MatoB
28.01.10,13:49
Zdravim,

Dnes som si na Google AdWords vytvoril novu reklamnu kampan nastavil som denny rozpocet na 15€ hodil tam okolo 20 klucovych slov a pre kazde klucove slovo nastavil sumu 0,07€ lenze AdWords mi vypisal pri kazdom KS ze:Zobrazujú sa zriedka pre nízke skóre kvality
Tak som nastavil od nervov sumu 0,35€ za 1 klik ten somar mi stale vypisuje, ze Zobrazujú sa zriedka pre nízke skóre kvality
Co to znemena? uz ma nelubi, ignoruje ma alebo co?
Kreditu tam mam hojne tym to nebude 3 dni dozadu mi reklama isla na 0,04/klik takze sa nieco deje ale neviem co.
Poradte

Dakujem
PamPam
29.01.10,15:01
:cool: Google AdWords zatiaľ nepoužívam a nemám ho naštudovaný, odpoviem možno celkom z cesty (správna odpoveď bude zrejme niekde v Google AdWords samotnom) to čo ma napadlo pri čítaní tvojho problému ako možno možný dôvod (nič netvrdím) - je samotné hodnotenie Google tebou zadávaných kľúčových slov - a prípadne ich veľmi malá relevantnosť k obsahu tvojej stránky.
Nie koľko € prihodíš na "skóre"
Možno kecám ale myslím . :)
PamPam
29.01.10,15:28
Alebo druhý možný dôvod: že zadávaš slová, ktoré sú len veľmi málo vkladané do vyhľadávačov ... a čo sa nehľadá sa nenájde a nekliká ..a tam Google centy nezíska ... :)
Chce to možno nejaké analýzy frekventovanosti kľúčových slov.
Dantess
29.01.10,17:56
Mne s google adwordsom pomohla firma tomatoes.sk

Sú v tom jedny z najväčších profíkov za rozumné ceny. Nemusíš im dávat mesačne % za vedenie kampane, stačí ak im jednorazovo zaplatis za idealne nastavenia. Vrelo odporúčam
MatoB
30.01.10,09:06
Mne s google adwordsom pomohla firma tomatoes.sk

Sú v tom jedny z najväčších profíkov za rozumné ceny. Nemusíš im dávat mesačne % za vedenie kampane, stačí ak im jednorazovo zaplatis za idealne nastavenia. Vrelo odporúčam

To ci su dobry alebo nie oproti konkurencie je tazko povedat musel by si ich skusit vsetky. Ale hovoris, ze ti s Google AdWords pomohla tomatoes.sk a zaujimalo by ma hlavne aku dokazu zabezpecit MP (mieru preklikov) v % respektive aku zabezpecili tebe? A kolko ta to stalo? Zvisila sa navstevnost alebo pocet zakaznikov, znizili sa naklady????

Dakujem za odpoved.
Dantess
30.01.10,11:54
To ci su dobry alebo nie oproti konkurencie je tazko povedat musel by si ich skusit vsetky. Ale hovoris, ze ti s Google AdWords pomohla tomatoes.sk a zaujimalo by ma hlavne aku dokazu zabezpecit MP (mieru preklikov) v % respektive aku zabezpecili tebe? A kolko ta to stalo? Zvisila sa navstevnost alebo pocet zakaznikov, znizili sa naklady????

Dakujem za odpoved.
Na moje základné k. slová som platil 40 centov za klik. Oni to znížili na 28. Teda sa mi zvýšila efektivita. V G.A mám dost malý mesačný kredit, takže som si u nich nedával viest kampan, len ju upravit. Dokonca ma dostali aj v google maps na 2. miesto, takže to je super. Ak si ale clovek, ktorý má hlavnú reklamu adwords, tak by som odporúčal si u nich dať robiť kampan. Ja som za vykonané zmeny ešte nezaplatil, ale bude to cca 20eur čo mi hovoril. A to je myslím si návratná investícia. Teraz majú akciu, že ak začnes snimi spolupracu, tak dostanes gratis 75eur. Podla mna im napíš, oni si to pozrú a povedia čo stým vedia spravit.
MatoB
30.01.10,13:25
Na moje základné k. slová som platil 40 centov za klik. Oni to znížili na 28. Teda sa mi zvýšila efektivita. V G.A mám dost malý mesačný kredit, takže som si u nich nedával viest kampan, len ju upravit. Dokonca ma dostali aj v google maps na 2. miesto, takže to je super. Ak si ale clovek, ktorý má hlavnú reklamu adwords, tak by som odporúčal si u nich dať robiť kampan. Ja som za vykonané zmeny ešte nezaplatil, ale bude to cca 20eur čo mi hovoril. A to je myslím si návratná investícia. Teraz majú akciu, že ak začnes snimi spolupracu, tak dostanes gratis 75eur. Podla mna im napíš, oni si to pozrú a povedia čo stým vedia spravit.

12 korun za klik??? to neni trosku silna cena?
A este raz sa pytam otazku aku dokazu zabezpecit MP (mieru preklikov) v % priblizne. Nevidim tam nikde referencie tak nedokazem usudit ci su dobry alebo nie.

Ď
padro
30.01.10,13:27
co to je za slovo ze 40 centov? :D ... ja platim v GA priemerne 6 centov za slovo a som na 1-2 pozicii priemerne. ale 40 aj 28 centov je strasne vela, podla mna zle zvolene slova.... u mna CTR (miera prekliknutia): 1,91% inak este pred rokom som platil 12 centov za slovo, ale s tym sa len treba hrat a naberat skusenosti.... a na tie firmy co spravuju kampan mam svoj nazor a nie je najlepsi, stacilo mi ked som s nimi bavil chvilu mal som pocit ze vedia toho o dost menej ako ja :) a to sa tym chcu zivit.
Dantess
30.01.10,14:26
Slovo je drahé, pretože mám vysokú konkurenciu na dané slovné spojenie. Sa ti Padro smeje, keď platíš pár centov za klik, ale ja som bol rád, keď sa im podarilo z 40c znížiť na 28c. MP mám inak 9,74%.

Ale tak každý si spravuje reklamu tak, ako mu vyhovuje. Každý má svoj "know how" umňa google a net nezohráva až takú dôležitú úlohu ikeď aj tam sa snažím osloviť, ale treba byť všade. Nestačí len trošku tu a trošku tam...
padro
30.01.10,15:05
sice par centov za slovo, ale spravi to 20 eur za den :) ... a co je to za slovo? lebo aj ked je velka konkurencia tak nemoze to tolko stat si myslim, kdesi musi byt problem :(
Dantess
30.01.10,15:28
sice par centov za slovo, ale spravi to 20 eur za den :) ... a co je to za slovo? lebo aj ked je velka konkurencia tak nemoze to tolko stat si myslim, kdesi musi byt problem :(
Tak hej, ako som písal ide o konkurenciu. To slovné spojenie je "masáže bratislava". Skús si to a povedz akú má hodnotu, možno na niečo dojdeš a znížiš mi to na pár centov. Za to by som ti bol vďačný :D
dragan.michal
30.01.10,15:59
sice par centov za slovo, ale spravi to 20 eur za den :) ... a co je to za slovo? lebo aj ked je velka konkurencia tak nemoze to tolko stat si myslim, kdesi musi byt problem :(

Skús si dať slovíčka s finančného sektora. Tam je cena aj vyššia ako 1 euro.
padro
30.01.10,16:36
podla toho co pozeram tak "masáže bratislava" prave ze nema konkurenciu a je to takmer nevyhladavane, myslim ze lepsia alternativa je: "masáž bratislava", "masaz bratislava", "masaze bratislava"
Dantess
30.01.10,17:03
podla toho co pozeram tak "masáže bratislava" prave ze nema konkurenciu a je to takmer nevyhladavane, myslim ze lepsia alternativa je: "masáž bratislava", "masaz bratislava", "masaze bratislava"
mam aj tie varianty. Ale priamo sa mi jedná presne o to, čo som písal vyššie. Ako som už spomenul G.A nieje moja hlavná marketingová aktivita, ale je to zaujímavé. Veď si to skús pridať medzi slová a uvidíš CZK. Som zvedavý koľko to budeš mať.
padro
30.01.10,18:13
dantess toto si pozri :D http://www.mp3doauta.sk/masaz.JPG .. mam tam nastavene teraz 4 centy a nezlakni sa ked to vyhodi reklamu na alkotester :D ... daj do google "masáže bratislava"
padro
30.01.10,18:18
este sa ta chcem spytat, co mas skupinu na facebooku, to su tvoji znami? alebo realni zakaznici?... lebo ich tam mas pomorne dost. ja som si tiez zalozil, ale v podstate sa pridal len 1 realny zakaznik.
Dantess
01.02.10,06:26
este sa ta chcem spytat, co mas skupinu na facebooku, to su tvoji znami? alebo realni zakaznici?... lebo ich tam mas pomorne dost. ja som si tiez zalozil, ale v podstate sa pridal len 1 realny zakaznik.
dokonca si predstav, že sa odtial objednali už 2ja ľudia. Na prvej stránke sme mali dokonca 113 ludi, len tú sme bohužiaľ museli vymenit. teraz sme to začali od začiatku a je tam cca 80. V tomto týždni bude nový web a aj nový preklik na facebook + som vymyslel GENIALNU vec ako skombinovat FB a moj salon, tak uvidime, či sa ludia chytia. Inak ako sa ti to podarilo dať na takú nízku cenu ??? Fakt tomu nerozumiem... Ak by som ti dal pristup na moj account vedel by si mi to urobit ?
Dantess
01.02.10,06:30
Hmmm hovorim si, že sem prilepim odkaz, že koľko mi to stojí za klik a teraz pozerám a najdrahsie mam za 0,15 čo je fakt úspech. Nechápem ako sa to mohlo takto znížiť... Som z toho GA trošku mimo, ale tak nenamietam :D

Ešte sa Vás chcem opýtať. Ak je teda priemerna CZK 0,15 centov. Koľko si mám podľa Vás dať Maximálnu Cenu za Klik ??? Teraz tam mám 0,35 centov. Stačí to, alebo je to veľa, alebo ako to je ?

Dík
padro
01.02.10,15:42
GA zalezi od viacerich veci.. ja myslim ze to chce len cas a dostanes sa na lepsie ceny.