katka50
29.01.10,06:40
Dnes bola zverejnená nová verzia MRP 6.20.001:
MRP Mzdy a personalistika 6.20 Win - zmeny oproti verzií 6.12
================================================== ===========
1) Zmena hodnoty minimálnej mzdy 307,70 € v prípade zamestnancov
odmeňovaných mesačnou mzdou resp. 1,768 €/hod v prípade ostatných
zamestnancov.

2) Hodnota odpočítateľnej položky na zamestnanca zostáva rovnaká
ako v roku 2009 t.j. 4025,70 €.

3) Minimálny vymeriavací základ na sociálne poistné nie je určený.

4) Zmena hodnoty minimálneho 307,70 € a maximálneho vymeriavacieho
základu 2169,09 € pre zdravotné poistné.

5) Evidovanie žiadostí o vykonanie ročného zúčtovania dane zamestnanca
(Výpočet -> Dane -> Žiadosť o vykonanie zúčtovania). Pre tlač zaevidovanej
žiadosti vytvorená tlačová zostava "Žiadosť o vykonanie roč. zúčt.
dane (2009)". Predloha tlačovej zostavy "Zoznam zamestnancov ktorí podali
žiadosť".

6) Predloha tlačovej zostavy "Žiadosť o vykonanie RZZP (2009)".

7) Sprievodca, ktorý sa spúšťa po prvom spustení aktualizovanej verzie
umožní vykonať presun poistencov zrušených poisťovní (Spoločná zdravotná
poisťovňa, APPOLO) do Všeobecnej zdravotnej poisťovne a poisťovne Dôvera.



8) Upravený spôsob zadávania adresy zamestnanca a zamestnávateľa. Pre
zadanie ulice sa zobrazí dialógové okno v ktorom je možné zadať názov
ulice, orientačné a súpisné číslo.
Lubaba
14.04.10,08:45
6.30.601 14.4.2010

PEŇAŽNÝ DENNÍK
- nový modul Kontrola

ÚČTOVNÝ DENNÍK
- aktualizácia výpočtu a exportu výkazov Fin 2-04 a Fin 7-04 ( rozpočtové org.)

SKLAD
- zobrazenie objednavok skladovej karty : Skladové karty / Funkcie / Objednávky karty
jacekova
14.04.10,09:02
6.30.601 14.4.2010

PEŇAŽNÝ DENNÍK
- nový modul Kontrola

ÚČTOVNÝ DENNÍK
- aktualizácia výpočtu a exportu výkazov Fin 2-04 a Fin 7-04 ( rozpočtové org.)

SKLAD
- zobrazenie objednavok skladovej karty : Skladové karty / Funkcie / Objednávky karty


len keby už radšej zverejnili upgrade MRP win MZDY s novým prehľadom :rolleyes:
abel
14.04.10,09:12
Ja mám dojem, že MRP a DRSR si platia rovnakého počítačového machra
AnnaK
14.04.10,09:20
Máš úplnú pravdu. Ja som im včera aj poslala mail s dotazom, kedy bude upgrade MRP win s prehľadom, lebo stále majú poslednú aktualizáciu s dátumom 23.3.2010. Ale nič, neunúvali sa odpovedať. Pomaly si na to zvykám a premýšľam, či nezmeniť komplet všetky programy od inej firmy. Brzdí ma jedine cena, momentálne na to nemám zdroje.

Mám osobne pocit, že sa v poslednej dobe veľmi zhoršili, tie upgrady často ani neviem, čo upgradovali, nevyhovuje mi ich nastavenie tlače, lebo mi napriek tomu, že mám nastavenú tlačiareň na ČB tlač, ťahá mi pri tlači farebné náplne. A to mám od nich programy na UCT, EMA aj MZDY už od roku 1994, teda som ich verným zákazníkom už 16 rokov.
jacekova
14.04.10,09:32
Máš úplnú pravdu. Ja som im včera aj poslala mail s dotazom, kedy bude upgrade MRP win s prehľadom, lebo stále majú poslednú aktualizáciu s dátumom 23.3.2010. Ale nič, neunúvali sa odpovedať. Pomaly si na to zvykám a premýšľam, či nezmeniť komplet všetky programy od inej firmy. Brzdí ma jedine cena, momentálne na to nemám zdroje.

Mám osobne pocit, že sa v poslednej dobe veľmi zhoršili, tie upgrady často ani neviem, čo upgradovali, nevyhovuje mi ich nastavenie tlače, lebo mi napriek tomu, že mám nastavenú tlačiareň na ČB tlač, ťahá mi pri tlači farebné náplne. A to mám od nich programy na UCT, EMA aj MZDY už od roku 1994, teda som ich verným zákazníkom už 16 rokov.


ja som im písala už minulý týžden a ani mú ani bú :eek:. veď načo, času majú dosť do konca mesiaca ;):rolleyes:
abel
14.04.10,09:34
ja sa až hanbím priznať, že mzdy robím v MRP DOS, to verzia WIN ste už minimálne o pol storočia vpredu, na dosákov kašlú úplne.
AnnaK
14.04.10,09:43
ja som im písala už minulý týžden a ani mú ani bú :eek:. veď načo, času majú dosť do konca mesiaca ;):rolleyes:

Ja som zatiaľ vytlačila prázdne tlačivá z drsr, ručne ich vyplnila a osobne doručila na DÚ, najradšej to robím všetko vtedy, keď robím mzdy, potom už mám pokoj. Teraz sú aj tak vo väčšine firmiem preplatky a nemusím čakať na úhradu dane. Ale už ma to nebaví.
Na DÚ ma upozornili, aby som si zobrala originál tlačivá, lebo dievčatám sa to lepšie skenuje. Už ma to vytočilo a neodpustila som si poznámku, že na ich portáli ešte nie je sprístupnené tlačivo prehľadu a počítačová firma si tiež dáva načas. Keď to my môžeme ručne vypisovať, to nemôžu dievčatá ručne údaje nahrať do systému?
abel
14.04.10,10:38
A aký môže byť rozdiel medzi skenovaním tlačív stiahnutých z internetu a ručne vypísaných a medzi skenovaním originálnych tlačív ručne vypísaných ???? Teda okrem farby - zrejme tá zelená upokojuje...
AnnaK
14.04.10,10:44
:)Zrejme. Možno to horšie skener číta.
AnnaK
16.04.10,12:50
Už končí ďalší týždeň a prehľadu niet. Stále tam trčí verzia z 23.3.2010. Viem, že odpovedať na každý mail by bolo pracné a brzdilo ich prácu, ale čo tak na úvodnú stránku dávať oznamy, kedy asi budú legislatívne zmeny zapracované do výstupov?
ondrejvla
16.04.10,13:04
Ja som dnes volala na MRP do Žiliny, tam mi povedali, že do konca pracovného času určite bude. Teraz som volala do MRP Brezno, dostala som odpoveď, že sa na tom pracuje, buď bude ešte dnes do večera, alebo v pondelok. Nuž čo, majú predĺžený pracovný piatok:cool:. Táto softvérová firma si dávala, dáva a určite aj bude dávať vždy načas...
AnnaK
16.04.10,16:21
Ja som dnes volala na MRP do Žiliny, tam mi povedali, že do konca pracovného času určite bude. Teraz som volala do MRP Brezno, dostala som odpoveď, že sa na tom pracuje, buď bude ešte dnes do večera, alebo v pondelok. Nuž čo, majú predĺžený pracovný piatok:cool:. Táto softvérová firma si dávala, dáva a určite aj bude dávať vždy načas...

Dík kolegynka zo Žiliny. Keď môžeme my pracovať večer a cez víkendy, prečo by nemohli aj oni? Veď vzor tlačiva je na svete už dávno, že by po slovensky na poslednú chvíľu?
Stefan2005
16.04.10,16:51
... že do konca pracovného času určite bude. ...

... veru pravdu vraveli.
Už je tam verzia 6.21.001 zo dňa 16.4.2010 :). Len aby chyby v nej neboli, keď tak sa ponáhľali...
AnnaK
16.04.10,17:47
... veru pravdu vraveli.
Už je tam verzia 6.21.001 zo dňa 16.4.2010 :). Len aby chyby v nej neboli, keď tak sa ponáhľali...

Máš pravdu. Prehľad je síce už nový, ale dá sa tlačiť iba v PDF verzii, neviem, či nebude robiť problémy na daňových úradoch so skenovaním a či ho budú na úradoch akceptovať.
A hlavne, potvrdenie o podaní tlačiva vôbec netlačte, lebo je staré a vôbec nezodpovedá novému vzoru!! :( Chýba tam čast, týkajúca sa zamestnaneckej prémie.
Takže idem aj posledné radšej vypísať ručne. Nemienim chodiť stále na DÚ opravovať podané tlačivá.
jacekova
16.04.10,18:08
Máš pravdu. Prehľad je síce už nový, ale dá sa tlačiť iba v PDF verzii, neviem, či nebude robiť problémy na daňových úradoch so skenovaním a či ho budú na úradoch akceptovať.
A hlavne, potvrdenie o podaní tlačiva vôbec netlačte, lebo je staré a vôbec nezodpovedá novému vzoru!! :( Chýba tam čast, týkajúca sa zamestnaneckej prémie.
Takže idem aj posledné radšej vypísať ručne. Nemienim chodiť stále na DÚ opravovať podané tlačivá.


Musím ti protirečiť. ja som si ho stiahla dnes večer a dá sa exportovať do FDF (už mám dva prehľady hotové) akurát máš pravdu s tým potvrdením, že je stare, ale to neni taká hrôza.
ondrejvla
16.04.10,18:23
Poraďte, kde si stiahnuť nové potvrdenie, nechce sa mi behať po DÚ.
jacekova
16.04.10,18:27
Poraďte, kde si stiahnuť nové potvrdenie, nechce sa mi behať po DÚ.


ja vytláčam staré. ak má firma náhodou aj ZP, dopíšem to tam rukou, veď potvrdenie ostáva nám.
AnnaK
16.04.10,18:51
Poraďte, kde si stiahnuť nové potvrdenie, nechce sa mi behať po DÚ.
Keby fungoval daňový portál, tam sa dá potvrdenie vytlačiť z ponuky daňové tlačivá. Ja som si prázdne tlačivá uložila do počítača a teraz iba vytlačím, keď potrebujem. Pokúsila som sa súbor priložiť, dúfam, že to bude fungovať 53830
ondrejvla
16.04.10,18:55
Keby fungoval daňový portál, tam sa dá potvrdenie vytlačiť z ponuky daňové tlačivá. Ja som si prázdne tlačivá uložila do počítača a teraz iba vytlačím, keď potrebujem. Pokúsila som sa súbor priložiť, dúfam, že to bude fungovať 53830

Ďakujem. Posielam pekný maľovaný bodík.
AnnaK
16.04.10,19:01
Musím ti protirečiť. ja som si ho stiahla dnes večer a dá sa exportovať do FDF (už mám dva prehľady hotové) akurát máš pravdu s tým potvrdením, že je stare, ale to neni taká hrôza.

Tiež som si upgradovala dnes večer, mám verziu 6.21.001. Voľba tlače do súboru neponúka pri výbere Uložiť vo formáte možnosť formátu FDF, iba PDF, HTML, atď.... Úplne dole na prvej strane Prehľadu máš uvedené Generované z MRP Company s.r.o. alebo Generované z FDF MRP Company? Ja mám len tú prvú možnosť bez FDF.
jacekova
16.04.10,19:06
Tiež som si upgradovala dnes večer, mám verziu 6.21.001. Voľba tlače do súboru neponúka pri výbere Uložiť vo formáte možnosť formátu FDF, iba PDF, HTML, atď.... Úplne dole na prvej strane Prehľadu máš uvedené Generované z MRP Company s.r.o. alebo Generované z FDF MRP Company? Ja mám len tú prvú možnosť bez FDF.


ja mám tiež túto verziu.
1.výstupy
2.štvrťročný prehľad
3.export štvrť.prehľadu
4.do suboru
5.vyberiem FDF
6.uložiť.
jacekova
16.04.10,19:08
mám tam napísané dole: generované z FDF, MRP-Company s.r.o.

nedávaš náhoadou tú prvú možnosť? Štvrťročný prehľad namiesto exportu???
AnnaK
16.04.10,19:13
Ďakujem. Posielam pekný maľovaný bodík.

Ďakujem :):):)
AnnaK
16.04.10,19:19
mám tam napísané dole: generované z FDF, MRP-Company s.r.o.

nedávaš náhoadou tú prvú možnosť? Štvrťročný prehľad namiesto exportu???

No jasné, ďakujem. Keď som použila voľbu export prehľadu, mám tam formát FDF. Už som dnes úplne zmagorená, asi bude najlepšie ísť spať. ;)
jacekova
16.04.10,19:31
No jasné, ďakujem. Keď som použila voľbu export prehľadu, mám tam formát FDF. Už som dnes úplne zmagorená, asi bude najlepšie ísť spať. ;)


to sa stáva. niekedy je ráno múdrejšie večera (alebo ako sa to hovorí ;))
som rada,že som pomohla (aspoň to všetko nemusíš vypisovať ručne):)
AnnaK
18.04.10,12:07
Takže som tu znova. V jednej firme mám z ročného zúčtovania iba preplatok na dani a daňový bonus. Prehľad som si dala znova prepočítať a pekne mi vyplnilo všetky kolonky, to znamená odpočítalo preplatky na dani od mesačných preddavkov, daňový bonus bol tým pádom vyplácaný z prostriedkov zamestnávateľa a preto mi ho pekne zosumarizovalo a dalo do kolonky suma daňového bonusu na vyplatenie.
Ale v ďalšej firme som nemala bonus, ale mala som preplatky na dani a zamestnaneckú prémiu. Preplatky na dani mi odpočítalo od mesačných preddavkov, ale zamestnaneckú prémiu program ignoroval. Neodpočítal mi ju ani v časti I. na riadku 6 - tu mala byť mínusom do výšky zvyšku mesačného preddavku a ani mi vôbec nezapísal sumy zamestnaneckej prémie v časti III. Rekapitulácia. To zostalo úplne prázdne. Takže si nechám pôvodný výkaz vyplnený ručne a ten odovzdám. Ale má ešte niekto takýto problém?
ondrejvla
18.04.10,12:52
To sa im podaril zasa paškvil:confused: Nielen zamestnaneckú prémiu, ale mne nepočítalo ani zrážkovú daň za december, ignoroval ju, doplnila som ju ručne, dala prepočítať a ona zmizla... O potvrdení už radšej ani nehovorím. No ale čo čakáme od MRP, vždy majú načas a vždy sú problémy.:cool:
AnnaK
18.04.10,13:00
To sa im podaril zasa paškvil:confused: Nielen zamestnaneckú prémiu, ale mne nepočítalo ani zrážkovú daň za december, ignoroval ju, doplnila som ju ručne, dala prepočítať a ona zmizla... O potvrdení už radšej ani nehovorím. No ale čo čakáme od MRP, vždy majú načas a vždy sú problémy.:cool:

Aby sme neboli len zlí. Mám ich program aj na evidenciu majetku. Nehovorím, že je bez chyby, mám s ním dokonca viac problémov ako s inými. Už mi pomenilo veľa údajov hlavne po prechode na euro a ja som s tým mala kopu roboty. Účtovné odpisy mi zaokrúhľuje iba na eurá nahor, a pod. Ale keď som napísala mail, problémy so mnou riešila pani Patakyová z Košíc a musím povedať, že bola veľmi ochotná. Komunikovali sme iba mailami, ale bola naozaj veľmi rýchla a problém sme aj vyriešili, vďaka nej.
Anja111
18.04.10,14:09
MRP mi neberie do Prehľadu zrážkovú daň - v riadku odvodová povinnosť, ani v riadku odvedené. Keď to tam dopíšem, tak nemôžem dať Prehľad prepočítať, lebo mi to vymaže...
V inej firme mi zasa neodpočíta zrážkovú daň z DB...
Stefan2005
18.04.10,15:31
... Len aby chyby v nej neboli, keď tak sa ponáhľali...


...ale zamestnaneckú prémiu program ignoroval. Neodpočítal mi ju ani v časti I. na riadku 6 ...


To sa im podaril zasa paškvil:confused: ...


MRP mi neberie do Prehľadu zrážkovú daň ...

... nemal som v úmysle zakríknuť to.
abel
18.04.10,16:23
A ako som už spomínala, užívatelia DOS môžu len tajne dúfať, že aspoň paškvil by sa im ušiel. Že sa ale nehanbia brať peniaze za celoročný upgrade...
jacekova
18.04.10,16:35
... nemal som v úmysle zakríknuť to.


nooo, ale podarilo sa :mee:

idem pre istotu skontrolovať všetkych 10 prehľadov čo som včera urobila :(
saminka6
18.04.10,16:46
no hlavne kvoli tymto chybam sme presli na iný softver
jacekova
18.04.10,16:50
no hlavne kvoli tymto chybam sme presli na iný softver


tažko sa prechádza na nový SW, keď s MRP robím už vyše 10rokov (síce najprv to bol DOS a len 2 roky WIN,ale predsa) :rolleyes:
Lubaba
18.04.10,17:16
myslím že každý SW má svoje "muchy"
Lubaba
18.04.10,17:17
tiež mám mzdy v DOS a uvažujem čo najskôr prejsť na WIN, len minulý rok som prešla na JÚ WIN a mám sa čo ešte učiť.
jacekova
18.04.10,17:21
tiež mám mzdy v DOS a uvažujem čo najskôr prejsť na WIN, len minulý rok som prešla na JÚ WIN a mám sa čo ešte učiť.


ja tiež ešte SW vo WIN poriadne neovládam. ale stačí "skočiť" na poradu a potom zisťujem, že ten program niekedy robí aj zázraky...(len ja o tom neviem ;))
Lubaba
18.04.10,17:35
Len ja ešte tých "skokov" musím robiť veľmi veľa, ale snažím sa, človek sa učí celý život.
Stefan2005
19.04.10,15:54
Dnes po 17. hodine vydali novú verziu 6.21.002 - dúfajme, že všetko už bude O.K....
Stefan2005
22.04.10,18:29
Pred dvoma dňami som inštaloval verziu 6.21.002.
Dnes vidím, že je tam už verzia 6.21.004.
Najviac ma štve, že neviem, kde sa mám dočítať, aký je rozdiel medzi verziou 002 a 004.
Či obsahuje nejakú novotu, na ktorú už netrpezlivo čakám.
Alebo "len" odstraňuje chyby predošlej verzie - a tu by som strašne rád vedel, akú chybu odstraňuje - kvôli tomu, aby som vedel skontrolovať napr. výpočty, ktoré som urobil v čase používanie "nevyladenej" verzie.
Nainštaloval som si aktualizačný manager - na mrp.sk sa o ňom píše: MRP "Aktualizačný manažér je softvér, ktorý Vám prostredníctvom Internetu poskytne aktuálne informácie o nových verziách konkrétneho MRP programu". Bol som v domnení, že prostredníctvom neho sa dozviem niečo podrobnejšieho - ale kdeže - iba že je nová verzia a že mi ju doporučujú nainštalovať. A ja furt neviem, čo získam jej nainštalovaním - novú funkčnosť, odstránenie chýb, alebo práve si nainštalovaním privodím nervy, lebo objavujem nové chyby...
Jednoho času som im písal, že aj priemerný freewarový produkt obsahuje voľne prístupný "what is new" - podrobný popis, čo prináša tá ktorá verzia - nové funkcie, ale i odstránenie bug-ov (ktoré sú špecifikované) - takže človek hneď vie, na čom je.
Je niečo nemornálne, alebo nemorálne takéto niečo požadovať od komerčného produktu, ktorý si človek kúpi a pravidelne platí za jeho aktualizáciu?
AnnaK
23.04.10,11:36
Mňa tiež štve, že nové verzie pribúdajú, ale čo sa zmenilo, čo opravili, vedia len oni. To by predsa malo byť zverejnené hneď na úvodnej stránke. Aby sme sa aj my mohli podľa toho riadiť a inštalovať si veci, ktoré potrebujeme. Už sa mi neraz stalo, že stará verzia bola v pohode, robila som s ňou dlhší čas. Potom zverejnili nové upgrade, ja som si to naištalovala a bác. Samý problém. Keď som si ale znova preinštalovala tú staršiu verziu, už sa to nedalo opraviť, už to nešlo ako predtým. Aj som im rozčúlená hneď napísala, ale žiadna odpoveď ani žiadna náprava.
abel
23.04.10,13:54
Aby vám ľúto nebolo, v DOS-e už máme tiež novú verziu, ale lepšie bolo nechať tuším nejakú verziu z roku 2003, pretože táto len adrenalín zdvíha. Odporúčam zatiaľ neupgradovať.
Tamila
23.04.10,14:00
Zmeny v novej verzii podľa mňa uvedú vtedy, ak urobia niečo nové. Ale ak opravia nejakú svoju chybu, neuvedú čo je v novej verzii.
abel
23.04.10,18:29
Tak keď som dnes pozrela novinky vo vizuálnom systéme, posledné uvedené sú tieto:
6.20.005 15.2.2010
- Ročné zúčtovanie dane: evidovanie príjmov od iných zamestnávateľov, upravený výpočet odpočítateľnej položky na zamestnanca a manželku, výpočet zamestnaneckej prémie. Upravené tlačové zostavy.

ale to sú zrejme skôr starinky

A v univerzálnom systéme posledné novinky cca pred 1 minútou sú uvedené tieto: Verzia 7.20h

* Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia Typ A, Typ S, Typ X.
Dav
23.04.10,19:03
Zmeny v novej verzii podľa mňa uvedú vtedy, ak urobia niečo nové. Ale ak opravia nejakú svoju chybu, neuvedú čo je v novej verzii.
Z toho vyplýva zálohovať, zálohovať, zálohovať, nielen údaje, komplet program... aby nás nejaká nová verzia nezaskočila. Navyše, nemám chuť prepočítavať výpočty po programe, stačí mi, že kontrolujem údaje, ktoré zadávam. V prvom kole podľa dokladov a zákona, v druhom kole správnosť natypovania.
lenkak
25.04.10,10:34
Ja upgrad robím iba keď už je nutné, a je zavesený niekoľko dní na webe. Ináč si radšej počkám. Zmeny ktoré oni robia, nie vždy ja ako používateľ potrebujem.
ekopo
25.04.10,10:35
.......a niekedy (často) sú tie zmeny chybové
lenkak
25.04.10,10:38
a už vôbec nepoužívam aktualizačného manažéra, pretože nie vždy prebehne inštalácia upgradu bezchybne a druhý krát to cez manažér nechce aktualizovať. Preto radšej upgrade sťahujem z webu.
Lubaba
12.05.10,08:12
6.40.603 11.5.2010

Podpora zníženej sadzby DPH 6%
História sadzieb DPH + prepracovaný spôsob napočítavania celkových čiastok s podporou starších sadzieb DPH
Multiverzia - prepracovanie spôsobu nastavenia / zrušenia automatického otvárania zvolenej firmy / učtovného obdobia
Pomoc doplnená o popis editačného modulu výstupných zostáv FastReport
Výstup podporovaných výkazov vo formáte FDF - prioritné nastavenie tohto formátu pre zápis výstupu do súboru
Príprava výstupných zostáv pre tlač na ihličkových tlačiarňach
Súhrnné hlásenie DPH - prednastavenie uloženia vo formáte XML

PEŇAŽNÝ DENNÍK
- nový modul Kontrola

ÚČTOVNÝ DENNÍK
- kontrola druhu účtu pri editácii účtovej osnovy
Nové predlohy výstupných zostáv členené po mesiacoch
011 Skrátený výpis - mesačne
- pre zostavy : Hlavná kniha syntetickej aj analytickej evidencie
- aktualizácia výpočtu a exportu výkazov Fin 2-04 a Fin 7-04 ( rozpočtové a príspevkové org.)

OBJEDNÁVKY
- nové funkcie pre vytvorenie 'opačnej' objednávky ( z prijatej vydanú, resp. z vydanej prijatú )
- možnosť voľby všetkých, alebo dosiaľ nevybavených položiek

SKLADOVÉ POHYBY
- doplnené kontroly ( č.7 a č.8 )
- kontrola prevzatia skladových pohybov do faktúr + kontrola čiastok
- nová predlohy výstupných zostáv
017 Príjemka (ceny položky bez DPH)
025 Výdajka (ceny položky bez DPH)
026 Výdajka (neúčtovné položky)
013 Štítky s cenou 3x7 bez EAN veľké písmo (70mm x 41mm)
014 Štítky s cenou 3x7 veľké písmo (70mm x 41mm)

SKLADOVÉ KARTY
- zobrazenie objednávok skladovej karty : Skladové karty / Funkcie / Objednávky karty
- evidencia recyklačných poplatkov aj podľa hmotnosti
- doplnenie výstupnej zostavy Zoznam kariet podľa obratu
- o zobrazenie kariet podľa najväčšieho / najmenšieho obratu
- filtrovanie podľa skupín kariet, čísel kariet, IČO na kartách a pohyboch
- nová predlohy výstupných zostáv
015 Štítky s cenou 3x7 bez EAN veľké písmo (70mm x 41mm)
016 Štítky s cenou 3x7 veľké písmo (70mm x 41mm)

KNIHA JÁZD
Výstupy / Cestovný príkaz
- možnosť výberu mena cestujúceho pre ktorého sa bude cestovný príkaz tlačiť
AnnaK
19.01.12,17:35
Mám nainštalovanú najnovšiu verziu MRP Mzdy a personalistika 6.26 (001) Win. Upozorňujem, že tlačivo "Potvrdenie o podaní hlásenia o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti zníženej o sumy podľa § 5 ods. 8 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov, o zrazených preddavkoch na daň, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse" má nesprávny text oproti vzoru uverejnenému na webe MF aj finančného riaditeľstva. Chýbajúci text v tlačive MRP som zvýraznila. Tlačivo sa dá skopírovať a editovať, aby bol text taký, ako má byť.
jacekova
06.02.12,12:33
MRP práve zverejnilo novú verziu:
MRP Mzdy a personalistika 6.26.008 Win - zmeny oproti verzii 6.26.005
================================================== ===================
- Úprava generovania dát pre výkaz RZZP za rok 2011 - do výkazu sa
nedostanú zam. ktoré boli cely rok 2011 na RD a nemali príjem.

- Aktualizované PDF dokumenty Mesačného prehladu - všetky textové údaje
vypísané iba veľkými písmenami a pridaná vodiaca nula pre údaj mesiac.

- Úprava tlačových zostáv rezervy na nevyčerpanú dovolenku.

- Upravený import dát z DOS verzie programu MRP mzdy a personalistika.

- Upravené Potvrdenie o zdan mzde pre počet detí 6 a viacej.

- Do výpočtu nepravidelných príjmov a príjmov po skončení prac. pomeru
doplnená možnosť meniť kalendárny rok a mesiace, na ktoré sa príjem rozpočíta.
AnnaK
12.02.12,15:17
Podávala som elektronicky súhrnný výkaz zamestnávateľa (dávku 580) do VšZP aj do Dôvery. Všetko prebehlo v poriadku, skontrolovala som údaje zamestnancov a sú v poriadku. Akurát vo VšZP je stav všetkých dávok "v spracovaní". Takže ešte nie sú spracované.

Ale! Vytlačili a skontrolovali ste si "Podanie elektronického dokumentu" - dávku 580? Všetky údaje pred vygenerovaním dávky 580 som skontrolovala a boli v poriadku. Napriek tomu na vytlačenom podaní v časti "Údaje o platiteľovi" sú údaje poprehadzované. Iba IČO je v poriadku. V časti DIČ je uvedené IČO, v časti Telefón je číslo zamestnávateľa (teda zase IČO), v časti Fax je uvedené DIČ, v časti E-mail je číslo telefónu, v časti Predčíslie účtu je e-mail a a v časti Číslo účtu je kód banky.
Pritom ale na výkaze odoslanom do Dôvery je všetko v poriadku. Keby som mala v nastavení zle zadané identifikačné údaje zamestnávateľa, bolo by to zle vytlačené v každej ZP.