alicacka
28.01.10,13:17
Dobrý deń, rada by som sa spýtala skúsenejších a múdrejších. Každému zamestnancovi musím vydať potvrdenie o príjme ? Čo s takými, ktorý požiadajú o ročné zúčtovanie ? Aj takým mám dať potvrdenie ? Môže požiadať o ročné zúčtovanie aj zamestnanec, ktorý mal príjmy aj z pracovného pomeru - preddavky dane a z dohody - zrážková daň ?
Alebo len takí, čo platli preddavkové dane a so zrážkovou daňou musia podať daňové priznanie ?
Vopred všetkým veľmi pekne ďakujem.
brikina
28.01.10,12:36
Dobrý deń, rada by som sa spýtala skúsenejších a múdrejších. Každému zamestnancovi musím vydať potvrdenie o príjme ?
vystavíš len tým, ktoí ťa nepožiadali o vykonanie RZD. ( aj tým, čo ti počas roka 2009 odišli z PP a neprišli ťa požiadať o RZD)

Čo s takými, ktorý požiadajú o ročné zúčtovanie ? Aj takým mám dať potvrdenie ?
nie

Môže požiadať o ročné zúčtovanie aj zamestnanec, ktorý mal príjmy aj z pracovného pomeru - preddavky dane a z dohody - zrážková daň ?

áno, tento rok už áno.

Alebo len takí, čo platli preddavkové dane a so zrážkovou daňou musia podať daňové priznanie ?

nie, možes za neho urobit RZD

Vopred všetkým veľmi pekne ďakujem.


odpovede v texte
invest
28.01.10,12:43
Zamestnanec, ktorý mal príjmy iba zo ZČ požiada zamestnávateľa do 15.2.2010 o vykonanie RZ. V prípade, že mal aj iné zdaniteľné príjmy, požiada do 15.2.2010 o vydanie potvrdenia o zdan. mzde.
Ak do 15.2. nepožiada ani o vykonanie RZ ani o vystavenie potvrdenia si povinná do 10.3.2010 potvrdenie vystaviť a dať zamestnancovi.
alicacka
29.01.10,06:09
Vďaka za pomoc.