spac
28.01.10,15:11
Zdravim poradcovia,
asi pred tristvrte rokom som si zalozil zivnost a mal z nej aj nejaky prijem (popri normalnom zamestnani).
Prijmy zo zamestnania aj zo zivnosti mi chodili spolu na jeden osobny ucet spolu s inymi penaznymi pohybmi.
Avsak teraz, ked treba spracovat rocne zuctovanie tak s tym su trochu komplikacie kvoli neprehladnosti...
Chcem si preto zalozit dalsi ucet, kde by mi chodili prijmy zo zivnosti, aby dalsi rok som sa s tym uz netrapil...

Moja otazka: Moze to byt aj obycajny bezny ucet pisany na mna ako fyzicku osobu, alebo to vylucne musi byt podnikatelsky ucet? Ake su hlavne rozdiely medzi podnikatelskym uctom a osobnym uctom?
A doplnujuca otazka: co hovorite na ucty od mBank? mKonto a mBiznis hmm?
Economic
28.01.10,19:16
Je dobré mať iný účet na podnikateľské účely, aby sa Ti potom pri kontrole nevŕtali v súkromnom. Jasné, že na začiatok stačil iba jeden, než sa to rozbehne. Potom keď si otvoríš podnikateľský, oznám to daňovému úradu. Tam Ti potom bude posielať event. daňový preplatok. Čo sa týka mBank viem, že tam nemôžeš vkladať hotovosť, tá je určená na IB...
jamena
02.02.10,12:53
Ahojte,
chcela by som sa opýtať jednu maličkosť. Keď účtujem bankový výpis a k 31. 12 mám zostatok mínus 2 Eura, pri uzatváraní roka by sa mi to malo objaviť v súvahe v aktívach -2 Eurá, alebo v pasívach pri bankových úveroch krátkodobých 2 Eurá. ďakujem za pomoc
Zoltán Kovács
02.02.10,13:13
To druhé (pasíva).
slavka124
02.02.10,16:12
je mať dobré podnikateľský účet na podnikateľskú činnosť, ak si náhodou rozmýšľal zobrať si úver alebo lyzing na auto. pokiaľ to nepotrebuješ, stačí mať bežný účet- kde budú sumy týkajúce sa len tvojej podn. činnosti.
rozdiel je len v poplatkoch v banke kde ten účet máš- poplatky za podnikateľský účet sú vyššie.
veľa šťastia
Economic
02.02.10,16:18
je mať dobré podnikateľský účet na podnikateľskú činnosť, ak si náhodou rozmýšľal zobrať si úver alebo lyzing na auto. pokiaľ to nepotrebuješ, stačí mať bežný účet- kde budú sumy týkajúce sa len tvojej podn. činnosti.
rozdiel je len v poplatkoch v banke kde ten účet máš- poplatky za podnikateľský účet sú vyššie.
veľa šťastia

Ako som už vyššie napísala. Ak si vážne podnikateľ "se vším všudy" tak, si zriaď podnikateľský účet, ak nechceš, aby sa v prípade daňovej kontrloly vŕtali v Tvojom súkromnom účte. i
tana70
13.05.10,10:36
Ahojte,
vedel by mi niekto povedat, ci si moze zivnostnik zalozit ucet v zahranici, na ktory mu budu chodit platby za vystavene faktury?