jitulkaBJ
28.01.10,13:58
Dobry den,

chcem sa poradit, ako postupovat pri prechode z rodicovskeho prispevku na druhu matersku dovolenku, bez nastupu do zamestnania, a pritom poberat max. matersku davku??

Konkretnejsie:
od aprila 2008 az doteraz, t.j. r. 2010 som na materskej dovolenke, teda poberam rodicosvky prispevok.
tento rok planujeme dalsie dieta, ale do zamestnania sa neplanujem vratit.
V skutocnosti, aj pracovna zmluva mi konci koncom juna 2010. To znamena, ze od 1.7. 2010 budem nezamestnana.

Prosim, poradte, ci sa mi oplati priplatit si DNP, ak ano, v akej vyske a od kedy?
Alebo, mam tiez moznost zamestnat sa v manzelovej sro-cke a mat taky prijem, aby mi z neho vysla max. materska davka.


Co je jednoduchsie a so zarukou, ze mi max. materska aj vyjde??!!

Ako by ste to riesili vy???

Dakujem.

PS: V roku 2008 mi stacilo par dni pred nastupom na MD priplatit si min. DNP a spolu s VZ z mojej hrubej mzdy mi vysla max. materska. teraz to uz asi takto nepojde, vsak?
jitulkaBJ
02.02.10,13:43
Prosim Vas, poradte mi.

Hlavne ma zaujima platenie poitsneho.

Ak som na RD a prac. zmluva mi plynie do 30.juna 2010 , (to znaemna, ze zamestnavatel za mna plati odvody), potom budem registrovana ako nezamestnana.......... teda ak chcem slplnit podmienku 270 dni do nastupu na dalsiu matersku, staci ak si DNP zacnem platit az od 1.jula???

A ako si mozem vypomoct podpisanim novej zmluvy na ziskanie max . materskej?? Kedy ju treba uzatvorit??

Prosim, surne!!!!