majka.v
28.01.10,20:02
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, alebo či by ste mi vedeli poradiť. Som absolventka VŠ technickej univerzity a počas štúdia som si urobila doplňujúce pedagogické štúdiu. Teraz ma zavolali na jednu SOŠ učiť na zastupovanie ekonomických predmetov. Keď sme Doplňujúce pedagogické štúdium končili nám povedali že sme oprávnený učiť ekonomické a technické predmety. Dnes mi riaditeľka školy povedala že vzhľadom k tomu že nemám štatnicu z ekonomického predmetu ma budú posudzovať ako nepedagogického pracovníka a podľa toho ma zaradia aj do platovej triedy.
Je to správne??? do akej platovej triedy by som mala byť zaradená???

ďakujem za rady
zdenka131
28.01.10,19:07
Želám pohodový večer. Tu je vyhláška o kvalifikačných predpokladoch:
http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/admin/obrazky/ofakulte/Celozivotne_vzdelavanie/Vyhl.o_kvalifi.predpokl.437_2009.pdf
V nej nájdeš odpoveď na svoj dotaz.
sylvia74
25.05.10,10:46
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, alebo či by ste mi vedeli poradiť. Som absolventka VŠ technickej univerzity a počas štúdia som si urobila doplňujúce pedagogické štúdiu. Teraz ma zavolali na jednu SOŠ učiť na zastupovanie ekonomických predmetov. Keď sme Doplňujúce pedagogické štúdium končili nám povedali že sme oprávnený učiť ekonomické a technické predmety. Dnes mi riaditeľka školy povedala že vzhľadom k tomu že nemám štatnicu z ekonomického predmetu ma budú posudzovať ako nepedagogického pracovníka a podľa toho ma zaradia aj do platovej triedy.
Je to správne??? do akej platovej triedy by som mala byť zaradená???

ďakujem za rady
Ahoj to je veľmi zaujímavá otázka. Ja by som sa ťa chcela opýtať akú fakultu a odbor máš vyštudovaný, že vám povedali na DPŠ že môžte učiť aj technické aj ekonomické predmety. A aké štátnicové predmety máš ?
sylvia74
25.05.10,10:52
Ahoj mňa by zaujímala konkrétne tvoja odpoveď na Majkinu otázku, lebo je to tak aj trochu môj problém.
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, alebo či by ste mi vedeli poradiť. Som absolventka VŠ technickej univerzity a počas štúdia som si urobila doplňujúce pedagogické štúdiu. Teraz ma zavolali na jednu SOŠ učiť na zastupovanie ekonomických predmetov. Keď sme Doplňujúce pedagogické štúdium končili nám povedali že sme oprávnený učiť ekonomické a technické predmety. Dnes mi riaditeľka školy povedala že vzhľadom k tomu že nemám štatnicu z ekonomického predmetu ma budú posudzovať ako nepedagogického pracovníka a podľa toho ma zaradia aj do platovej triedy.
Je to správne??? do akej platovej triedy by som mala byť zaradená???
Sabadka
25.05.10,15:14
Ahoj mňa by zaujímala konkrétne tvoja odpoveď na Majkinu otázku, lebo je to tak aj trochu môj problém.
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, alebo či by ste mi vedeli poradiť. Som absolventka VŠ technickej univerzity a počas štúdia som si urobila doplňujúce pedagogické štúdiu. Teraz ma zavolali na jednu SOŠ učiť na zastupovanie ekonomických predmetov. Keď sme Doplňujúce pedagogické štúdium končili nám povedali že sme oprávnený učiť ekonomické a technické predmety. Dnes mi riaditeľka školy povedala že vzhľadom k tomu že nemám štatnicu z ekonomického predmetu ma budú posudzovať ako nepedagogického pracovníka a podľa toho ma zaradia aj do platovej triedy.
Je to správne??? do akej platovej triedy by som mala byť zaradená???

Myslela si určite nekvalifikovaného pracovníka a ak ťa budú brať ako nekvalifikovanú tak budeš zaradená v 9 PT.
marika111
01.06.10,07:40
Ahoj, na vyučovanie ekonomických predmetov si "nekvalifikovaná", nakoľko je nutné vzdelanie ekonomického smeru II. stupňa /VŠE, SPU-odbor napr. prevádzková ekonomika, manažment a pod. to známená štátnica z ekonomického odboru. Na základe tvojho vzdelania VŠ technickej univerzity, neviem akú máš aprobáciu si kvalifikovaná na predmety napr. strojárstvo a pod. podľa zamerania. Marika
sylvia74
02.06.10,14:18
ahoj aká je to " štátnica z ekonomického odboru"?, asi si myslela ekonomického predmetu, a keď ja mám TU Stavebnú fakultu zameranie Technológia a riadenie stav. procesov a štátnicu z ekonomiky v stavebníctve som kvalifikovaná učiť ekonomické predmety?
wagner
02.06.10,14:47
ahoj aká je to " štátnica z ekonomického odboru"?, asi si myslela ekonomického predmetu, a keď ja mám TU Stavebnú fakultu zameranie Technológia a riadenie stav. procesov a štátnicu z ekonomiky v stavebníctve som kvalifikovaná učiť ekonomické predmety?

Ja mám tiež na strojníckej fakulte odbor ekonomika a riadenie strojárskej výroby. Ale nezdá sa mi, že by som bola kvalifikovaná učiť ekonomické predmety. Myslím si, že s takýmto vzdelaním sa nedajú učiť žiadne ekonomické predmety - nespĺňa to podmienky vzdelania. Treba byť v realite, keď sa nedá, tak sa nedá.
sylvia74
02.06.10,16:09
Ahoj, no to si vôbec nemyslím. Realita je podľa mňa tá že to z čoho máš štátnu skúšku to môžeš aj učiť.
jankkam
05.06.10,16:42
Ahoj.
Som učiteľka v MŠ a som zaradená do 8 plat. triedy. Teraz som ukončila vysokú školu Mgr. ale úplne v inom odbore nemá to nič spoločné s učiteľstvom. Zatiaľ v tomto odbore nemám práci a preto by som potrebovala vedieť či nemôžem byť zaradená do 9 plat. triedy ako nekvalifikovaná.