HankaS
29.01.10,07:34
Dobrý deň
Prosím o radu, chcem sa opýtať ak sa niekto stretol:
Sme firma platitelia dane, naši zamestanci vykonávajú pre českého platiteľa dane v ČR zváracie a lakovacie práce. Zvárajú jednotlivé časti kovovej konštrukcie, z ktorých sa potom postaví celý most. Práce vykonávajú na území ČR v hale, kde sa zvára. Potom sa tieto časti lakujú, to majú na starosti zase lakovači.
Do 31.12.2009 sme túto službu fakturovali bez DPH podľa parag.15 odst.6
Prosím o radu aký paragraf alebo odvolanie na akú smernicu by som mala uviesť na vystavenej faktúre do ČR, tak by bola v súlade so zákonom o DPH.
A aj naďalej sa táto služba fakturuje bez DPH? Ďakujem.
HankaS
29.01.10,09:42
Nikto nevie poradiť. Prosímmmmm.
betka
29.01.10,17:41
§ 15


(1) Miestom dodania služby zdaniteľnej osobe, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby, je miesto, kde má táto osoba sídlo alebo miesto podnikania, a ak je služba dodaná prevádzkarni zdaniteľnej osoby, miestom dodania služby je miesto, kde má táto osoba prevádzkareň. Ak zdaniteľná osoba, ktorá je príjemcom služby, nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, miestom dodania služby je jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.

Najkor začínam čítať par. 16, kt. považujem za akési výnimky, ak nenájdem, riadim sa 15/1, podľa miesta usadenia príjemcu. Ten mi dal IČ DPH svojej krajiny, to pre mňa znamená bez DPH. NAjskôr si ho však potrebujem overiť na drsr.
HankaS
29.01.10,18:10
Ďakujem, takže na faktúru uvediem par.15 odst.1
A nemám tam dať neakú odvolávku na smernicu.