dareckova
28.01.10,16:56
Prosím Vás mohol by mi niekto vysvetliť ako to je s fakturáciou medzi platcami a neplatcami DPH. Hlavne by ma zaujímalo, ak som ja neplatca DPH, robil pre mňa nejaké veci platca DPH, vystavil pre mňa faktúru aj s DPH. Je v tom nejaký problém? Ako si to zaúčtuje on a ako ja? Kto je na tom lepšie? Hľadala som v príspevkoch, ale vyhodilo mi to staré roky, ešte 2004
díky
veronikasad
28.01.10,16:05
Prosím Vás mohol by mi niekto vysvetliť ako to je s fakturáciou medzi platcami a neplatcami DPH. Hlavne by ma zaujímalo, ak som ja neplatca DPH, robil pre mňa nejaké veci platca DPH, vystavil pre mňa faktúru aj s DPH. Je v tom nejaký problém? Ako si to zaúčtuje on a ako ja? Kto je na tom lepšie? Hľadala som v príspevkoch, ale vyhodilo mi to staré roky, ešte 2004
díky
DPH od platitela DPH je u neplatitela súčasťou výdavkov ovplv.základ dane.
Lianka
28.01.10,19:40
Problem v tom nie je, len si tu DPH nemozes uplatnit (vo vseobecnosti by si ju platitel uplatnit mohol).
gutan52
01.02.10,11:35
Problem v tom nie je, len si tu DPH nemozes uplatnit (vo vseobecnosti by si ju platitel uplatnit mohol).

Stolár mi tvrdí, že od neho je výrobok lacnejší, lebo je neplatca DPH. K výslednej cene mi nedohodí 19%DPH. Vraj aj SBD berie od neho výrobky, pretože nie sú navýšené o DPH ? Tak ako je to?

Ak by bol platcom DPH, Stav. byt. družstvo by mu nedalo zákazku. Tak ako to chápu na tom SBD?

Sú naozaj neplatcovia DPH výhodnejší ?
Prima73
08.02.10,11:46
Stolár mi tvrdí, že od neho je výrobok lacnejší, lebo je neplatca DPH. K výslednej cene mi nedohodí 19%DPH. Vraj aj SBD berie od neho výrobky, pretože nie sú navýšené o DPH ? Tak ako je to?

Ak by bol platcom DPH, Stav. byt. družstvo by mu nedalo zákazku. Tak ako to chápu na tom SBD?

Sú naozaj neplatcovia DPH výhodnejší ?


SZCO poskytujuci sluzby s nizkymi nakladmi. Chapem to spravne?:


Faktury u platcu DPH:
Dosle fakúry za telefon a internet a ine na 1190 euro: 1000 jeho náklad 190 si uplatní na vrátenie od DU

Vystavené fakúry na 5950 euro: jeho výnos 5000, odvedie DU 950 euro
HV: 5000-1000=4000 euro hruby zisk

Faktury u neplatcu DPH: Dosla fakúra na 1190 euro, 1190 jeho náklad
Vystavené fakúry na 5950 euro, jeho výnos je 5 950 euro
HV: 5950-1190=4760 eura hruby zisk bez papierovaciek