filia
28.01.10,15:39
Najprv by som chcel všetkých pozdraviť, síce neviem či sa sem môj problém hodí, ale za pokus nič nedám, tak teraz k veci,
Mam taký problém s autom...asi 10-12 ročný fiat punto. Pred asi dvoma dnami som sa s ním pri šmyku dostal do járku a musel som sa s neho dostat "hojdaním sa", lebo som bol sám. Po vyhojdaní sa z járku som na aute nezaznamenal žiadne známky poškodenia, akurát bolo trochu zababrané od snehu.
Problém spočíva v tom, že brat, ktorý na ňom jazdí do školy mi povedal, že sa auto pri rýchlosti asi 90 km/h trasie a pri okolo 120 km/h sa mu už skoro nechce íst viac, čo sa mu predtým nestalo.
Chcel by som sa teda spýtať, či tieto dva problémy mohol spôsobiť ten šmyk do járku, alebo to týmto spôsobené byť nemohlo, prípadne čo to môže spôsobovať.:confused:
Dakujem
Laco-monter
29.01.10,16:55
problem opisany veľmi povrchne, ťažko sa k tomu vyjadriť

pomohlo by konkrétizovať :

pri jazde šúcha niečo ? trasie volantom ? pri manevrovaní na parkovisku vracia volant?
Pri brzdení nepočuť neobvykle zvuky,nemení auto náhle smer ?
Má auto tendenciu ťahať do strany pri jazde ?

Napíš viacej.
Laco-monter
29.01.10,17:18
Treba každopádne auto zdvihnuť a poriadne zo spodu prezrieť.

Tak sa zistí,či auto pri tom šmyku spodkom niečo nezachytilo a nielen ,či su podvozkove časti v poriadku,ale tiež,či nie je sploštená trubka na prívod benzínu,ktorá vedie popod auto z nádrže do motora.

To by mohlo byť príčinou ,že auto "neťahá" a nemá taký výkon ako predtým.
filia
30.01.10,08:22
Treba každopádne auto zdvihnuť a poriadne zo spodu prezrieť.

Tak sa zistí,či auto pri tom šmyku spodkom niečo nezachytilo a nielen ,či su podvozkove časti v poriadku,ale tiež,či nie je sploštená trubka na prívod benzínu,ktorá vedie popod auto z nádrže do motora.

To by mohlo byť príčinou ,že auto "neťahá" a nemá taký výkon ako predtým.

To by mohlo byť, aj keď pri tom zapadnutí som nejak moc nepočul že by sa nejak moc ošuchol spodok auta, ale je to možné...ak by bola tá hadička náhodou sploštená, dá sa ručne "vyrovnať" alebo treba kúpiť novú a vymeniť to?
A sorry že je ten problém tak slabo opísaný, ale to je všetko, čo mi brat o tom povedal, ja na tom aute moc často nejazdím

a este dík za radu
salvosko
31.01.10,22:05
Podla mna by bolo vhodne skontrolovat geometriu.
14igor
31.01.10,22:34
Najprv by som chcel všetkých pozdraviť, síce neviem či sa sem môj problém hodí, ale za pokus nič nedám, tak teraz k veci,
Mam taký problém s autom...asi 10-12 ročný fiat punto. Pred asi dvoma dnami som sa s ním pri šmyku dostal do járku a musel som sa s neho dostat "hojdaním sa", lebo som bol sám. Po vyhojdaní sa z járku som na aute nezaznamenal žiadne známky poškodenia, akurát bolo trochu zababrané od snehu.
Problém spočíva v tom, že brat, ktorý na ňom jazdí do školy mi povedal, že sa auto pri rýchlosti asi 90 km/h trasie a pri okolo 120 km/h sa mu už skoro nechce íst viac, čo sa mu predtým nestalo.
Chcel by som sa teda spýtať, či tieto dva problémy mohol spôsobiť ten šmyk do járku, alebo to týmto spôsobené byť nemohlo, prípadne čo to môže spôsobovať.:confused:
Dakujem


Podla mna by bolo vhodne skontrolovat geometriu.

Netriaslo / trasie = jasná geometria . Ale povedal by som, že nie pri hojdaní, ale pri "brzdení do jarku " si ju klepol.

Neťahá - ozaj všeličo môže byť - ako predo mnou (napr aj zohnutá trubka lanka ručnej brzdy ).