chandler
28.01.10,10:37
Stal som sa platcom DPH a dostal som karticku. Len neviem presne co to vsetko obnasa. Predstavujem si to takto, mozete mi potvrdit ci sa nemylim, prosim :)

Na fakturu budem davat uz aj DPH.
Moje DIC ma teraz na zaciatku SK. Potrebujem si aj zmenit peciatku kvoli tomu?
Mozem si kupit novy pocitac a mobil a bude ma to stat o DPH menej :)
Do 25.aprila musim spocitat DPH a zaplatit ju. - a potom kazde 3 mesiace.
Musim si davat pozor aby mi stat nemusel DPH vracat - vtedy vraj pride kontrola, som pocul :)

Je to vsetko alebo tam je este nieco o com netusim?
Zoltán Kovács
28.01.10,09:42
Stal som sa platcom DPH a dostal som karticku. Len neviem presne co to vsetko obnasa. Predstavujem si to takto, mozete mi potvrdit ci sa nemylim, prosim :)

Na fakturu budem davat uz aj DPH. ÁNO
Moje DIC ma teraz na zaciatku SK. DIČ ti ostalo bez SK. DIČ je identifikátor na daň z príjmu, a IČ DPH je zase na dph. Potrebujem si aj zmenit peciatku kvoli tomu? Nemusiš.
Mozem si kupit novy pocitac a mobil a bude ma to stat o DPH menej :) Menej to nebude (teda zaplatiš v obchode tak isto, ako keď si bol neplátcom), ale máš možnosť si žiadať zaplatenú DPH od štátu.
Do 25.aprila musim spocitat DPH a zaplatit ju. - a potom kazde 3 mesiace.
Musim si davat pozor aby mi stat nemusel DPH vracat - vtedy vraj pride kontrola, som pocul :) Toto je JPP (jedna pani povedala). Nadmerný odpočet ešte neznamená automaticky daňovú kontrolu. Sú prípady, keď jednoducho je vyšší nákup ako predaj.

Je to vsetko alebo tam je este nieco o com netusim?


Odporúčam ešte prečítať zákon o DPH.
chandler
28.01.10,10:00
Odporúčam ešte prečítať zákon o DPH.


Dakujem za radu a uz idem citat.