chandler
28.01.10,15:35
Prosim Vas mozete mi povedat ake topanky si mozem dat do nakladov? Potrebujem turisticke aj na stavbu. Musia byt certifikovane ako pracovna obuv, ked si ich chcem dat do nakladov? Alebo to mozu byt hociake topanky (teda okrem slapiek :)

Nic podobne som vo vyhladavani nenasiel :(
chandler
28.01.10,14:54
Teraz to po sebe citam a znie to tak ze chcem dva pary topanok :)
Myslel som to tak ze chcem jedny topanky co sa daju pouzit aj na turistiku aj na stavbu (oficialne budu samozrejme na tu stavbu, ale ovela radsej ich budem vyuzivat na tu turistiku :)
chandler
01.02.10,07:05
nikto nevie? :( alebo som to zle zaradil, dan z prijmu asi nie je to prave :(
Zita5
01.02.10,07:12
Záleží od Vášho predmetu činnosti v živnostenskom liste , akú podnikateľskú činnosť vykonávate a podľa toho zhodnotiť výdavok , či je vynaložený v súvislosti s dosahovaním zdaniteľného príjmu .

Určite by som na stavbu uprednostnila však pracovnú obuv , aby bolo takéto pomenovanie aj na paragóne resp. FA .Pokiaľ máte činnosť spojenú s turistikou , tak potom obuv je na mieste . Myslím obuv pre turistiku .

Všetko záleží od Vašej obhajoby pred daňovou kontrolou .
chandler
01.02.10,08:19
Nic s turistikou nanestastie nemam :(
Ale normalne robim projektovanie v stavebnictve, takze na stavby chodim a nemam problem si to obhajit.
Ide mi o to ze existuju normalne turisticke topanky (ktore predavaju v turistickych obchodoch) ale su certifikovane aj ako pracovna obuv. Tak rozmyslam ci si mam vyberat iba z tych certifikovanych. Podla toho co hovorite to teda spravim tak, ze kupim tu certifikovanu radsej.
Dakujem.
esterax
01.02.10,08:34
podľa mna si vôbec nemusis vyberat len z tej certifikovanej obuvi ... hlavne aby si len na doklade nemal text - turisticka obuv, plazova obuv ... ale aby si tam mal obuv, alebo lepsie pracovna obuv ... ak ti taky text nevedia dat cez registracku, nech ti vypisu paragon ... a tiez aby si si vedel odôvodnit aj pocet obuvi, ktoru das - napriklad ze budes davat raz za rok, raz za polrok :-)
chandler
01.02.10,08:40
aha jasne, rozumiem, treba hlavne dohodnut v obchode co bude napisane na doklade :)
dakujem
Paula
01.02.10,10:20
Teraz to po sebe citam a znie to tak ze chcem dva pary topanok :)
Myslel som to tak ze chcem jedny topanky co sa daju pouzit aj na turistiku aj na stavbu (oficialne budu samozrejme na tu stavbu, ale ovela radsej ich budem vyuzivat na tu turistiku :)




Nic s turistikou nanestastie nemam :(
Ale normalne robim projektovanie v stavebnictve, takze na stavby chodim a nemam problem si to obhajit.
Ide mi o to ze existuju normalne turisticke topanky (ktore predavaju v turistickych obchodoch) ale su certifikovane aj ako pracovna obuv. Tak rozmyslam ci si mam vyberat iba z tych certifikovanych. Podla toho co hovorite to teda spravim tak, ze kupim tu certifikovanu radsej.
Dakujem.


Tak ako je to s tou turistikou?;)
paťuška
01.02.10,10:33
Na bločku je väčšinou napísané obuv nanajvýš s vyznačením vzoru kvôli prípadnej reklamácii, ale obuv akú potrebuješ sa dá kúpiť v každej lepšej predajni OOPP.
Keď doložíš blok zo športovej predajne, bude naozaj iba na dobrej vôli kontrolóra, čo na to povie...
Inak stavebné firmy bežne kupujú hlavne pre majstrov lepšiu obuv - rozumej tým kvalitnejšiu, ktorá stojí aj viac ako 100 eur, ale určite nie zo športovej predajne. Je to tiež obuv, ktorá vyzerá ako by bola turistická , ale je to obuv pracovná tzv. profi work s membránou proti presakovaniu vody a je to obhájiteľné aj u daňovákov.
chandler
01.02.10,18:14
Tak ako je to s tou turistikou?;)

no turistiku mam rad ale nikto mi ziadne faktury za chodenie po horach neplati :( ale mozno je to moja chyba ze som este ziadnu taku nevystavil :)
chandler
01.02.10,18:25
Na bločku je väčšinou napísané obuv nanajvýš s vyznačením vzoru kvôli prípadnej reklamácii, ale obuv akú potrebuješ sa dá kúpiť v každej lepšej predajni OOPP.
Keď doložíš blok zo športovej predajne, bude naozaj iba na dobrej vôli kontrolóra, čo na to povie...
Inak stavebné firmy bežne kupujú hlavne pre majstrov lepšiu obuv - rozumej tým kvalitnejšiu, ktorá stojí aj viac ako 100 eur, ale určite nie zo športovej predajne. Je to tiež obuv, ktorá vyzerá ako by bola turistická , ale je to obuv pracovná tzv. profi work s membránou proti presakovaniu vody a je to obhájiteľné aj u daňovákov.

no len ked ja by som chcel take za 200e :)
nieco taketo
http://www.hudy.cz/obuv/panska-obuv/turisticka-obuv/71720,alaska-gtx.html

ved preto ma to napadlo, ze ked je to zo sportovej predajne tak by mi to mohlo preist ked by bola certifikovana ako pracovna obuv. inac by ma to ani nenapadlo :)
paťuška
02.02.10,08:12
Pošlem ti na SS, možno ťa niečo osloví