Tati5
28.01.10,15:33
Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu skúsených poraďákov pri založení internetového obchodu s doplnkami výživy. Pre začiatok, by som to chcela robiť v malom, postupne ako by to išlo, rozbehnúť väčší biznis. Otázky sú nasledovné:

1. Obchod by som pre začiatok chcela robiť na tej báze, že tovar by som objednávala od dodávateľa až na základe objednávky od zákazníka. Spájajú sa s touto formou predaja nejaké riziká?
2. Aby som si vedela odhadnúť priemerné mesačné tržby, s akým konverzným kurzom (pomer návštevníkov stránky/počet objednávok) môžem rátať?
3. Mám povinnosť viesť jednoduché účtovníctvo? Ako to môžem technicky zabezpečiť? Treba prepojenie internetového obchodu na ekonomický systém, alebo sa to dá robiť aj inak? Koľko cca stojí vedenie účtovníctva mesačne resp. ročne?

4. Aký modul internetového obchodu by ste odporučili pre cca 140 produktov, chcela by som si to spravovať sama, niečo jednoduché, najradšej nejaký "krabicový" modul, ale kvalitný a finančne prístupný cca 20 eur/mesačne za prenájom, vrátane SEO.

5. Stačí pre začiatok registrácia do vyhľadávačov a katalógov alebo treba aj platenú reklamu?


Vopred ďakujem za odpovede
Tati5
30.01.10,17:11
Poradí mi nejaká dobrá duša? Som v tomto úplná začiatočníčka.
Michal1000
31.01.10,11:27
Pochybujem ze zvladnes spravovanie E-shopu sama.Malo eshopom ma svoj vlastny sklad.Urcite ti odporucam prepojit eshop s ekon. softwerom (MoneyS3)
dragan.michal
31.01.10,17:59
Odpovede v texte:


Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu skúsených poraďákov pri založení internetového obchodu s doplnkami výživy. Pre začiatok, by som to chcela robiť v malom, postupne ako by to išlo, rozbehnúť väčší biznis. Otázky sú nasledovné:

1. Obchod by som pre začiatok chcela robiť na tej báze, že tovar by som objednávala od dodávateľa až na základe objednávky od zákazníka. Spájajú sa s touto formou predaja nejaké riziká?

Riziká akurát v tom, že tovar nebudeš mať na sklade a tým pádom, niektorí nebudú čakať kedy dodáš tovar. Navyše niektorí zákazníci si objednajú s vacerých eshopov a prevezmú od toho, kto to doručí prvý.

2. Aby som si vedela odhadnúť priemerné mesačné tržby, s akým konverzným kurzom (pomer návštevníkov stránky/počet objednávok) môžem rátať?

Záleží na Tvojej šikovnost a cenách. Ťažko odhadnúť dopredu.


3. Mám povinnosť viesť jednoduché účtovníctvo? Ako to môžem technicky zabezpečiť? Treba prepojenie internetového obchodu na ekonomický systém, alebo sa to dá robiť aj inak? Koľko cca stojí vedenie účtovníctva mesačne resp. ročne?

Povinnosť určite máš ako každý iný podnikateľ. Technicky to môžeš tak, že eshop Ti bude automaticky generovať faktúry a Ty ich potom budeš nahadzovať do účtovníctva (napráklad KROS-ten je zadarmo do určitých limitov). Alebo si priamo prepojíš softwér s eshopom. Vedenie účtovníctva väčšinou záleží od množstva dokladov čo musí učtovnícka firma spracovať.

4. Aký modul internetového obchodu by ste odporučili pre cca 140 produktov, chcela by som si to spravovať sama, niečo jednoduché, najradšej nejaký "krabicový" modul, ale kvalitný a finančne prístupný cca 20 eur/mesačne za prenájom, vrátane SEO.

Každé CMS má svoje plus a mínus. Skús vyskúšať demo a podľa nich sa rozhodni. Väčšina poskytuje vyskúšanie na mesiac zadarmo.

5. Stačí pre začiatok registrácia do vyhľadávačov a katalógov alebo treba aj platenú reklamu?

Registrácia do katalógov je takpovediac základ. Platená reklama je základ, ale najprv s detailne definuj cieľovú skupinu.

Vopred ďakujem za odpovede
Tati5
31.01.10,18:28
Pochybujem ze zvladnes spravovanie E-shopu sama.Malo eshopom ma svoj vlastny sklad.Urcite ti odporucam prepojit eshop s ekon. softwerom (MoneyS3)

A prečo by som to nemala zvládnuť? Je to také zložité? ;)
dragan.michal
31.01.10,18:43
A prečo by som to nemala zvládnuť? Je to také zložité? ;)

myslim ze nebudes mat xxx objednavok denne takze to zvladnes v pohode
Tati5
01.02.10,20:33
kamos v tejto oblasti podnikal a skrachoval. Na slovensku sa az tak nepredavaju doplnky vyzivy. Jedina moznost by bola vo velkom nakupit tovar, aby ti dodavatel spravil lepsiu cenu a mala ho rovno na sklade. Malokto ti bude cakat viac ako dva dni na dodanie. Nehovoriac o tom, ze kazdy druhy sa ta bude pytat podrobnosti co a ako brat ked...proste sa musis do tohto vyznat. Kamos bol licencovany trener....

Ahoj a prečo skrachoval, ak sa môžem opýtať? Ono ide o to, že sú doplnky výživy a doplnky výživy. V mojom prípade nepôjde o doplnky výživy zamerané výlučne pre športovcov.
kvetinka909
09.02.10,11:54
veľa šťastia, aj ja som o tom uvažovala keď som išla na materskú, ale stálo ma to dosť peňazí a efekt nebol až taký ako som očakávala.