minimálny zostatok 6 EUR

Výhody/Bonusy Možnosť zriadenia cez internet banking VÚB. V balíku je neobmedzený počet zmien trvalého príkazu a inkasa, osobná úverová linka,služba flexisporenie, diferencované spoplatňovanie, charitatívna platobná karta Maestro Dobrý anjel . Ak budete chcieť, bezplatne za vás banka vybaví zrušenie účtu a presun trvalých príkazov a inkás z vašej starej banky. Ak si zriadite Flexiúčet extra, odmení Vašu aktivitu úrokom 6% p.a. na zostatok do výšky 611 Eur, stačí ak si necháte na flexiúčet extra zasielať minimálne 497 Eur mesačne a každý mesiac urobíte aspoň 12 pohybov na účte .
Služby zahrnuté v cene balíka/účtu
Základná ponuka produktov V cene balíka si môžete vybrať 3 produkty z tejto základnej ponuky : -debetná karta Maestro Dobrý anjel, Maestro, VISA Electron, MasterCard, VISA Classic -zriadenie a vedenie služby Internet banking a Mobil banking -vedenie jedného sporiaceho účtu a zasielanie výpisu z neho 1 krát mesačne -poskytnutie nezabezpečeného flexidebetu -vedenie kartového účtu pre kreditnú kartu Flexikarta /MC Original -prvé 2 poplatky typu výber hotovosti v bankomate -prvé 3 poplatky typu platba cez trvalý príkaz alebo inkaso -prvé 4 poplatky typu platba platobnou kartou u obchodníka -vedenie jedného Start konta pre rodinného príslušníka majiteľa účtu -zasielanie SMS správ o pohyboch na bežnom účte, o použití platobnej karty alebo inom zvolenom type upozornení v priebehu mesiaca v počte 10 ks -poistenie platieb pri pracovnej neschopnosti majiteľa účtu -poistno-asistenčné služby pre domácnosť
Počet predplatených zriadení Trvalých prkazov na pobočke neobmedzene
Počet predplatených zriadení Trvalých príkazov cez internet neobmedzene
Počet predplatených zriadení Inkasa na pobočke neobmedzene
Počet predplatených zriadení Inkasa cez internet neobmedzene
Počet predplatených Trvalých príkazov
Počet predplatených Inkás/SIPO
Počet predplatených Jednorázových platieb cez internet neobmedzene
Počet predplatených Jednorázových príkazov na pobočke
Počet predplatených Bezhotovostných kreditov na účet neobmedzene
Počet predplatených Platieb u obchodníkov (POS)
Počet predplatených Výberov z bankomatov vlastnej banky
Počet predplatených Výberov z bankomatov cudzej banky
Počet predplatených kariet bez možnosti platieb cez internet
Karty bez možnosti platieb cez internet v cene balíka
Počet predplatených kariet s možnosťou platieb cez internet
Karty s možnosťou platieb cez internet v cene balíka
Internet banking je v cene balíka Áno , pri zvolení
Mobil banking - v cene balíka Áno , pri zvolení
SMS Banking- v cene balíka Áno , pri zvolení
Počet predplatených SMS správ - v cene balíka 10
e-mail banking- v cene balíka ???
Poistenie
Povolené prečerpanie je v cene balíka Áno , osobná úverová linka po splnení bankou stanovených kritérii
Výpisy elektronicky Áno mesačne, alebo osobne na pobočke
Výpisy poštou Áno mesačne
Povolené prečerpanie/Kontokorent
Podmienky pre získanie Povoleného prečerpania pravidelný mesačný príjem min. 3 mesiace zasielaný na účet
Úroková sadzba pri povolenom prečerpaní účtu
Sankčná úroková sadzba pri nepovolenom prečerpaní účtu 25% p.a.
Poplatok za zriadenie balíka
Poplatok za balík 1,89 €
Poplatok za balík po zľave 1. 0,0 €
Podmienky získania zľavy 1. Vybraní aktívni klienti spoločností Triangel a Quatro, ktorí mesačne realizujú aspoň 3 pohyby na flexiúčte a súčasne sa im naň zasiela mzda v minimálnej výške 130 € , majú vedenie účtu v danom mesiaci bezplatné.
Poplatok za balík po zľave 2.
Podmienky získania zľavy 2.
Poplatok za balík po zľave 3.
Podmienky získania zľavy 3.
Poplatok za zrušenie účtu 0 EUR
Informácie o cenníkových poplatkoch (pokiaľ nie sú zahrnuté v balíku/v účte)
Poplatok za Prijatú platbu bezhotovostnú 0,00 €
Poplatok za Jednorázový príkaz zadaný na pobočke 0,50 €
Poplatok za Jednorázový príkaz zadaný cez internet 0,15 €
Poplatok za Trvalý príkaz 0,15 €
Poplatok za Inkaso 0,00 €
Poplatok za zriadenie Trvalého príkazu na pobočke 0,00 €
Poplatok za zriadenie Trvalého príkazu cez internet 0,00 €
Poplatok za zriadenie Inkasa na pobočke 0,00 €
Poplatok za zriadenie Inkasa cez internet 0,00 €
Poplatok za Výber z bankomatu vlastnej banky 0,20 €
Poplatok za Výber z bankomatu cudzej banky 1,33 €
Poplatok za Platbu v obchode (POS) 0,15 €
Poplatok za zriadenie Internet bankingu 0,00 €
Mesačný poplatok za Internet banking 0,83 €
Mesačný poplatok za Prečerpanie ne bežnom účte 0,66 €
Minimálne ročné náklady na kartu s možnosťou platby cez internet 21,58 €
Minimálne ročné náklady na kartu bez možnosti platby cez internet 8,30 €
Frekvencia zasielania výpisov

V ktorej banke dostaneš 4% p.a. = z 1000 € to má byť 40 € ?

Takto môžeš doma so svojou starou.
jar88
24.02.10,15:04
To to som nazval vklad s viazanosťou na 1 rok (baran)

Banka J&T BANKA, a. s.
Názov produktu Termínovaný vklad
Parametre zo vstupného formulára zadané klientom

Výška vkladu 30 000,00 €

Viazanosť vkladu 12 mesiacov
Celkové výnosy 874,80 €
Úroková sadzba 3,60 %

Všeobecné parametre produktu
Podmienky získania Podmienkou zriadenia a vedenia vkladového účtu je vloženie minimálneho vkladu vo výške 30.000,- EUR. Operácie v danej banke sa dajú realizovať len cez internet.
Výhody/Bonusy Každý vkladateľ získava luxusný týždňový pobyt pre 2 osoby v niektorom z tatranských štvorhviezdičkových Grandhotelov a skipasy na Tatranské lanovky za každých vložených 30.000,-EUR. Pri viazanosti 24 mesiacov si klienti môžu vybrať buď týždenný pobyt pre 4 osoby alebo dvojtýždenný pobyt pre 2 osoby.
Nevýhody
Viazanosť vložených prostriedkov/výpovedná lehota 1 rok, 2 roky, 3 roky, 4 roky, 5 rokov
Minimálny vklad 30 000,00 €
Možnosť kedykoľvek vkladať prostriedky Áno ,do 90 dní od vykonania prvého vkladu
Možnosť kedykoľvek vyberať prostriedky Nie
Povinnnosť viesť v banke bežný účet Nie
Frekvencia pripisovania úrokov pri viazanosti 1 a 2 roky ročne, pri ostatných polročne
Kapitalizácia úroku (pripisovanie úroku k istine) Áno
Garancia výška úrokovej sadzby počas viazanosti prostriedkov Áno
Automatická obnova vkladu v deň splatnosti Nie
Zasielanie výpisov Áno, zdarma
Informácie o cenníkových poplatkoch (pokiaľ nie sú zahrnuté v balíku/v účte)
Poplatok za zriadenie 0,00 €
Poplatok za vedenie vkladového účtu 0,00 €
Poplatok za hotovostný vklad
Poplatok za hotovostný výber
Poplatok za bezhotovostný prevod na účet 0,00 €
Poplatok za zrušenie účtu 0,00 €
Poplatok za umorenie (zrušenie) vkladnej knižky
Sankcia za predčasný výber do 14 dní od splatnosti
Sankcia za predčasný výber do 1 mesiaca do splatnosti
Sankcia za predčasný výber do 2 mesiacov do splatnosti
Sankcia za predčasný výber do 3 mesiacov do splatnosti
Sankcia za predčasný výber do 6 mesiacov do splatnosti
Sankcia za predčasný výber do 9 mesiacov do splatnosti
Sankcia za predčasný výber do 12 mesiacov do splatnosti
Sankcia za predčasný výber do 18 mesiacov do splatnosti
Sankcia za predčasný výber do 24 mesiacov do splatnosti
Sankcia za predčasný výber do 36 mesiacov do splatnosti
Sankcia za predčasný výber do 48 mesiacov do splatnosti
Sankcia za predčasný výber nad 48 mesiacov do splatnosti
Poznámka k sankcii za predčasný výber individuálne, banka tento údaj nezverejňuje

Ty na to napíšeš že máme aj termínované
3,6 % z 30.000 € je 1.080 €

Si obyčajný chudák
Danila
24.02.10,15:13
Chcela som sa tu dozvedieť nejakú múdrosť, ale odchádzam sprostá ako pantofla......;):)
jar88
24.02.10,16:41
Chcela som sa tu dozvedieť nejakú múdrosť, ale odchádzam sprostá ako pantofla......;):)

Veď to je snáď logické. (aspoň mne):D

Predstav si čo iné môže normálneho človeka napadnúť,
keď vidí že do búdy vbehol pes a vybehne z nej mačka.;)

(čarovná búda.. nie?) No predsa je logické, že v obyčajnej búde by sa pes nikdy nemohol zmeniť na mačku.:eek:

mimotemyP.S. už si si zistila čo je "Fragonare" ?

P.S.- 2.. porada nie je čarovná búda:cool: Ja sa tu dobre bavím:cool:
Danila
25.02.10,05:42
Veď to je snáď logické. (aspoň mne):D

Predstav si čo iné môže normálneho človeka napadnúť,
keď vidí že do búdy vbehol pes a vybehne z nej mačka.;)

(čarovná búda.. nie?) No predsa je logické, že v obyčajnej búde by sa pes nikdy nemohol zmeniť na mačku.:eek:

mimotemyP.S. už si si zistila čo je "Fragonare" ?

P.S.- 2.. porada nie je čarovná búda:cool: Ja sa tu dobre bavím:cool:Jardo, keby si tak vysoko vyskočil, ako si " múdry ", tak nikdy na zem nedopadneš.....;)
drajver
25.02.10,07:42
Veď to je snáď logické. (aspoň mne):D

Predstav si čo iné môže normálneho človeka napadnúť,
keď vidí že do búdy vbehol pes a vybehne z nej mačka.;)



Napadajú ma takéto riešenia :
- mačka bola kradnúť
- je veľká zima a "odvekí nepriatelia " sa striedajú v "teplejšej" búde
- búda je malá = nevmestia sa tam obaja
- tak ako sa ty nevmestíš do kože a riešiš problémy, na ktoré máš vplyv "limitne sa blížiaci nule" :---
Filip Glasa
25.02.10,13:59
jar88 - keď sa nevieš slušne chovať, tak si píš s niekým komu tvoj štýl komunikácie vyhovuje. Každý si na teba urobí názor podľa tvojho slovníka. Svoje medzery v matematike si môžeš doplniť na niektorej základnej škole. Slušnú výchovu ťa už asi nenaučia nikde.

Ak sa chceš za každú cenu hádať bez toho, aby si pomohl zadávateľovi témy zorientovať sa, tak to skús niekde na pokeci.

V skratke o čo išlo mne: je vyslovená hlúposť prenajímať byt za cca 4% hrubý výnos ročne ak nesiem riziká (pokles ceny bytu, neobsadenosť, atď) ale aj náklady (rekonštukcie bytu každých 10-15 rokov v cene niekoľko sto tisíc). A to vzhľadom na bezrizikový a bezpracný úrok v banke od 3,5 - 5% p.a. Naviac úrok v banke funguje zloženým úročením (úroky z úrokov), ale nájomné v dnešnej dobe nemám šancu veľmi zvyšovať, takže ten 4% úrok je len jednoduchého úročenia (nenabaľujú sa úroky z úrokov).

Mimochodom v spomínanej Ja a Ty banke máš napr. termiňák s viazanosťou 2 roky s úrokovou sadzbou 4% p.a. Teda v prvom roku dostaneš 4% a v druhom roku 4% z vkladu + 4% z úroku z predchádzajúceho roku. Teda má úrokovú sadzbu 4% p.a.
Keď kúpiš byt, tak tam síce nemáš žiadnu viazanosť, ale jeho predaj ti bude trvať niekoľko mesiacov a stáť ťa dosť času aj peňazí. Takže na 2 roky je to absolútne nevhodná investícia.

PS - nehíkaj nad tými 5% p.a. a ani nekopíruj podmienky z VÚB. Kto je aspoň trošku schopný, tak si nájde v eurozóne (na západ od nás) aj banky s úročením vkladov nad 5% p.a.
jar88
25.02.10,14:47
Motám do toho viazanosť, ako napríklad termínovaný vklad s podmienkou uloženia peňazí na určité časové obdobie.

Úroková sadzba 4% za rok nie je 4 € za rok zo 100 € vkladu (nikde na Slovensku) Tak neviem prečo to sem motáš, si predsa odborník na investovanie - zhodnocovanie peňazí. (máš aj stránku, nie ?)

Tu máš príklad koľko ti zostane z 3000 € na bežnom účte za rok
http://www.financnahitparada.sk/bezne-ucty/detaily/126-vub-flexiucet-1

Je to 2,43 € za rok z 3000 € = 3002,43 € (3000 € plus 2 € plus 43 centov)
Tie 4% nie sú ako sa ty snažíš deklarovať 120 €.

Filip Glasa,
teraz slušne, najslušnejšie ako to len dokážem.
Nájomné z jedného bytu v Bratislave je 500 €/mesačne, plus energie.
Ak zoženieš nájom stotisícového bytu za menej klobúk dole. (nasypem si popol na hlavu)
Za tri byty je 3 x 500 = 1500 € pred zdanením.
Za rok je to 12 x 1500 = 18.000 € tomu poviem výnos pred zdanením 19 %.

Úrok z 300.000 € za rok je pri 4% naozaj 300000 x 0,04 = 12000 €
ale to je len 4% p.a. pritom skutočný výnos bude len 2.916 €
Ak niekomu tvrdíš že viac je to prinajmenšom tvoja nevedomosť (pri tvojej odbornej zdatnosti) by som to vedel slušne nazvať len klamstvom.

Dovolím si tvrdiť, že si vedel o čom píšeš.
duves
05.03.10,05:54
Filip Glasa,
teraz slušne, najslušnejšie ako to len dokážem.
Nájomné z jedného bytu v Bratislave je 500 €/mesačne, plus energie.
Ak zoženieš nájom stotisícového bytu za menej klobúk dole. (nasypem si popol na hlavu)
Za tri byty je 3 x 500 = 1500 € pred zdanením.
Za rok je to 12 x 1500 = 18.000 € tomu poviem výnos pred zdanením 19 %.

Úrok z 300.000 € za rok je pri 4% naozaj 300000 x 0,04 = 12000 €
ale to je len 4% p.a. pritom skutočný výnos bude len 2.916 €
Ak niekomu tvrdíš že viac je to prinajmenšom tvoja nevedomosť (pri tvojej odbornej zdatnosti) by som to vedel slušne nazvať len klamstvom.

Dovolím si tvrdiť, že si vedel o čom píšeš.
V tých číslach sa zaiste nemýliš, no podla mna mať 3 byty a myslieť si, že budu po celu dobu prenajate je scestne. A od tych vynosov treba odrátať náklady, ktoré s tým súvisia - občas vymalovať, nejaka údržba.....nezabudnuť na vandalizmus (resp.krádeže zariadení), lebo aj to je realita pri prenajímaní.
Už to nebude 19%.
jar88
05.03.10,09:44
V tých číslach sa zaiste nemýliš, no podla mna mať 3 byty a myslieť si, že budu po celu dobu prenajate je scestne. A od tych vynosov treba odrátať náklady, ktoré s tým súvisia - občas vymalovať, nejaka údržba.....nezabudnuť na vandalizmus (resp.krádeže zariadení), lebo aj to je realita pri prenajímaní.
Už to nebude 19%.

V tejto téme sa jednalo o ochrane peňazí pred infláciou. To sa naplnilo už kúpou bytov. To či bude mať nájom 12 mesiacov, alebo 8 mesiacov nehrá veľkú roľu. Rovnako nie je dôležité či teraz dostane 500 €/mes. alebo 350 €/mes. Za pol roka to môže byť inak.
Dôležité je že má hodnotný majetok (nehnuteľnosť) ktorého hodnota sa mení s infláciou a cenou práce.
duves
05.03.10,09:52
Ochrana pred znehodnotením je aj investícia do zlata. Kto vie ako dopadne naše euro gréckou dierou a Sorosovymi spekulaciami.
jar88
05.03.10,10:16
Ochrana pred znehodnotením je aj investícia do zlata. Kto vie ako dopadne naše euro gréckou dierou a Sorosovymi spekulaciami.

V čom vidíš tu grécku dieru a čo rozumieš pod pojmom špekulácia?
Ja si myslím že Soros nešpekuluje, on rovno koná.
duves
05.03.10,10:30
jar88
05.03.10,10:48
Grécky vnútorný dlh
a
http://ekonomika.sme.sk/c/5271114/euro-vraj-rozhojdal-sorosov-hedzovy-fond.html

Nehnevaj sa duves, ale nebudem sa k tomu vyjadrovať.
Pri nekonkrétnych veciach vznikajú hádky a to nepotrebujeme.

Ja to stále vidím v neskutočnom rozdiely v daňovom systéme a ten sa polpercentnou sadzbou na úrokoch zmazať nedá.
duves
05.03.10,11:33
Bude lepsie, ak sa nebudeš vyjadrovať. Myslim, že ta viacerí tu na fórume prosíme, žiadame o slušné chovanie.
jar88
05.03.10,11:54
Bude lepsie, ak sa nebudeš vyjadrovať. Myslim, že ta viacerí tu na fórume prosíme, žiadame o slušné chovanie.
Čo si tým chcel povedať?
Mikael
05.03.10,17:20
spekulaciu netreba vnimat ako pejorativny vyznam. je to standardna operacia kde sa predpoklada pohyb trhu. to ze soros a hedgove fondy sposobili prepad eura voci dolaru je hlupost, to by ta vecera museela byt ako svadba :). samozrejme ze na prepode participovali, ale problem je v zlej kondicii eurozony a nie par fondoch ktore nemaju silu poslat zdravy trh pod zem. vybrali si preto choru eurozonu. btw. to ze spekulantov laka urokovy diiferencial je totalna somarina, diferencial totiz v porovnani z tou realy ktora bola hra uplne marginalny vyznam. navyse je v opacnom garde, cize v neprospech shortov (predaj eur a nakup usd)
orientmonkey
08.03.10,09:08
Spekulant je subjekt, ktory nakupuje a predava komodity za ucelom co najrychlejsieho zisku, takymto subjektom moze byt velka spolocnost, ale aj fyzicka osoba. Taketo chovanie prinasa velke riziko, ktore spekulant berie na seba.

Pokial viem tento faktor sa najcastejsie vyskytuje pri kupe a predaji cennych papierov (koli kurzovym zmenam) a pri nakupe a predaji nehnutelnosti. Dolezite je si uvedomit, ze spekulanti casto posobia ako pozitivny prvok trhu vdaka tomu, ze casto nakupuju komodity aj ked ostatne subjekty su opatrne a tak pomahaju zmiernovat dopad recesie (napr. aj pri fin. krize)
Dauha
11.02.13,10:35
DOBRY DEN,
AK VAS SKUTOCNE ZAUJIMA AKO OCHRANIT VASE PENIZE PRED INFLACIOU KONTAKTUJTE MA MA NA TELEFONNOM CISLE 0949 150 900 ALEBO MAILOM NA WOLF.DAUHA@GMAIL.COM. NIE SOM ZIADNY FINANCNY PORADCA ALE URCITE MAM PRE VAS NIECO CO BY VAS ZAUJALO.
aktaK
11.02.13,10:51
iba ak mat sa na pozore!