vegoska
22.09.05,11:42
pisem tu lebo mimovladne organizacie si malokto vsima, potrbeujem zivnostensky ak chcem zobrat peniaze o firmy? ta mi chce dat prachy iba na zaklade zmluvy o reklame ci ako. v stanovach nemam nic o prijme z reklamy niektora mimovadka ma zivnostensky hoci to tiez nema v stanovach a vzali prachy takto.
vegoska
23.09.05,11:35
to mi vazne nikto neodpovie??
bendži
23.09.05,11:38
Môj názor je, že poskytovanie reklamných služieb je podnikateľská činnosť, a preto by si mal na ňu mať živnostenské oprávnenie. Na zváženie je fakt, či je to len jednorázová akcia, alebo to má byť pravidelne. Pretože podnikateľská činnosť je pravidelná... My osobne máme občianske združenie a máme aj živnostenský list a v rámci činnosti aj reklamnú činnosť
madelleine
29.04.09,07:07
Dobry den, chcem poprosit o radu. chcem na jednej akcii predavat jednohubky, len tak na skusku, ci by sa to ujalo.roznasali by to brigadnicky v kosikoch, potrebujem na to zivnostensky list a registracku??
VladoaKatka
29.04.09,08:26
Dobry den, chcem poprosit o radu. chcem na jednej akcii predavat jednohubky, len tak na skusku, ci by sa to ujalo.roznasali by to brigadnicky v kosikoch, potrebujem na to zivnostensky list a registracku??
V prvom rade zdravotný preukaz,... a nielen Ty, ale aj brigádníčky;)

Svojím spôsobom je to podnikanie a ja osobne si myslím, že áno.
madelleine
29.04.09,09:16
takze si musim zalozit zivnostensky aj kvoli nejakym 50tim jednohubkam?
hanelie
29.04.09,09:28
"skúšobná doba" pre živnosť neexistuje.......
Praca_1981
29.04.09,09:37
Ahojte, chcela by som sa opytat, ze ci si potrebujem zalozit zivnost ak by som chcela v obdobi diplomoviek a bakalariek niekomu prepisovat pracu. Alebo potom ako si priznat ten prijem?
Vdaka za odpovede.
Lianka
29.04.09,10:52
mimotemyCo znamena "prepisovat"? (Ctrl+C, Ctrl+V?)

To este dnes niekto pise bakalarku/diplomvku rucne na papier...? :eek:
Praca_1981
29.04.09,10:59
No veru hej, najdu sa aj taki. Ale to som tu nechcela riesit.