Aldan
29.01.10,07:38
chcel y som sa spýtať či je povinnosťou SRO aby mala svoj vlastný účet, lebo dostal som jednu firmu a oni nevedú účet na meno spoločnosti ale na meno konateľa. Ďakujem
Trip
29.01.10,18:17
1. firma nema ziadnu povinnost mat bankovy ucet
2. druhou castou Tvojej otazky chces naznacit, ze platobny styk firmy tecie cez osobny ucet konatela?
Aldan
31.01.10,08:13
ano je to tak, ibaže tam nedáva už svoje osobné platby čo dával pred založením sro, ale idú tam len prevody čo sa týkajú sro. Neviem či existuje nejaký zákon, že sro musí mat na seba napísaný účet, alebo či to može byt meno konatela. NIe je za to žiadna pokuta?
Zoltán Kovács
31.01.10,11:40
Myslím si, že takýto účet nie je v majetku spoločnosti, a ani v účtovníctve spoločnosti nemá čo hľadať. Veď spoločnosť má vlastnú právnu subjektivitu, a to čo nie je na jeho meno, ani nie je jeho.
Aldan
31.01.10,12:06
No a ako by ste potom účtovali úhrady fa cez banku, mzdy a pod. Jedine čo by som nedávala do nákladov by boli poplatky banke, úrok a dan z úroku. Inak si to neviem vůbec predstavit účtovanie úhrad. Dik
azla
31.01.10,12:15
No a ako by ste potom účtovali úhrady fa cez banku, mzdy a pod. Jedine čo by som nedávala do nákladov by boli poplatky banke, úrok a dan z úroku. Inak si to neviem vůbec predstavit účtovanie úhrad. Dik

Ak sa to tak "stalo", tak už len zúčtovať cez interný doklad, nie cez bankové výpisy, lebo bankový výpis s.r.o. nemáš k dispozícii.
Ber to ako "jednorazové vyriešenie problému", lebo spätne to nevieš vrátiť, ale konateľ je zodpovedný, aby firemné peniaze "tiekli" cez firemný účet a žiadný iný.

Je nepodstatné či daná právnická osoba je veľká, alebo malá.
Ako by to asi vyzeralo :eek: ak by taký Slovnaft riešil svoj platobný styk cez súkromné účty štatutárov.:rolleyes::rolleyes::D