Eva Póčová
28.01.10,14:56
Ahojte,
mohol by mi niekto pomôcť s vypracovaním prev. poriadku pre maloobchod s ovocím a zeleninou?
Má to byť podobný ako pre obchod s potravinamy?
Ďakujem.;)
Eva Póčová
29.01.10,16:24
Prosím Vás nikto nemá maloobchod so zeleninami?
Ako má vyzerať prevádzkový poriadok? Je to podobný ako maloobchod s potravinami?
Musí mať hygienický preukaz aj majiteľ aj zamestnanec, ktorý musím pripojiť k prev.poriadku na hygienu?
Ďakujem.
mysimis
29.01.10,16:45
Nečakaj, že Ti tu niekto vypracuje kompletný prevádzkový poriadok. Skús si dať do vyhľadávača čarovné slovíčka "prevádzkový poriadok" a uvidíš čo všetko tam nájdeš. Určite podľa toho čo tu je a čo si dostala usmernenie na hygiene si to vypracuješ.
Čo sa týka preukazu na prácu v potravinárstve tzv. hygienický preukaz musí mať aj majiteľ aj zamestnanec.
Kazu
29.01.10,17:13
Ja som si zo zvedavosti vygúglila, ale prevádzkový poriadok pre zelovoc som tam nenašla. Ale podľa mňa môže ako vzor použiť aj prevádzkový poriadok pre maloobchod s potravinami. Veď si ho prispôsobí.
Čo sa týka zdravotného preukazu, treba aby ho mali všetci zamestnanci a teda aj majiteľ. Ale preukaz sa nedáva ako príloha k prevádzkovému poriadku, ten treba mať pri sebe.
mysimis
29.01.10,18:28
Ja som si zo zvedavosti vygúglila, ale prevádzkový poriadok pre zelovoc som tam nenašla. Ale podľa mňa môže ako vzor použiť aj prevádzkový poriadok pre maloobchod s potravinami. Veď si ho prispôsobí.
Čo sa týka zdravotného preukazu, treba aby ho mali všetci zamestnanci a teda aj majiteľ. Ale preukaz sa nedáva ako príloha k prevádzkovému poriadku, ten treba mať pri sebe.

Kazu ja som si tiež dala do vyhľadávača a preto som jej to napísala, prešla som všetkých 8 strán čo mi porada ponúkla, naozaj konkrétne na zelovoc tam nie je nič, ale na maloobchod je tam toho viac. Aj v dokumentoch je napr. celé HACCP pre potraviny, ja som si ho kedysi tiež odtiaľ stiahla,, prepracovala a použila.
Kolenčík
29.01.10,19:10
No veď Ti jasne napísali, stiahní ktorý je a prepracuj na svoje podmienky. Veď zeleovoc môže mať 3- 4 m bez skladov, alebo 70 m so skladmi a pod., jednoznačne sa to nedá nikomu z nás vypracovať, to najlepšie musíš vedieť sám.
Eva Póčová
01.02.10,13:16
Ďakujem Vám všetkým za odpoveďe, nechcela som aby ste mi to vypracovali stačí mi vedieť, že to má vyzerať ako maloobchod s potravinami. Tie preukazy som nevedela či to potrebuje aj majiteľ. Ešte raz vďaka.
dandy3113
06.02.10,14:08
Ahojte vsetci , chcem sa vas spytat co vsetko si potrebujem vybavit pri otvoreni potravin na dedine miestnosti mam ,ale co dalej potrebujem to viem ze zivnost,hccp... prosim
Danielle369
06.02.10,14:23
V prvom rade hygienika na potraviny
jojom
06.02.10,14:25
Pred pár rokmi vypracoval pán Ján Ondrejka knihy ako pomôcku pre vypracovanie plánov SVP a HACCP. Mnohý podľa jeho vzoru vydali prev. poriadky a predávajú to. Jeho knihy sa volajú: Príručka na vypracovanie plánu správnej výrobnej praxe (HACCP) v potravinárskych zariadeniach (2004), Správna výrobná prax v zariadení spoločného stravovania (2002). Osobne som veľa vecí čerpal od neho.
dandy3113
10.02.10,13:12
Ahoj Dan anevedel by si mi poradit ako vyzera HCCP a PREVADZKOVY PORIADOK a ake papiere idu hasicom a ake na veterinu ? prosim poradte mi dakujem