Dada
28.07.04,07:46
SZČO ma 5 zamestnancov. Nakupuje stravné lístky s DPH. Od zamestnancov doposiaľ nepožadoval úhradu za tieto stravné lístky. Avšak teraz chce, aby mu zamestnanci uhradili tieto stravné lístky. Ako postupovať pri DPH? Stravné lístky spotrebované do 30.4.2004 vyúčtuje po starom a stravné lístky spotrebované od 1.5.2004 vyúčtuje po novom? Môže to takto byť?
Danka Kosibová
28.07.04,07:52
ja este pridam otazku. Do 30.4. bolo spravne takéto vyuctovanie???Kalkulácia ceny lístkaSkCena lístka bez DPH 49,6055% ceny lístka zo soc. Nákl.-27,30Základ pre DPH (19%)22,3019% DPH4,20Cena lístka s DPH 26,50

teda zamestnanec platil za lístok 26,50 z toho 4,20 bola DPH, teda zamestnanec platil DPH iba z casti 45% ceny lístka.
Dada
28.07.04,07:55
Do 30.4. sa to takto robilo, ako to uvádzaš. Len ja to chcem teraz spätne vyúčtovať a neviem, či môžem staré lístky vyúčtovať po starom a nové po novom, alebo ako. :-(((
Danka Kosibová
28.07.04,07:59
podla mna ano, teda,ak si im lístky dala do 30.4. ja by som ich vyuctovala po starom. Ja to tak robim. Napriklad za apríl ich vyuctovavam k 30.5., teda mesiac po robim vyuctovanie a robila som to po starom. ved sa to tykalo stareho obdobia, to je moj nazor. Ja som aj za maj a jun urobila po starom,ale nejdem to prerabat, lebo tam mam asi 5 lístkov s DPH a uz sme presli na stravne seky a tie uctujem bez DPH.
vladan
28.07.04,08:05
myslím, že aj novela zákona o DPH hovorí (v prechodných ustanoveniach), že staré veci sa robia po starom
All
28.07.04,09:09
myslím, že aj novela zákona o DPH hovorí (v prechodných ustanoveniach), že staré veci sa robia po starom
Ahojte, ja som po konzultacii s danovou poradkynou stare listky, ktore mi zostali nakupene este v aprili predavala zamestnancom po novom. t.j. 19% z celej hodnoty stravneho listka
Oldi
29.07.04,08:09
Podľa mňa je dôležité kedy bola strava poskytnutá. Takže ak v 4/04, DPH sa malo aj odviesť v apríli a po starom, pretože plnenie bolo poskytnuté v apríli. Neviem, či celkom rozumiem otázke Dada, alebo áno? t.j. dodatočné za apríl ?!
Hermina
03.03.05,11:31
Prosim poradu, ako clenovia uctuju poskytovanie stravy zamestnávateľom cez externú kuchyňu, ktorá iba dováža a vydáva stravu. Ako robite evidenciu - vydaj a zučtovanie lístkov? A čo DPH?
Dakujem veľmi pekne
Hermina
Janca1
03.03.05,11:38
Ja nakupujem stravne listky od Vašej stravovacej bez DPH, iba poplatok za dorucenie a poplatok za sluzbu podlieha dani. Zamestnancom som predavala 45% z listkov s DPH ale mala som danovu kontrolu a danovnicky ma upozornili ze to mam zle a zamestnancom mam predavat bez DPH, že to vraj nemam považovať za zd.plnenie. Tak teraz neviem ked vsetci hovorite o DPH. Poplatky si davam do nakladov.
Ahojte.
Zuzina
03.03.05,11:54
A províziu je možné dať celú do výdaja a celú DPH z provízie si vynárokovať v daňovom priznaní DPH?
Palino
03.03.05,12:11
My účtujeme stravné lístky ako ceniny a postupne ich vydávame. Máme dva druhy stravných lístkov:
Pri stravných lístkoch typu stravné poukážky ich nakupujeme bez DPH a do nákladov dávame "províziu" a DPH z provízie si odpočítavame.Takéto lístky predávame zamestnancom bez DPH.
Stravné lístky nakupované v závodnej jedálni, nakupujeme s DPH. DPH si odpočítavame a stravné lístky predávame zamestnancom s DPH.
jozef35
03.03.05,17:44
v pripade, že nakupujeme stravne listky bez DPH, predavam ich zamestnancom bez DPH
v pripade, že nakupujeme stravu od poskytovateľa stravovacích služieb na faktúru, ktorá je samozrejme s DPH, tak aj zamestnancom vyúčtovávame s DPH
dufam, ze je to spravne?
ondrejvla
03.03.05,17:50
Ja nakupujem stravne listky od Vašej stravovacej bez DPH, iba poplatok za dorucenie a poplatok za sluzbu podlieha dani. Zamestnancom som predavala 45% z listkov s DPH ale mala som danovu kontrolu a danovnicky ma upozornili ze to mam zle a zamestnancom mam predavat bez DPH, že to vraj nemam považovať za zd.plnenie. Tak teraz neviem ked vsetci hovorite o DPH. Poplatky si davam do nakladov.
Ahojte.Robíš to správne. Poukážky nakupuješ bez DPH, tak ich aj predáš zamestnancom, teda tých 45%!