schreiterka
22.09.05,09:29
Dlho som patrala na porade, ale nenasla som nic o zamestnani cudzinca, resp. obcana CR v SR na dohodu o vykonani prace. Je mozne uzavretie takejto dohody, alebo ma to nejake obmedzenia? Je potrebne, aby tento obcan CR mal pracovne povolenie na SR, alebo ine nalezitosti, ktore treba najprv zariadit {nejake specialne prihlasky do poistovni}?
Neviete ci existuju nejake rozdiely pri zamestnavani obcana CR u nas a obcanov z inych krajin EU?

Za pomoc dakujem.
Jenny
09.10.05,12:50
Aj ja by som potrebovala poradiť presne s týmto istým problémom. Ako je to s odvodmi do poisťovní, prípadne aké iné povinnosti má cudzinec z EU pri dohode o vykonaní práce v SR, ak vo svojej krajine platí poistné. Ďakujem.
ajacik
26.07.06,08:55
Ja by som sa rada vrátila k tejto otázke.

Ak slovenská firma zamestnáva českého občana na TPP, treba niečo iné, ako pri zamestnávaní občana SR?

veľmi pekne dakujem
Jara
26.07.06,09:34
Pri zamestnavaní zahr. pracovníka je potrebný súhlas úradu práce so zamestnaním tohto občana. Myslím že je to preto, lebo aj naša krajina chce predovšetkým zamestnať našich ľudí a nie zahraničných a naši sedia doma. No keď si daš žiadosť že tento a nik iný bude mať pre teba jednoznačne prínos, tak to schvália. Inak je potrebné len jeho rodné číslo, ak ho nemá treba požiadať o jeho pridelenie na Registri v Banskej Bystrici, ale to tu nájdeš na porade presné informácie len si to vyhľadaj, je tam aj adresa. Už sme viackrát tento problém diskutovali a ja som to tam tiež písala. Ak nenájdeš, pošli ss a ja ti napíšem adresu aj čo je k tomu potrebné. Inak postupuješ ako s našimi občanmi
ajacik
26.07.06,09:38
dakujem ti.

rodné číslo ma pridelené české - nelíši sa od nášho. (o registri v BB som už čítala :)).

Problém je ale o to zložitejší, že firma zamestnáva občana ČR už od januára.
Budú s tým nejaké problémy?
ka.ja
09.06.11,08:45
našla som si tu túto tému z roku 2005, ale odvtedy už veľa času uplynulo a my by sme potrebovali teraz uzavrieť dohodu o vykonaní práce s občanom ČR - miesto výkonu práce bude SR. Mám postupovať tak, ako by som uzatvárala dohodu o vykonaní práce so slovákom, alebo nejako inak?
omorfoula
13.06.11,07:19
veru i ja by som potrebovala s tymto poradit, ale myslim si ze kedze je volny trh v ramci EU , nemal by to byt problem.

Proste sa podpise dohoda, treba sa zaregistrovat do 8 dni od podpisu v SP, z odmeny sa do SP zaplati do garancneho fondu 0,25% a urazove poistenie 0,8%

treba sa nahlasit aj na DU, rsp. rozsirit registraciu platitela dane zo ZC o platenie preddavkov na dan za dohodarov.

je to spravne?
omorfoula
13.07.11,06:18
poradi niekto ci je to tak spravne?
dasa90701
16.08.11,13:10
Môže k tomuto niekto poradiť? Hlavne čo sa týka soc.poit. platí sa tu alebo v ČR