AnnaK1953
28.01.10,16:24
Prosím Vás, má niekto skúsenosti s vypĺňaním DP typu B pre SZČO, ktorej plynú príjmy aj zo zahraničia a uplatňuje sa metóda vyňatia príjmov? Ak áno, prosím odpovedzte mi. Robím také niečo prvý krát a potrebujem pomôcť, neviem sa v tom orientovať. Ďakujem
veronikasad
28.01.10,15:28
Zadaj názov temy, ktorú si pridala do vyhladávania - možno najdeš riešenie svojho problému. Nič bližšie nepíšeš
ekopo
28.01.10,15:35
V tejto téme http://www.porada.sk/t127550-danove-priznanie-fo-vyplnene.html máš vyplnené priznania, je tam aj tvoj prípad
AnnaK1953
28.01.10,18:06
Ďakujem za ochotu,idem sa skúsiť na to pozrieť, dúfam že ma osvieti. Mám totiž taký špeciál SZČO: príjem v SR (minimálny),príjem zo SRN za prácu v Rusku (nezdaňovaný) a príjem z Indie, kde bol daňovník viac ako 183 dní, rezidencia bude v SR. Bola mu tam strhávaná nejaká 10% indická daň, skrátka na účet posielali už očistené čiastky. Základ dane vychádza cca 30000, čím je daňovník znevýhodnený, pretože nemôže odpočítať celú nezdaniteľnú čiastku. Podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s Indiou pokračujem vyňatím príjmov z tejto krajiny. Zastavila som sa na r. 79 DP, kde by mal ísť úhrn vyňatých príjmov-základov dane. Neviem čo tam dať -mám odsledovať analyticky príjmy z Indie a výdavky spojené s pobytom v Indii a výsledok uviesť na tomto riadku? Ak áno, aké príjmy mám brať do úvahy-celé vyfakturované sumy, alebo tie čo boli pripísané na účet,t.j. už očistené o stiahnutú indickú daň? Dopracujem sa k určitému výsledku na r.80 a 81, ale neviem čo ďalej. Vyplniť hneď r. 87? A ak áno dať tam sumu z r.81 alebo r.78? Prepáčte, možno to píšem chaoticky, ale skutočne tomu nerozumiem.
Ďakujem,že ste ma usmernili, idem sa skúsiť na to pozrieť.
Johanka
28.01.10,19:41
Príjem z Indie je príjem z akej činnosti ?
AnnaK1953
29.01.10,05:36
Príjem z Indie je príjem z akej činnosti ?
nie je to závislá činnosť,ale fakturácia SZČO, pracoval tam ako logista na stavbe viac ako 6 mesiacov v roku