Beba
22.09.05,12:14
Má niekto skúsenosti s montážami zabezpečovacích bezpečnostných systémov / kamerové systémy /? Firma chce rozšíriť podnikanie v tejto oblasti. Pracovníci sú pred školením a ja neviem, čo všetko k tomu treba / povolenia, certifikáty, registrácie... a pod./ Viažu sa na to špeciálne zákony a predpisy, aby mohla firma tieto služby poskytovať?
Alexandra Molnárová
22.09.05,10:31
Môj manžel začal teraz montovať zabezpečovačky a nepotreboval k tomu
nič. Má to v živnosti tak to robí. Bol na nejakých konzultáciách u firmy
od ktorej berie kamery aj zariadenie a toť vsjo :D
Beba
22.09.05,10:39
Niekde som počula, že by sme mali mať "odobrenie" MV SR. Nemám ani potuchy, či je to pravda. Písala som meil na MV SR a nik sa neozval. Do činnosti si to samozrejme firma pridá.
Paula
22.09.05,10:48
Má niekto skúsenosti s montážami zabezpečovacích bezpečnostných systémov / kamerové systémy /?Čo sa týka pracovníkov, nie je od veci ich prehlásenie o mlčanlivosi a taktiež výpis z reg.trestov.
Beba
22.09.05,10:56
To mi bolo jasné hneď. To sa vyrieši v zmluve. Výpis má každý pracovník od nástupu do zamestnania. Myslím, že to netreba obnovovať / a ak ano, nevidím v tom problém /.
Beba
23.09.05,10:12
Toto je jedna z odpovedí na moju otázku . Prikladám v prílohe. Aspoň človek vie, čo má ďalej robiť. Ďakujem všetkým, ktorí sa mi snažili pomôcť.
ANNA
24.09.05,06:57
Ide o koncesovanú živnosť a presný názov a §:

Zákona č. 455/1991 Z.z. v znení neskorších predpisov Prevádzkovanie technickej služby na ochranu majetku a osôb podľa zákona č. 379/1997 Z.z., § 3 písm. d), zákona vývoj, výroba, predaj, projektovanie, montáž, údržba, revízia a opravy zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov slúžiacich na ochranu majetku a osoby pred neoprávnenými zásahmi vrátane systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a prejavu osoby v objekte a v jeho okolí.
Najvrv treba požiadať MV SR o súhlas na prevádzkovanie tejto činnosti.
Beba
26.09.05,06:05
Díky Anna, idem najskôr čítať ten zákon a potom hurá, nech žije behanie po úradoch.