Jola
05.05.04,18:54
Dobrý deň,
musím predkladať prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch aj keď som neplatila daň za zamestnancov, lebo mali daňové bonusy?
Richard
06.05.04,12:13
áno tlačivo sa predkladá, zrážková daň bola iba kompenozovaná daňovým bonusom, ktorý sa uvedie v tomto prehľade na príslušnom riadku "daňový bonus"

POZOR! na prehľad o zrazených preddavkoch na daň.... je nové tlačivo
vzor prikladám
ankap
07.05.04,06:44
Prosím, poradíte mi, ako sa vpisuje do formulára? Skúšam to prvýkrát a nedarí sa mi to. Ďakujem
Richard
07.05.04,12:13
Skúste napísať konkrétnejšie s čím máte problém...
ankap
07.05.04,14:53
Ako začiatočníčka som si myslela, že do formulára o preddavkoch vpíšem svoje hodnoty a vytlačím si ho. Ale kedže je to iba vzor, nepôjde to. Alebo sa mýlim? Ďakujem
Richard
07.05.04,15:13
no to by ste museli mať špeciálny softvér...
ale dá sa vyplniť tu:
https://www.drsr.sk/priznania/prehlad2004.html

tu je odkaz na príručku, ako sa vypĺňajú tlačivá na internete, ktorú zároveň prikladám ako prílohu
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/pomocky/vyplnenie_tlaciv_na_internete/data/prirucka.pdf

neviem však či to bude stačiť (nie original tlačiva), skúste zavolať na daňový úrad, lebo som počul niečo také, že to nevedia skenovať.
ALebo to môže slúžiť ako originál elektronickej verzie podania...

Dajte vedieť ako ste pochodili ;)
ankap
07.05.04,16:30
O.K. ale až v pondelok. Odchádzam na víkend. Príjemný víkend aj Vám.
Slavka
11.05.04,05:34
Ano prehľad o zrazených a odvedených preddavkov sa musí posielať raz za kvartál
jarina
20.05.04,11:53
mam trosku taky problem, vznikol mi v mesiaci februar tohto roku:
zrazene preddavky na dan boli 297 Sk
vrátene preplatky na dani 1620 Sk
priznany danovy bonus 3200 Sk

Ja som vyplatila z prostriedkov zrazenych preddavkov na bonuse 297 Sk a zbytok mi danovy urad vratil na ziadost na úcet. Co s tymi vratenymi preddavkami? Mozem ich od danoveho uradu vypytat, alebo aky postup by sme mi odporucili?
Janca
20.05.04,12:19
Chcela by som od Vas potvrdit informaciu, ze vraj sa uz nemusia zasielat negativne hlasenia. Vie niekto nieco o tom blizsie ? Dakujem
bea
20.05.04,13:28
Podľa mňa by ste si v ďalších mesiacoch, keď máte odviesť daň, mali z daňovej povinnosti odpočítať čiastku daňových preplatkov, ktoré ste Vy museli vrátiť (aspoň predpokladám) pri ročnom zúčtovaní dane.
ZuzanaA
21.05.04,05:38
mam trosku taky problem, vznikol mi v mesiaci februar tohto roku:
zrazene preddavky na dan boli 297 Sk
vrátene preplatky na dani 1620 Sk
priznany danovy bonus 3200 Sk

Ja som vyplatila z prostriedkov zrazenych preddavkov na bonuse 297 Sk a zbytok mi danovy urad vratil na ziadost na úcet. Co s tymi vratenymi preddavkami? Mozem ich od danoveho uradu vypytat, alebo aky postup by sme mi odporucili?

Myslíte vrátené preplatky nie preddavky,nie? Takže ak ich v budúcich mesiacoch budete mať z čoho ponížiť (teda ak budete mať nejaké preddavky na daň), tak to vysporiadate tak,že ich nebude odvádzať až kým sa preplatok nevyrovná. Ak napr. máte zamestnancov len s min. mzdou a je predpoklad, že do konca roka nebudete platiť žiadne preddavky, napíšte na DÚ žiadosť o vrátenie preplatku za 2003. Ja som to tak robila a ešte chceli k tomu doložiť ročné zúčtovania pracovníkov, aj keď si myslím, že to je zbytočné,lebo na hlásení o vyúčtovaní dane to tam je vidieť.
jarina
21.05.04,07:15
Myslíte vrátené preplatky nie preddavky,nie? Takže ak ich v budúcich mesiacoch budete mať z čoho ponížiť (teda ak budete mať nejaké preddavky na daň), tak to vysporiadate tak,že ich nebude odvádzať až kým sa preplatok nevyrovná. Ak napr. máte zamestnancov len s min. mzdou a je predpoklad, že do konca roka nebudete platiť žiadne preddavky, napíšte na DÚ žiadosť o vrátenie preplatku za 2003. Ja som to tak robila a ešte chceli k tomu doložiť ročné zúčtovania pracovníkov, aj keď si myslím, že to je zbytočné,lebo na hlásení o vyúčtovaní dane to tam je vidieť.
Aha ... takze by som to mohla spravit tak, ze budem si postupne odratavam tie vratene preddavky na dan za rok 2003 a danovy bonus budem ziadat vratit cely ... nebudem brat do uvahy ze som v danom mesiaci mala nejake preddavky .. tak?
ZuzanaA
24.05.04,07:55
Aha ... takze by som to mohla spravit tak, ze budem si postupne odratavam tie vratene preddavky na dan za rok 2003 a danovy bonus budem ziadat vratit cely ... nebudem brat do uvahy ze som v danom mesiaci mala nejake preddavky .. tak?

Dúfam, že sa dobre chápeme. Teda preplatok za rok 2003 si budete postupne odratávať z daň. preddavkov 2004. Daň. bonus by sa tiež mal odrátať z daň. predd.,čo ale vo vašom prípade asi nebude možné, lebo asi bude trvať dlhšie kým si vysporiadate ten preplatok 2003. Takže si môžte žiadať celý bonus od DÚ, keďže je vlastne celý vyplatený z vašich peňazí. Keď napr. v 9/2003 už vyrovnáte preplatok 2003 a začnete platiť predavky 2004, tak z nich si potom môžte odrátať bonus. Snáď som vás nedomotala.
Manilla
08.01.10,16:06
Dobrý večer, potrebujem poradiť. Pri vyplnovaní prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch na daň ako mám postupovať, ked za november a december sme ako firma nevyplácali nikomu mzdu, t.z., neodvádzali sme dan. Mám v r. 1, 4, 6,7, vypísať 0. Alebo mám nechať riadky prázdne? Vopred dakujem za radu.
vikinka
08.01.10,16:37
Riadky ponechať prázdne.
Manilla
08.01.10,17:52
Veľmi pekne dakujem za radu.
31Jankal
29.01.10,08:58
Dobrý den, mám problém. V prehľade za 2.štvrťrok 2009 sme neuviedli preddavkovú dan v r.1 ani sme ju neodrátali v r.2 pričom by v r.3 vyšla nula.
Mám podať opravný alebo sa to zahrnie do hlásenia?
Ak podám opravný bude za to aj pokuta?
Dakujem
VERONIKA6
29.01.10,09:03
Dobrý den, mám problém. V prehľade za 2.štvrťrok 2009 sme neuviedli preddavkovú dan v r.1 ani sme ju neodrátali v r.2 pričom by v r.3 vyšla nula.
Mám podať opravný alebo sa to zahrnie do hlásenia?
Ak podám opravný bude za to aj pokuta?
Dakujem

Podaj opravný. Pokiaľ nemáš odovzdané Hlásenie, môžeš dávať opravné. Pokutu za to sme ešte nikdy nedostali.
truch
29.01.10,09:17
Dobrý den, mám problém. V prehľade za 2.štvrťrok 2009 sme neuviedli preddavkovú dan v r.1 ani sme ju neodrátali v r.2 pričom by v r.3 vyšla nula.
Mám podať opravný alebo sa to zahrnie do hlásenia?
Ak podám opravný bude za to aj pokuta?
Dakujem
Musíš podať opravné za príslušný Q, nesedelo by ti ročné zúčtovanie preddavkov. Keby si ho nepodala, DÚ ťa vyzve, lebo mu nebudú sedieť výkazy. Je to bez pokuty:):):)
31Jankal
29.01.10,09:24
Dakujem Vám všetkým za rýchle a potešujúce odpovede.